Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Dlaczego faceci tak kochają cyc... kobiece piersi!?

108 112  
502   73  
Nasza fascynacja tymi pięknymi kształtami to temat wielu żartów, a czasem nawet kłótni. Jak to z tymi cyckami jest? Dlaczego tak bardzo je lubimy?

Sprawa jest tematem dla niezgorszej dysputy naukowej. Spójrzmy na to, do czego doszli uczeni.

Od początku – jak to wyewoluowało?

Homo sapiens to gatunek odznaczający się bardzo ciekawymi cechami pod tym względem. Jesteśmy jedynymi znanymi przyrodzie zwierzątkami, u których kobiece piersi mają zawsze pełny kształt – nawet poza okresem karmienia. Jesteśmy też prawdopodobnie jedynym gatunkiem, u którego stymulacja piersi dostarcza jakichkolwiek bodźców w sferze intymnej. Co więcej, kiedy zaczęliśmy chodzić na dwóch nogach i nasz szkielet wyewoluował do obecnej formy, zaczęliśmy uprawiać seks w sposób zupełnie do tej pory w przyrodzie nieznany! Potrafimy robić to twarzą w twarz.


To bardzo istotny punkt w tych obserwacjach, bo stosunki płciowe u zwierząt zawsze odbywają się „od tyłu”, a u wielu gatunków naczelnych jesteśmy w stanie zaobserwować, że ich pośladki są w szczególny sposób wyeksponowane i mają działać jak wabik na samców. Cóż zrobić, kiedy samiec poznaje samicę au face i dopiero po tym spotkaniu decyduje o dalszych krokach?

Wielu naukowców obstaje w tym miejscu za tezą, mówiącą o tym, że piersi w pewien sposób przejęły funkcje pośladków i to właśnie one przy kontakcie twarzą w twarz mają wzbudzać bezpośrednie seksualne skojarzenia i pożądanie u samców. Nie da się ukryć, że nawet kształtem piersi są bardzo zbliżone do pośladków i obcowanie z tym pięknym widokiem zawsze wywołuje efekt estetycznego dobrobytu. Bo w końcu wszyscy lubimy otaczać się ładnymi rzeczami.


Pewną seksualną analogią między pośladkami i biustami jest też to, że wielu z nas (samców) ma nieodpartą ochotę zrobić między piersiami to samo, co między pośladkami… w ramach tego wpisu nie wchodźmy może zbyt głęboko w szczegóły – w internecie można znaleźć sporo „filmów dokumentalnych” wyczerpujących ten temat. Kolega, rzecz jasna, opowiadał.

Fascynacja, no inaczej być nie może!

Wystarczy przejrzeć naszą sztukę z ostatnich kilku tysięcy lat, by mieć pewność, że piersi zawsze nas fascynowały (podobnie jak fallusy, ale o tym może kiedy indziej – np. nigdy). Mężczyźni zawsze lgnęli do piersi i to wcale nie za sprawą edukacji czy przyjętych wzorców zachowań. Stąd wiemy, że nasza fascynacja biustami jest bardzo głęboko umiejscowiona w zestawie naszych podstawowych potrzeb i żądz.


Wiemy już, jakie jest podłoże, dowiedzmy się teraz, jaką to ma moc.
Eksperyment był prosty: Wybierasz małą wypłatę dzisiaj czy większą za dwa tygodnie?

Mężczyźni, którym odtworzono na telewizorach scenki biblijne, chętniej wybierali wypłatę za dwa tygodnie. Panowie oglądający kobiety w bikini biegające po plaży w zwolnionym tempie… chętniej sięgali po małą wypłatę w tej chwili.

Obserwacja jest prosta, od cycków się miesza w głowie i w ich obecności chętniej podejmujemy „złe” decyzje. To fakt. Pogódźmy się z tym.

A dlaczego tak jest?

Mózg przetwarzając obraz piersi interpretuje to jako przyjemne uczucie, pobudzając przy okazji nasze „ośrodki nagrody”. Po dobrej dawce biustów jest nam miło i przyjemnie, więc chętniej „dogadzamy sobie” kolejnymi małymi czy dużymi przyjemnościami.

Tak… piersi odbierają nam zmysły. Po prostu. To fakt.

Jest jeszcze jedna teoria.

W trakcie stymulowania brodawek u kobiet uwalniana jest oksytocyna, która wywołuje m.in. mikroskurcze ułatwiające karmienie potomstwa. Właśnie w trakcie karmienia powstaje ta silna więź między matką i dzieckiem. Rozkładając to na najbardziej prymitywne aspekty, po prostu uczą się nawzajem swojego zapachu, wyglądu, głosu etc… i przyzwyczajają się do siebie.


Uważa się, że zupełnie tak samo może to działać w trakcie związku. Duża dawka hormonu w trakcie stymulacji piersi powoduje większe przywiązanie do partnera, a jeśli robimy to twarzą w twarz, to dodajemy sobie jeszcze bodźce wzrokowe (o ile nie gasimy zawsze światła).

Ergo

Piersi mają ogromne znaczenie w nawiązywaniu kontaktów i więzi. Jesteśmy tak stworzeni, że nas pociągają, a kobiety są stworzone tak, by nas pociągać. Tak po prostu jest! No ale pamiętajmy, że kultura i dobre wychowanie zawsze zobowiązują.


Czujesz to specyficzne napięcie na swojej twarzy? Tak, to jest uśmiech! :)

Oglądany: 108112x | Komentarzy: 73 | Okejek: 502 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

18.07

17.07

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało