Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Dlaczego warto zostać stewardessą w Emirates Airlines

171 639  
581   147  
Emirates Airlines to najbardziej luksusowa linia lotnicza na świecie. Piękne samoloty kryją we wnętrzach przestronne siedzenia, barki oraz spa! To najczystsza forma ekstrawagancji i każdy lot jest niezapomniany. No i dodajmy do tego piękne, wykwalifikowane stewardessy.

#1. Darmowe mieszkania w Dubaju

Ludzie zatrudnieni w Emirates Airlines muszą mieszkać w Dubaju, to jedno z wielu wymagań. Firma posiada 60 budynków, w których mieszkają członkowie załogi. Każdy dostaje w prezencie umeblowane mieszkanie. Zazwyczaj są to mieszkania dzielone z drugą osobą, ale każdy ma własną sypialnię. Jeśli ktoś ma rodzinę, dostaje samodzielne mieszkanie lub dopłatę do domu, który sam sobie wybrał. Mieszkania są nowoczesne i przestronne.

#2. Świetny wygląd i samopoczucie


Uroda jest jednym z ważniejszych czynników branych pod uwagę przy zatrudnianiu stewardess. Podczas szkolenia dziewczyny uczone są dbania o wygląd, ponieważ polityka firmy to „im lepiej wyglądasz, tym lepiej się czujesz”. Stewardessy muszą zawsze i wszędzie wyglądać nienagannie, nawet gdy nie są w pracy, ponieważ stanowią wizytówkę firmy. Podczas siedmiotygodniowego szkolenia uczy się ich dbania o cerę, daje listę rekomendowanych kosmetyków, zachęca do zakładania na noc witaminowej maski, uczy odpowiedniego nakładania makijażu. Oczywiści żadna z kobiet nie może mieć nadwagi, każda dostaje plan ćwiczeń.

#3. Miejscowe korzyści


Wszyscy pracownicy tych linii lotniczych dostają specjalna kartę, dzięki której mają znaczne zniżki w hotelach, restauracjach, centrach wypoczynkowo-sportowych w Dubaju i na terenie całych Emiratów Arabskich. Można również zostać posiadaczem drugiej karty - masz wstęp na imprezy, darmowe drinki, wolne wejście na plażę czy siłownię. Stewardessy dostają również bony na zabiegi wybielania zębów, solarium, fryzjera i manicure.

#4. Bardzo wygodne życie na walizkach


Przez pół miesiąca stewardessy są poza domem, podróżują do przeróżnych zakątków świata. Gdy mają ochotę, mogą zwiedzać miasta, w których czekają na następny lot. Gdy są zbyt zmęczone, udają się po prostu do luksusowego hotelu, za który oczywiście płaci firma i relaksują się w spa lub po prostu śpią w wygodnym łóżku.

#5. Przyjaciele z całego świata


Emirates zatrudnia pracowników ze 130 państw i często organizuje dla nich imprezy integracyjne w Dubaju. To miło z ich strony, ponieważ pracownicy musieli zostawić swoje dotychczasowe życie i zamieszkać tysiące kilometrów od domu, zostawiając wszystkich, których znają i kochają. Podczas wspólnych spotkań mogą nawiązać znajomości, zaprzyjaźnić się, doszlifować znajomość języków obcych, zapoznać się z kulturą czy kuchnią innych krajów.

#6. Luksusowe miejsce pracy


Załoga nie korzysta z uroków lotu, ale to sama przyjemność pracować w luksusowym wnętrzu samolotu. Część maszyny przeznaczona dla załogi, która może wypocząć podczas długich lotów, również jest świetnie wyposażona. Mają miękkie łóżka, nastrojowe oświetlenie i całkowitą prywatność. Miło jest się przespać w takim łóżeczku, a nie na fotelu, podczas lotu trwającego 17 godzin.

#7. Wożeni do pracy


Odpicowana załoga schodzi do lobby hotelowego, gdzie obsługa hotelowa zanosi walizki do samochodu z szoferem. Zero nerwówki podczas jazdy, przeklinania na korki i idiotów kierowców, czysty relaks i przyjemność. I co najważniejsze, to nie ich wina, jeśli spóźnią się do pracy! A znając te linie lotnicze, możemy się domyślać, że nie wożą ich do i z pracy w jakichś puszkach na sardynki, tylko luksusowymi samochodami.

#8. Antykoncepcja


Brzmi trochę dziwnie i niepokojąco, ale to prawda. Kobiety zobowiązują się, że podczas pierwszych trzech lat pracy nie zajdą w ciążę. Jeśli którejś się to przytrafi, musi natychmiast odejść z pracy. Koszt wyszkolenia stewardessy to około 27 tysięcy dolarów, więc inwestycja musi się zwrócić. Kobiety w ciąży nie mogą pracować w powietrzu, a miejsc pracy na ziemi jest bardzo mało. Po trzech latach firma płaci za urlop macierzyński. Jednak gdy zaczyna się tam pracę, trzeba stosować się do dwóch zasad. Po pierwsze nie zdejmuj majtek, po drugie jak musisz je zdejmować, to stosuj antykoncepcję.

#9. Intensywny i ciężki program treningowy


Załoga Emirates Airlines nigdy nie pojawi się w pracy nieprzygotowana, nawet w czasie pierwszego dnia. Na pewno są zdenerwowani i podekscytowani, ale równocześnie są świetnie przygotowani. Podczas intensywnego szkolenia adepci uczą się wszystkich przydatnych rzeczy. O samolotach, procedurach bezpieczeństwa i wspomnianych już wyżej lekcjach makijażu. Jest to ciężki i wyczerpujący trening, podczas którego uczą się na symulatorach jak wylądować, a oprócz tego jak poradzić sobie z odbiorem porodu, małym pożarem, jak przeprowadzić sprawnie ewakuację, a nawet jak uprzejmie rozmawiać z różnymi typami pasażerów. A większość szkolenia ma miejsce w budynku, który wygląda jak wnętrze samolotu.

#10. Dowolność


Mieszkanie blisko kolegów i koleżanek z pracy ma swoje zalety. Można zamieniać się lotami i terminami. Szefów interesuje tylko to, aby na pokładzie samolotu znalazła się pełna obsada. Jeśli ktoś znudził się ciągłymi lotami do Paryża, bez problemu znajdzie w swoim budynku kogoś, kto wymieni Paryż na Hong Kong.

#11. Inne


Oprócz zatrudnienia na czas nieokreślony, kart rabatowych, stałego wynagrodzenia (bez podatku!) i darmowego mieszkania można liczyć jeszcze na wiele innych dodatków. Oczywiście jest to ubezpieczenie, 30 dni płatnego urlopu rocznie oraz jeden darmowy bilet lotniczy do kraju pochodzenia albo w jakiekolwiek miejsce na świecie. Oprócz wymienionych wcześniej kart rabatowych mają 50% zniżkę w miejscowych restauracjach i klubach sportowych. Mimo tego, że podstawowa wypłata nie jest jakaś spektakularnie wysoka, to wszystkie dodatkowe świadczenia sprawiają, że jest to wymarzona praca.
19

Oglądany: 171639x | Komentarzy: 147 | Okejek: 581 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało