Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Dlaczego twój pies obdarza cię krępującym spojrzeniem, kiedy się załatwia? Odpowiadają naukowcy

110 892  
399   74  
Jeśli kiedykolwiek się nad tym zastanawiałeś - cóż, zagadka wyjaśniona i podparta naukowym dowodem. Jeśli nie - zawsze możesz dowiedzieć się czegoś więcej...

Zacznijmy od podstaw - nie jest to przypadkowy odruch, a naturalny instynkt psów

Jak donosi znana amerykańska specjalistka do spraw weterynarii, dr Kathryn Primm, która udziela się na licznych portalach związanych ze zwierzętami i prowadzi badania nad ich zachowaniami, psie spojrzenie podczas załatwiania się ma znacznie głębsze znaczenie, niż może ci się wydawać.

"Stawianie klocka" to ryzykowna czynność

Dla dzikich zwierząt to wyjątkowo niekomfortowy moment, kiedy traci się czujność i wystawia na działanie drapieżników. Załatwiając się, zwierzę nie ma możliwości wdania się w walkę czy ucieczki (wyobraź sobie to drugie, kiedy jesteś w trakcie posiedzenia).

Ponieważ psy są zwierzętami stadnymi, a ty jesteś dla nich przywódcą tego teamu, obserwują cię, ponieważ liczą na jakiś znak, że zbliża się niebezpieczeństwo

W dużym uproszczeniu - oczekują, że będziesz ich krył w trakcie, kiedy one beztrosko będą oddawać się defekacji. Badania udowodniły, że oswojone psy są przekonane, że będziesz ich bronił w tym czasie i uważnie patrzą na ciebie, czy rzeczywiście czuwasz.

Wystarczy prosty eksperyment, aby to sprawdzić

Jeśli twój pies zacznie się załatwiać, krzyknij, odskocz na bok lub zacznij biegnąć. Zwierzę zaprzestanie swojej czynności i postawi się w stan pełnej gotowości.
28

Oglądany: 110892x | Komentarzy: 74 | Okejek: 399 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

14.05

13.05

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało