Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Całe życie żyliśmy w kłamstwie - Ziemia jest płaska! Oto dowody

256 767  
324   137  
Wydawałoby się, że pomysł spalenia Kopernika na stosie to dość ostre potraktowanie kogoś, kto na zawsze zmienił postrzeganie Ziemi. Okazuje się jednak, że wiele osób nawet dziś przychyliłoby się do podobnego wyroku.

Dlaczego? Ano dlatego, że Ziemia jest płaska. Tak przynajmniej twierdzą członkowie Towarzystwa Płaskiej Ziemi. Fani Pratchetta byliby zachwyceni!

#1. Dlaczego Ziemia jest płaska?

Otóż powód jest banalnie prosty. Zwolennicy teorii odpowiadają: Tak została stworzona! Szok? Po precyzyjny opis tego zjawiska odsyłamy do literatury, a konkretnie do Księgi Stworzenia. Jeśli nie czytałeś Biblii, dlaczego w ogóle śmiesz nazywać się Polakiem?

#2. Ziemia nie jest planetą

Kłamstwo, którym karmimy się w szkołach od wielu lat. Czym zatem jest Ziemia? Otóż to, co zwykliśmy przyjmować za planetę, w rzeczywistości jest dyskiem, wokół którego obraca się Słońce i Księżyc. Warto poznać podstawy. Niebo nad Ziemią, wraz z całą atmosferą, ograniczone jest Firmamentem, o którym więcej przeczytacie w punkcie kolejnym. Wygląda to tak:

#3. Czym jest Firmament?

Przyjmuje się, że jest to tak zwana Linia Karmana. Pod Firmamentem, w odległości około 5-6 tysięcy kilometrów zawieszone są Słońce i Księżyc, które zataczają kręgi nad dyskiem, powodując zjawiska dnia i nocy. Co ciekawe, Księżyc może być niczym innym jak hologramem wyświetlanym przez NASA. Na Firmamencie zawieszone są gwiazdy i inne planety.

#4. Jak wyjaśnić grawitację?

Na Ziemi obowiązują prawa fizyki Newtona, a także działa siła grawitacji. Zdania na ten temat dzielą jednak wielu członków Towarzystwa Płaskiej Ziemi. Jedni twierdzą, że Ziemia porusza się ruchem jednostajnie przyspieszonym do góry, inni natomiast uważają, że porusza się ruchem jednostajnym prostoliniowym ku górze. Oczywiście porusza się cały układ Ziemia - Firmament.

#5. Jak działa kompas i GPS?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta - ponieważ igła układa się wzdłuż osi dysku, kompas ZAWSZE wskazuje środek dysku. GPS działa w oparciu o system anten naziemnych - Towarzystwo Płaskiej Ziemi kategorycznie wyklucza istnienie satelitów. Nadajniki GPS wysyłają sygnał o swojej pozycji na dysku, a NASA nanosi położenie na rzekomą kulę ziemską. Jak zdążyliście zapewne zauważyć, amerykańska Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej ma sporo za uszami. Pewnie chodzi o pieniądze.

#6. Jak działają pory roku?

Sprawę wyjaśnia odległość Słońca w różnym okresie danego roku - raz jest bliżej Dysku, a raz dalej. Logicznym jest też, że im bliżej znajduje się Słońce, tym jest cieplej. Właśnie dlatego raz mamy lato, a raz zimę. Logiczne myślenie nie boli.

#7. Wschody i zachody Słońca

Tak naprawdę Słońce jest bardzo małe i krąży dość blisko dysku. Jego orbita przesuwa się tak, że kąt oświetlania dysku zmienia się. Pole magnetyczne spowalnia przepływ światła, dlatego też wschód Słońca może być obserwowany w różnych miejscach w różnym czasie. Jeśli chodzi o zachód Słońca, to oddalając się od nas wychodzi za linię horyzontu nie obniżając trasy lotu. Właśnie dlatego postrzegamy to zjawisko jako "chowanie się".


Mam nadzieję, że powyższe argumenty otworzyły wam trochę oczy i nie dacie się mamić jednemu z największych spisków w dziejach całego Dysku. Zapraszam do dyskusji, liczę też na to, że włączą się nie tylko zwolennicy kulistości Ziemi!

Tekst powstał w oparciu o treści na grupie Towarzystwo Płaskiej Ziemi (Flat Earth Society), gdzie również można na ten temat poDYSKutować.
68

Oglądany: 256767x | Komentarzy: 137 | Okejek: 324 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało