Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Dlaczego koty są lepsze niż psy (10 powodów, 6 cycków i 3 pośladki)

118 931  
952   166  
Rozmawiając z Iskierem o wyższości lodówki nad zmywarką, jakimś cudem zeszliśmy na temat psów i kotów. No i zaczęło się... W ruch poszły noże, widelce i fragmenty kiszonych ogórków. Zdecydowaliśmy więc, że w trosce o swoje zdrowie i przyszłość Joe Monstera pozwolimy wam rozstrzygnąć ten spór.

#1. Fur born killers

W chwili oddawania artykułu do druku psy już prawie dogoniły własny ogon.

#2. Dobrzy nauczyciele


Koty to urodzeni zabójcy o morderczych instynktach, które trudno im wyplenić. Nawet żyjąc pod dachem, gdzie dostają michę z żarciem polanym sosem, trudno im zapomnieć o swojej naturze. Samice często przynoszą swoim właścicielom martwe zwierzęta, bo chcą im pokazać jak samodzielnie zdobywać pokarm. Psy aportują, bo sprawia im to przyjemność.

#3. Kojący pomruk tchawicy


Choć tak naprawdę nie ma jednoznacznej przyczyny, dla której koty mruczą, to wśród wielu „zastosowań” kocich pomruków znajdują się ich lecznicze właściwości. Badania bowiem dowiodły, że częstotliwość, z którą koty mruczą, przyśpiesza zrastanie się kości i odnowę tkanek.

#4. Futrzasty wariant ekonomiczny


Sprawiają także mniej problemów. Na przykład prawo Wielkiej Brytanii nakazuje zgłosić wypadek samochodowy z udziałem psa, ale kota już nie.

#5. Mózg z możliwościami


W korze mózgowej zachodzi między innymi proces uczenia się i zapamiętywania. Choć to psy mają większe mózgi w stosunku do reszty do ciała i mówi się, że są inteligentniejsze, to jest tak prawdopodobnie dlatego, że koty są zbyt dumne, by dać się zaciągnąć na badania. Niemniej jednak z badań, na które udało się przyprowadzić koty, wynika, że w razie napotkania problemu psy zaczynają szukać pomocy u swojego właściciela, podczas gdy koty same próbują znaleźć rozwiązanie.

#6. Ekot


W swojej książce „Time to Eat the Dog: The Real Guide to Sustainable Living” dwójka nowozelandzkich architektów, Robert i Brenda Vale, twierdzi, że w ciągu roku średniej wielkości pies zostawia większy ślad węglowy niż Toyota Land Cruiser o pojemności o 4,6 litra, którą zostanie przejechane 10 tysięcy kilometrów. Składa się na to ilość zasobów potrzebnych do wyprodukowania karmy dla psa, która jest większa niż ilość zasobów do wyprodukowania i użytkowania japońskiego SUV-a. Dla porównania: kot potrzebuje nieco mniej zasobów niż Volkswagen Golf.

#7. Trafił swój na swego


Badania naukowców z University of Bristol wskazują, że właściciele kotów są także częściej posiadaczami dyplomów wyższych uczelni.

#8. Potrafią lepiej w fizykę


Podczas gdy pies pije metodą „machnę jęzorem, a co wleci, to wleci, resztę ktoś tam posprząta”, koty zanurzają czubek języka w wodzie, po czym chowają go czterokrotnie szybciej niż psy, dzięki czemu, zamiast rozlewać wodę naokoło, elegancko wprowadzają ciecz do pyska w postaci słupa wody.

#9. Znacie kogoś znanego o nazwisku Pies?

#10. Dowód ostateczny na przewagę kotówZobacz też dlaczego psy są lepsze od kotów

Źródła:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
314

Oglądany: 118931x | Komentarzy: 166 | Okejek: 952 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

25.06

24.06

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało