Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Od córki Mussoliniego do syna Kim Dzong Ila - historie dzieci okrutnych dyktatorów.

114 268  
309   53  
Wyobraź sobie dorastanie w świecie gdzie zło, korupcja i morderstwa to coś normalnego i nie znasz niczego innego. Nie ma się co dziwić, że dzieci dyktatorów wyrosły na osobniki mające problemy z sobą i innymi.

#1. Mao Anqing, syn Mao Tse-Tunga

Chyba nie trzeba opisywać, kim był Mao Tse- Tung. Zanim został ojcem chińskiej partii komunistycznej, był już ojcem trzech synów. Dzieci dyktatora rzadko go widywały, a czas spędzały w towarzystwie matki, która miała skłonności samobójcze. Podczas wojny domowej rodzina dyktatora została pojmana, a matka Anquinga została zabita. Wódz nie zamierzał nawet ruszyć palcem, aby uratować żonę i dzieci. Anqing widział następnie swojego brata umierającego na dyzenterię na ulicy. Kolejny brat został zabity na wojnie. Anqing w końcu zachorował psychicznie. Jeśli ktoś wiedział, co to znaczy czuć się opuszczonym przez rodziców, to był to z pewnością Mao Anqing.

#2. Jakow Dżugaszwili, syn Stalina


Jakow był najstarszym synem najokrutniejszego dyktatora Józefa Stalina. Stalin całe życie gardził swym synem. Jakow robił wszystko to, co kazał mu ojciec, ale nie doczekał się nigdy ani słowa pochwały. Wpadł w depresję i próbował się zastrzelić. Gdy próba samobójcza się nie powiodła, Stalin skomentował to krótko: „On nawet nie potrafi prosto strzelać”. Jakow zgłosił się do służby frontowej w czerwcu 1941 roku, a w lipcu został złapany przez Niemców i umieszczony w niewoli. W 1943 roku Niemcy zaproponowali Stalinowi wymianę Jakowa na feldmarszałka Paulusa. Stalin odmówił, twierdząc, że „nie ma jeńców wojennych, są tylko zdrajcy ojczyzny”. Jakow wpadł w depresję, przestał jeść, aż w końcu udało mu się skutecznie popełnić samobójstwo - rzucił się na ogrodzenie z drutu pod napięciem.

#3. Edda Mussolini, córka Benito Mussoliniego


Edda Mussolini była w dzieciństwie buntowniczką i wyrosła na upartą i stanowczą osóbkę. Edda, córka dyktatora i wielbicielka Hitlera, wyszła za mąż za Galeazzo Ciano, który uważał obydwóch panów za szaleńców. W 1943 mąż Eddy poparł przeciwników Mussoliniego i głosował za jego usunięciem. Za to został skazany na karę śmierci. Po tym, jak rozstrzelano jej męża, Edda uciekła do Szwajcarii. Po powrocie do Włoch została natychmiast skazana na dwa lata więzienia za popieranie faszyzmu.

#4. Faisal Wangita, syn Idi Amina


Faisal Wangita jest jednym z 43 uznanych dzieci tyrana z Ugandy Idi Amina. Amin rozwiązał ugandyjski parlament, odwołał wybory, powołał tajną policję, której członkowie naginali prawo i zabijali ludzi tak dla przyjemności. Przysłowie mówi, że jabłko pada niedaleko od jabłoni. W przypadku Faisala sprawdziło się ono w stu procentach. Faisal z matką przeprowadził się do Londynu, gdzie zaczął studia. Był obiecującym studentem do momentu, gdy zaczął się zadawać z somalijskimi gangami. Brał udział w wielu brutalnych napadach. Został złapany podczas zabójstwa młodego mężczyzny - jego gang zakatował na śmierć chłopaka przy pomocy noży, młotków i pałek. Faisal został skazany na pięć lat więzienia, a następnie deportowany do Ugandy.

#5. Nicu Ceausescu, syn Nicolae Ceausescu


Nicolae i jego żona Elena zostali skazani na śmierć - zarzucano im liczne przestępstwa, od nielegalnego gromadzenia bogactwa aż do ludobójstwa. Wyrok został wykonany w 1989 roku. Nicolae chciał, aby syn Nicu został jego następcą. Nicu nie garnął się do nauki, a czas studiów spędził na imprezowaniu. Dużo pił i był gwałcicielem - pierwszego gwałtu dokonał w wieku 14 lat. Podczas sprawowania władzy zdefraudował mnóstwo pieniędzy, które przepuszczał na alkohol i hazard. Zupełnie nie przejmował się tym, że jego ojciec wpędził Rumunię w biedę i gardził obywatelami swojego kraju. Został skazany na 20 lat więzienia za wydanie rozkazu strzelania do uczestników marszu (zginęło wtedy 91 osób). Nicu zmarł w szpitalu, czekając na przeszczep wątroby.

#6. Teodoro Nguema Obiang Mangue, syn Teodoro Obianga Nguema Mbasogo

https://www.youtube.com/watch?v=OAe547VPMU8

Teodoro Obiang Nguema Mbasogo przejął władzę w Nowej Gwinei, urządzając pokazowy proces i zabijając swojego wujka. Jego rządy to defraudowanie publicznych pieniędzy, kradzieże, kanibalizm, tortury i krwawe zbrodnie. Władza absolutna ojca skorumpowała również jego syna Teodoro Nguema Obianga Mangue. Teodoro junior żyje sobie spokojnie otoczony kobietami w wartej 30 mln dolarów posiadłości w Malibu, ma Ferrari, prywatny odrzutowiec, a na koncie około 71 milionów dolarów skradzionych ze skarbca swojego państwa.

#7. Udajj Saddam Husajn, syn Saddama Husajna

https://www.youtube.com/watch?v=w2Fiykvklbs

Saddam był jednym z najokrutniejszych dyktatorów. Po dojściu do władzy nakazał zlikwidowanie wszystkich oficerów, którzy mu się sprzeciwili. Jego prezydentura to korupcja, morderstwa, wojny, broń biologiczna i tak dalej. Jego najstarszy syn Udajj wdał się w ojca. Od najmłodszych lat był okrutny i nawet ojciec nie popierał jego czynów. Pewnego razu wpadł w szał i zatłukł na śmierć jednego z pracowników ojca. Trafił do więzienia, ale 40 dni później został wypuszczony. Został przewodniczącym Komitetu Olimpijskiego i kazał torturować sportowców, którzy osiągali słabe wyniki. Podsumowując, Udajj był mordercą, gwałcicielem i sadystą, który był uzależniony od seksu, szybkich samochodów, pieniędzy i poczucia bezkarności wynikającego z władzy.

#8. Marko Miloszević, syn Slobodana Miloszevicia

https://www.youtube.com/watch?v=SMHvibxXwBE

Slobodan Miloszević rządził Serbią przez 13 lat. Był oskarżany o agresję militarną i czystki etniczne. W 2001 roku został aresztowany i postawiony przed trybunałem w Hadze, gdzie odczytano mu 66 zarzutów. Jego syn Marko zajmował się wieloma biznesami. Był między innymi właścicielem dyskoteki, perfumerii oraz piekarni. Ale były one jedynie przykrywką do prawdziwych interesów syna dyktatora - przemytu i handlu narkotykami, paliwem i papierosami. Jakimikolwiek problemami zajmowała się za niego podlegająca mu policja. Mówiono o nim, że zawsze musiał mieć ze sobą samochód, dziewczynę, muzykę i pistolet.

#9. Kim Dzong Il, syn Kim Il Songa


Kim Il Song, okrutny dyktator północnokoreański, rozpętał w 1950 roku wojnę, podczas której zmarło prawie milion cywili. Syn Kima został mianowany na następcę i pilnie studiował nauki marksistowskie i sztukę wojskową na uniwersytecie imienia ojca. Po obronie dyplomu Kim Dzongiem zajął się bezpośrednio ojciec i nauczył go jak zostać „Wspaniałym Dowódcą”. Kim Dzong Il kontynuował dzieło ojca piorąc mózgi swoich poddanych i kontrolując cały rząd. Doprowadził Koreę do ruiny, ludzie umierali z głodu (prawie dwa miliony osób), ponieważ syn dyktatora uważał, że pieniądze należy przeznaczyć na wojsko i broń jądrową, a nie na inne nieistotne sprawy takie jak import żywności.

#10. Jean-Claude „Baby Doc” Duvalier, syn Françoisa „Papa Doca” Duvaliera

https://www.youtube.com/watch?v=xS4ydNVhbxo

Papa Doc został wybrany na prezydenta Haiti w 1957 roku obiecując swoim wyborcom, że poprawi jakość życia biednych ludzi. Zamiast tego wprowadził terror, zastraszał ludzi, zabijał każdego opozycjonistę. Umierając w 1971 roku zostawił Haiti głodne, zadłużone, okradzione i nękane różnymi chorobami. I wtedy przyszła pora na jego syna, nazywanego Baby Doc. Chłopiec był niesamowicie rozpuszczony, całe swoje nastoletnie życie robił co chciał. Podobnie jak jego ojciec nie miał szacunku do ludzi i ich życia. Zabił między innymi swojego szofera i dwóch ochroniarzy. W wieku 19 lat ten ociężały umysłowo chłopak został najmłodszym prezydentem. Rządził dokładnie tak, jak jego ojciec - okradając społeczeństwo i mając w nosie służbę zdrowia i inne programy pomocowe. Dopiero w 1986 roku ludzie zbuntowali się i odsunęli go od władzy.
11

Oglądany: 114268x | Komentarzy: 53 | Okejek: 309 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało