Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

10 potwornickich ciekawostek o kotach

182 628  
525   78  
Dzisiaj koci szpiedzy, niezwykłe uszy, trzecia powieka i naukowcy badający opadanie kotów z 30 piętra...

#1. Metoda na głoda

Nie jesteśmy w stu procentach pewni, czy był Polakiem, ponieważ urodził się na terenie zaboru pruskiego, a źródła nie wskazują jasno na poczucie narodowości. Jedno jest pewne - podczas stacjonowania pod Paryżem zjadł w ciągu roku 174 koty (co daje średnio 0,47 kota dziennie). Jego koledzy relacjonowali także, że jeśli pod ręką nie było kota, to potrafił zjeść 2 kilogramy trawy w ciągu dnia.

#2. Kawa z kotem


Moda na kocie kawiarnie przyszła do nas najpewniej z Japonii, gdzie takie przybytki futrzastej rozkoszy są bardzo popularne. W Polsce koci interes dopiero się rozkręca, ale jeśli nie macie alergii na koty, to możecie napić się kawy w ich towarzystwie w co najmniej dwóch miastach naszego kraju. Jeśli znacie podobne kawiarnie w innych miastach, to dajcie znać w komentarzach, pewnie ktoś skorzysta.

#3. Kicia! Kicia!


W eksperymencie badano dwadzieścia domowych kotów. Polegał on na tym, że kot był wołany po imieniu przez kilka różnych osób, w tym przez właściciela. Wołający byli poza zasięgiem wzroku kota, a badacze sprawdzali, czy kot reaguje w jakiś sposób na nawoływanie. Okazało się, że koty rozpoznają bezbłędnie swoje imię i potrafią po głosie rozpoznać swojego właściciela. A po czym poznać, że kot rozpoznał swojego właściciela? Wielu z was pewnie się domyśliło - kot nie reaguje, kiedy wie, że to właściciel go woła.

#4. Panie kocie...


Został nim w 1997 roku i wiąże się z tym wiele plotek i legend. Jedni mówią, że wygrał uczciwie, inni mówią, że wcale nie było wyborów. W każdym razie kot ze swojego stanowiska nie schodzi do dziś. W 2013 roku podczas obchodu Talkeetny sołtys stał się obiektem zamachu, którego dopuścił się niejaki "pies". Stubbs po tygodniu pobytu w klinice weterynaryjnej powrócił na swoje stanowisko.

#5. Blink, blink


Trzecia powieka to przeźroczysta błona znajdująca się pod właściwą powieką. Przez większość czasu jest zupełnie niewidoczna, a jej zadanie zbliżone jest do pracy wycieraczki samochodowej - rozprowadza kocie łzy po gałce ocznej i ściąga z niej zanieczyszczenia. Trzecia powieka nasuwa się na całą gałkę oczną podczas snu, jednak zaraz po przebudzeniu chowa się i u zdrowego kota jest niewidoczna. Jeśli trzecia powieka nie chowa się lub jest widoczna i zmętniała, to należy udać się do weterynarza.

#6. Koci survival


Koty i szczury są mistrzami przetrwania, zarówno jedne, jak i drugie są w stanie przeżyć pijąc morską wodę. Naukowcy zauważyli, że koty jeśli są bardzo odwodnione, to spożywają minimalną ilość słonej wody, ale jeśli tylko mogą, to starają się popijać słoną wodą jedzenie.

#7. BOOM!


Dziwne? Dziwni to są naukowcy! W 1987 roku przebadali 132 koty na okoliczność spadania z wieżowców. 90% kotów przeżyło upadek, a tylko 37% wymagało interwencji ratowniczej, by przeżyć. Jeden twardziel spadł z 32 (sic!) piętra i poza zapadniętym płucem ukruszył sobie tylko ząb. Po dwóch dobach pobytu w klinice wylizał się i wrócił do właściciela (naukowca oczywiście).

Dzieje się tak, ponieważ kot z rozłożonymi łapami stawia taki opór powietrza, że jego prędkość opadania nie przekracza 100 km/h. Dla człowieka czy konia jest to aż 200 km/h! Koty są też naturalnie przystosowane do chodzenia po drzewach, więc siłą rzeczy są też przygotowane do spadania z drzew.

#8. Akustyczny kot


"Akustyczny kot" to projekt CIA z lat sześćdziesiątych. Koci szpiedzy mieli zakradać się do nieprzyjaciół i "podsłuchiwać" ich rozmowy. Wprowadzony chirurgicznie do kanaliku usznego mikrofon miał rejestrować i nieprzerwanie transmitować wszystko to, co działo się wokół kota. Pomysł genialny, jednak po wydaniu 20 milionów zielonych na jego realizację, pierwszy koci szpieg zginął od razu po rozpoczęciu swojej misji. Projekt przerwano.W 2013 roku jeden z oficerów wspominał, że prawdziwą przyczyną przerwania prac było to, że kotów nie dało się odpowiednio wytresować i nie chciały słuchać poleceń.

#9. Kocie ucho


Koty potrafią ruszać swoimi uszami zupełnie niezależnie, co oznacza, że potrafią śledzić odgłosy z dwóch różnych kierunków. Co ciekawe, ludzie mają po sześć takich mięśni, a to i tak zupełnie niepotrzebnie. Często nadstawiamy uszu i rzeczywiście nasze małżowiny uszne przesuwają się wtedy (najczęściej bezwiednie), jednak dla nas nie ma to już żadnego znaczenia.

#10. Om nom nom nom nom


Jeśli kot będzie regularnie karmiony rybami, to może uzależnić się od nich i zachowywać się jak typowy narkoman. Nie będzie też chciał jeść nic innego, cały czas będzie czekał na rybkę. Taki stan prowadzi do poważnych problemów zdrowotnych, dlatego trzeba ograniczać rybne posiłki tylko do specjalnych okazji.
W poprzednim odcinku rozmawialiśmy o psach. Jeśli go przegapiłeś, to KLIKNIJ TUTAJ


Źródła: 1, 2, 2b, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10,
14

Oglądany: 182628x | Komentarzy: 78 | Okejek: 525 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało