Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Miejsca, które trzeba zobaczyć przed śmiercią - Dolina Wulong w Chinach

57 836  
264   23  
Chociaż po Chinach można podróżować swobodnie, kraj ten wciąż pozostaje pewną zagadką dla większości z nas. Skrywa wiele bajkowych krain, jak chociażby rozsławiona przez film "Avatar" Jamesa Camerona "ziemska Pandora", czyli Park Narodowy Zhangjiajie. Dziś do naszej listy miejsc wartych zobaczenia dopisujemy kolejny zakątek Państwa Środka - Dolinę Wulong.

Aby dostać się do doliny, najpierw trzeba się udać do miasta o tej samej nazwie - Wulong. Stamtąd można się dostać na miejsce transportem publicznym. Główną atrakcją doliny są trzy naturalne mosty skalne, których wysokość dochodzi do 200 metrów. Do doliny zjeżdża się specjalną windą.


Przejście przez park trwa ok. 90 minut bardzo spokojnym tempem. Dróżka jest wybrukowana, więc nawet widok pań w szpilkach nie jest tu czymś niezwykłym - miejsce jest nastawione na turystykę i wcale się z tym nie kryje. W 2007 roku zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
Pod jednym ze skalnych mostów znajduje się mały zespół budynków, który można było podziwiać w filmie "Cesarzowa", o czym dumnie wspomina tabliczka informacyjna. Można się tutaj poczuć tak, jakby ktoś cofnął czas o kilkaset lat.

Przy sprzyjających warunkach można tam też spotkać Transformery... No dobra, nie do końca. Między innymi w tym miejscu kręcono sceny do filmu "Transformers: Wiek zagłady".


Pamiątka po filmie jednak pozostała - znajdziemy tam taką figurę:Dolina Wulong na mapach Google:


Zobacz niesamowitą górę Shiprock

Źródła: 1 | 2 | 3 | 4

Oglądany: 57836x | Komentarzy: 23 | Okejek: 264 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

22.11

21.11

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało