Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Policja może się czaić w każdym aucie, czyli poznajemy wideorejestratory

99 587  
563   119  
Chyba każdy z nas kojarzy wykorzystywane przez policję nieoznakowane radiowozy wyposażone w wideorejestrator. Dziś postaram się trochę przybliżyć wam temat tych radiowozów i szerzej o nich opowiedzieć.

Kliknij i zobacz więcej!
Duże grono moich znajomych bardzo dziwi się słysząc o tym, że moim hobby jest robienie zdjęć wideorejestratorom, bo właśnie tym zajmuję się w wolnych chwilach i postaram się chociaż trochę zarazić was bakcylem, jaki mam w głowie. Kierowcy, zwłaszcza na CB radiu, często kłócą się o marki nieoznakowanych pojazdów, jakimi poruszają się policjanci. Jednakże najczęściej spotykaną marką w szeregach policji jest niewątpliwie Opel. Jeszcze kilka lat temu królował Opel Vectra, który pod maską posiadał 255 KM z silnika 2.8 V6 turbo.

Kliknij i zobacz więcej!

Niestety większość Vectr kończy już swój żywot ze starości, mając ponad 300 tysięcy kilometrów na liczniku lub uczestnicząc w wypadkach.

Kliknij i zobacz więcej!

Ciężko pozbyć się przyzwyczajeń, dlatego wysłużone auta zastąpiły... Ople!
W 2013 roku do polskiej policji zakupionych zostało 75 Opli Insignia z silnikiem 2.0 turbo, które generują moc 220 KM. Teraz to Insignie stały się najpopularniejszymi autami nieoznakowanymi.

Kliknij i zobacz więcej!

W końcu wideorejestrator to nie tylko auto. Żeby można było nas nagrać i przy tym zmierzyć prędkość, potrzebny jest sprzęt wideo.
Wielu z nas nie zdaje sobie nawet sprawy, że kamery, którymi jesteśmy nagrywani w tych autach, pochodzą od dwóch producentów. W Oplach Vectra oraz w Alfach Romeo (o których niedługo) zamontowany jest sprzęt firmy PolCam.

Kliknij i zobacz więcej!

W Oplach Insignia producentem sprzętu jest Zurad, a zamontowany sprzęt to Videorapid 2a połączony z Iskrą. Sprzęt wyposażony w Iskrę jest bardziej niebezpieczny dla kierowców, ponieważ policjanci mają możliwość pomiaru auta jadącego.

Kliknij i zobacz więcej!

Czas teraz na kilka mniej pospolitych i ciekawszych aut w polskiej policji niż prezentowane wyżej Ople. Często komendy wojewódzkie ogłaszają przetargi poza zakupem centralnym.
Myślicie, że Ople są mało sportowe? Coś z pazurem? Proszę bardzo!
W województwie warmińsko-mazurskim w roku 2008 zakupiono 10 Renault Megane Sport z silnikiem 2.0 o mocy 225 KM.

Kliknij i zobacz więcej!

W województwie warmińsko-mazurskim spotkać możemy również 12 flagowych modeli Skody. Model Superb wyposażony jest w silnik 3.6 FSI 4x4 o mocy 260 KM.

Kliknij i zobacz więcej!

Idealne zdanie opisujące kolejne auto? "Jak wielkie jest twoje zdziwienie, kiedy okazuje się, że ścigałeś się z policjantem..."
Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku pochwalić się może od grudnia 2011 roku autem Mitsubishi Lancer Evolution X, samochód napędzany jest dwulitrowym, benzynowym, doładowanym silnikiem o mocy 295 KM.

Kliknij i zobacz więcej!

Kliknij i zobacz więcej!

Bayerische Motoren Werke, Będziesz Miał Wydatki, Bardzo Męski Wóz... Rozwinięć skrótu BMW jest wiele, ale czy spodziewalibyście się BWM w polskiej policji?
Seria 5, Model E60. Silnik? Trzylitrowa benzyna. Bananowe skóry, manualna skrzynia biegów... Takim okazem może pochwalić się Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach.

Kliknij i zobacz więcej!
Troszkę starszym modelem, przekazanym z Biura Ochrony Rządu, służbę po województwie opolskim pełnią policjanci z tamtejszej komendy wojewódzkiej.
Kliknij i zobacz więcej!

W następnych artykułach możecie spodziewać się opisania oznakowanych radiowozów z wideorejestratorami, między innymi czekają nas Alfy Romeo.

Kliknij i zobacz więcej!

Postaram się również o kilka ciekawostek związanych z wypadkami wideorejestratorów.

Kliknij i zobacz więcej!
Interesuje cię temat? Czytaj więc w poniższym źródle
9

Oglądany: 99587x | Komentarzy: 119 | Okejek: 563 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

14.05

13.05

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało