Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Kijem w mrowisko: jak jeździć schodami ruchomymi

81 111  
491   142  
Bywają tematy, które kiedy tylko zostaną poruszone, to wywołują niesamowitą burzę. Burzę z rodzaju tych niespecjalnie ładnie pachnących. Do takich to zapalników można zaliczyć powracający wciąż temat ruchomych schodów.

Podczas wielu zestawień niepochwalanych ludzkich zachowań pojawia się temat schodów ruchomych i stania na nich po lewej stronie. Wywołuje to natychmiastową reakcję w stylu „Ale o co chodzi? Jeżeli komuś się spieszy, to niech użyje zwykłych schodów”.


Taki komentarz często zostaje zignorowany. Czasami się zdarzy, że ktoś taką osobę uświadomi, że bywają miejsca, gdzie są tylko schody ruchome. Częstą argumentacją zwolenników chodzenia jest także fakt, że czasami te kilka sekund to kwestia zdążyć/nie zdążyć na autobus/pociąg/masaż erotyczny.
Moim zdaniem jednak powód, dla którego ktoś akurat woli iść niż stać, nie powinien mieć dla ciebie ŻADNEGO znaczenia. Natomiast powinieneś mu na to pozwolić i stać po prawej stronie. Dlaczego? Bo to NIC NIE KOSZTUJE, nic nie tracisz na tym, że stoisz po prawej, a nie po lewej stronie. Natomiast osoba, która będzie wchodzić uzyska te swoje kilka sekund (nawet jeżeli obok są zwykłe schody – po ruchomych zużyje mniej energii).


Kolejny typ komentarzy, jakie można spotkać, jest utrzymany w tonie „A co to? Przeprosić nie można, że mam się dostosowywać do kogoś?”. Można. Ale skoro zerowym kosztem można po prostu stanąć po prawej stronie, to czemu robić innym pod górkę?

Swoją drogą, kiedyś próbowałem wchodzić po schodach i przepraszać ludzi po drodze. Co któraś osoba domyśliła się o co chodzi, większość jednak najpierw była dziko zdziwiona czego ja w ogóle od nich chcę, a część nawet po uświadomieniu sobie moich zamiarów stwierdzała, że nie. Bo nie i już.
Skoro na całym świecie panuje taka niepisana zasada, by stać przy prawej barierce, to czemu u nas nie można tego nauczyć i stosować na co dzień? Zacznijmy od nas samych, zwróćmy uwagę znajomym, rodzinie. Oni zwrócą na przykład swoim dzieciom i powoli dojdziemy do tego miejsca, gdzie bardziej rozwinięte społecznie narody są już w tym momencie.


Tak jak już wspomniałem – to naprawdę nic nas nie kosztuje. Wyjmijmy czasami głowę z końcowych odcinków przewodu pokarmowego i po prostu szanujmy siebie i innych.
115

Oglądany: 81111x | Komentarzy: 142 | Okejek: 491 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało