Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

10 zaskakujących korzyści z bycia psychopatą

115 194  
304   76  
Psychopaci nie cieszą się dobrą reputacją. Wielu z nas uważa, że psychopatów powinno się odizolować od zwykłych ludzi. Jednak wśród nas, jest wielu psychopatów, którzy nie zagrażają naszemu życiu a czasem wręcz przeciwnie…

#1. Psychopaci są lepszymi chirurgami

Badanie pokazuje, że jednym z najczęściej wybieranych zawodów przez psychopatów jest chirurgia. Chirurdzy wcale nie byli zaskoczeni wynikami tych badań. Jeden chirurg powiedział, że na studiach uczą ich współpracy z dziwacznymi kolegami po fachu. Inny otwarcie przyznaje, że na chirurgii jest więcej psychopatów niż poza szpitalem. Oczekujemy od lekarza empatii ale jednak pozbawiony uczuć psychopata lepiej wykona zabieg niż zalewający się łzami współczucia „ludzki” lekarz, który będzie się martwił, że pacjenta może coś zaboleć.

#2. Są lepszymi żołnierzami


Armia uwielbia psychopatów. Kto lepiej niż psychopata zagrzeje swoich ludzi do walki i zrobi wszystko aby wykonać misję? Pozbawieni empatii żołnierze nie mają żadnych oporów przed zabijaniem wrogów a po akcji nie cierpią na żadne stresy pourazowe. W armii nie potrzebują współczujących pacyfistów- przez nich może zginąć cały oddział.

#3. Są lepszymi biznesmenami


Nie oszukujmy się, jeśli nie jesteś psychopata nie osiągniesz spektakularnego sukcesu w biznesie. Psychopaci z łatwością „czytają” ludzi, manipulują nimi i nie wpadają w panikę gdy trzeba natychmiast podjąć jakąś ważną decyzję. Oprócz tego, psychopaci łatwo się nudzą dlatego też szukają nowych wyzwań. Nieustannie zmieniają i doskonalą swoje metody pracy i dzięki temu błyskawicznie awansują. Wśród szefów firm jest średnio 4% psychopatów.

#4. Są kreatywni


Wśród artystów i naukowców również znajdziemy więcej psychopatów niż wśród przedstawicieli innych zawodów. Kreatywność bierze się z wewnętrznej walki między tym co chcesz, a co możesz zrobić. Normalny człowiek robi tylko to, co jest akceptowane przez społeczeństwo. Psychopata robi to co chce- podpali kota sąsiadów i uwieczni to na dramatycznych zdjęciach albo przeprowadzi jakieś dziwne badania na zwęglonych zwłokach. Ci psychopaci, którzy dorastają w normalnych rodzinach jednak nie będą krzywdzić żywych istot lecz wyrażą swoją ciemną stronę poprzez sztukę lub naukę.

#5. Są przystojni


Psychopata to nie paskudny zakapior. Psychopaci zazwyczaj są przystojni Badania potwierdziły, że twarze tych ludzi są bardzo symetryczne co sprawia, że postrzega się ich jako pociągających i atrakcyjnych. Oprócz tego, mają więcej testosteronu. A co więcej, potrafią się tak ubrać że jeszcze bardziej podkreślają swoją atrakcyjność. Przeprowadzono eksperyment w którym pokazywano przypadkowym ludziom dwa zdjęcia- nagiej i ubranej kobiety. Nagie kobiety, bez makijażu wywoływały mniej więcej takie same odczucia co do atrakcyjności- nie było wielkich różnic. Na drugim zdjęciu prezentowały się w wybranych przez siebie ciuchach i same zrobiły sobie makijaż. I tu psychopatki od razu biły rekordy- uznane zostały za wyjątkowo atrakcyjne. Badacze wysnuli wniosek, że większość ludzi ubiera się dla wygody i dla siebie. Psychopaci ubierają się dla innych- żeby łatwiej uwieść i zmanipulować.

#6. Świetnie odczytują cudze emocje


Psychopaci to ludzie bez empatii więc teoretycznie nie powinni wiedzieć, co czują inne osoby. Jednak wbrew pozorom, to urodzeni obserwatorzy. Grupie ludzi pokazano filmiki i poproszono o odczytanie emocji występujących w nich osób. Psychopaci niezbyt dobrze odczytywali uczucie szczęścia czy zadowolenia ale za to bezbłędnie wychwytywali emocje takie jak niepewność, wrażliwość, strach. Kobiety psychopatki odczytują takie emocje u mężczyzn bez najmniejszego problemu.

#7. Potrafią porozmawiać z każdym


Normalni ludzie nie są pewni tego, co inni o nich pomyślą albo po prostu boją się zbłaźnić więc prewencyjnie trzymają się z boku i mówią tylko wtedy, gdy zostaną bezpośrednio zapytani. Psychopaci mają w głębokim poważaniu co ktoś o nich myśli więc z biegu wskakują w każda dyskusję, a że jak już mówiliśmy, są atrakcyjni i czarujący, natychmiast zyskują sobie grono wielbicieli. Ich umiejętność odczytywania cudzych emocji pozwala im dostosować się do sytuacji- powiedzą zawsze to, co rozmówca chce usłyszeć.

#8. Świetnie sobie radzą w stresujących sytuacjach


W pracy zbliża się termin zakończenia jakiegoś projektu, ty masz jeszcze mnóstwo roboty i wiesz, że za Chiny nie zdążysz. Zaczyna cię boleć głowa, czujesz osłabienie, nie możesz pozbierać myśli, gubisz się we wszystkim, nie jesteś w stanie zrobić sobie kawy. Znasz to? To znaczy, że nie jesteś psychopatą. Psychopaci w takich sytuacjach rozkwitają. Na spokojnie (ich ciała nie wydzielają kortyzolu), z wielką radością rzucają się na całą sytuację i metodycznie robią to co muszą aby w terminie (lub nawet przed) dopiąć wszystko na ostatni guzik. Gdy ty miotasz się i podejmujesz jedną głupią decyzję za drugą, psychopaci podejmą dwie dobre i wyrobią się śpiewająco.

#9. Potrafią ukryć to, ze są psychopatami


Mówiliśmy wcześniej, że 4% ludzi na wysokich stanowiskach to psychopaci. Ta liczba na pewno jest zaniżona. Dlaczego? Ponieważ ci ludzie potrafią doskonale oszukiwać na testach. Im wyższy iloraz inteligencji, tym łatwiej jest im udawać normalną osobę. Wiedzą doskonale jakich odpowiedzi czy reakcji spodziewa się od nich społeczeństwo i genialnie odgrywają swoją rolę. Więc może tych szefów psychopatów jest 14%? A może 40%?

#10. Genetyka

1-baby_000079203453_Small

Tak do końca nie jest wiadome, czy psychopaci już się tacy rodzą czy jest to nabyte- uraz emocjonalny lub neurologiczny. Naukowcy cały czas analizują przeróżne zależności i z wielu badań jasno wynika, że większość psychopatów staje się nimi pod wpływem różnych czynników środowiskowych. Dzieci psychopatów zazwyczaj wyrastają na psychopatów- czy to genetyka czy wychowanie, tego jeszcze dokładnie nie wiemy.
26

Oglądany: 115194x | Komentarzy: 76 | Okejek: 304 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało