Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

16 lat temu to zdjęcie zaszokowało cały świat. Jak jego bohater wygląda dzisiaj?

131 458  
643   80  
Mały Samuel Alexander Armas był znany jeszcze przed swoimi narodzinami. Kiedy był jeszcze w łonie matki, lekarze odkryli, że ma rzadką deformację.

Okazało się, że chłopak ma rozszczep kręgosłupa. Choroba ta występuje w dziewiątym tygodniu ciąży i może powodować poważne konsekwencje.

Ludzie, którzy rodzą się z tą wadą, nie mogą chodzić lub nawet stawać w pozycji wyprostowanej. Na szczęście współczesna medycyna może zaradzić tej sytuacji.

Lekarze nauczyli się robić skomplikowaną operację u płodów w stadium formowania kręgosłupa. Jednakże ten sposób jest związany z wielkim ryzykiem dla dziecka i matki.

Lekarze dali matce - Julie - i ojcu - Alexowi - trudny wybór: musieli zdecydować, czy wolą aborcję, czy ryzykowną operację. Rodzice bez wahania wybrali drugą opcję.

W 21 tygodniu ciąży Julia została przygotowana do zabiegu. Zespół chirurgów ostrożnie wykonywał operację, aż nagle z łona matki wysunęła się mała rączka, która chwyciła palec dr. Josepha Brunera.

Ten moment udało się uchwycić fotografowi, który był obecny podczas operacji, a zdjęcie to stało się sensacją. Fotografia po opublikowaniu obiegła cały świat pod tytułem „Uścisk Nadziei”.

Operacja przebiegła pomyślnie, a chłopiec imieniem Samuel urodził się w wyznaczonym terminie. Chociaż dziecko nadal ma pewne problemy z kręgosłupem, to można go nazwać szczęściarzem. Prowadzi aktywny tryb życia.

Od tego czasu minęło ponad 16 lat. Chłopiec dorósł i nawet zdobył trofeum jako zawodnik drużyny koszykówki.

Dziś możemy być dumni z Samuela. On udowodnił, że jest prawdziwym wojownikiem i ma nieugiętą siłę woli.
21

Oglądany: 131458x | Komentarzy: 80 | Okejek: 643 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało