Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

7 znanych miejsc z szerzej nieznanej perspektywy

169 616  
718   78  
Wszystkie pocztówki i zdjęcia w katalogach biur podróży są takie same - dopracowane do ostatniego szczegółu. Dlaczego? A być może dlatego, że wystarczy niewielka zmiana perspektywy, by prawda wyszła na jaw...

#1. Opera w Sydney

Z góry Opera w Sydney także wygląda interesująco, ale prawdę powiedziawszy to biorąc pod uwagę "jedyne słuszne" ujęcie z wody trudno byłoby domyślić się, że w rzeczywistości budynek wygląda właśnie tak.

#2. Sagrada Familia


Większość turystów ogląda bazylikę Sagrada Familia od dołu, w stanie mniej lub bardziej zasłoniętym rusztowaniami ekip budowlanych. Jednak z góry też warto spojrzeć - choćby i z dźwigu. Czyli do czegoś jednak ta 130-letnia budowa się przydała...

#3. Rio de Janeiro


Tam gdzie Jezus nie patrzy, Rio de Janeiro wygląda właśnie tak - z solidną górą pośrodku otoczoną, co tu dużo mówić, ogromnymi slumsami.

#4. Niagara


Niczym wanna, z której ktoś wyciągnął ogromny korek. Niagara, nazywana nie bez powodu jednym z najbardziej malowniczych wodospadów na Ziemi, z góry - trzeba przyznać - wygląda równie, a może nawet bardziej imponująco...

#5. Brama Brandenburska


... czego absolutnie nie sposób powiedzieć o Bramie Brandenburskiej w Berlinie. Popatrzcie na większość "oficjalnych" obrazków - imponujący monument wyeksponowany w reprezentacyjnej części. W rzeczywistości - taki trochę większy przystanek autobusowy wciśnięty siłą pomiędzy inne budynki.

#6. Westerdok


Większość miast z góry wygląda nudno - a przynajmniej tak samo. Wszystko równo, od linijki, powtarzalnie. Jednym z wyjątków może być Amsterdam i dzielnica Westerdok - czyli obrazek z gatunku "znajdź element, który nie pasuje do całości".

#7. Tadź Mahal


Tadź Mahal to kolejny obiekt, który dużą część swojej sławy zawdzięcza starannemu kadrowaniu wedle jasno określonej perspektywy. Rzut oka pod innym kątem daje nieco szersze spojrzenie na ten bajkowy obrazek.

#BONUS. Park Matejki w Łodzi


Przyznaję, coś z tym miastem jest poważnie nie tak...
12

Oglądany: 169616x | Komentarzy: 78 | Okejek: 718 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

25.10

24.10

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało