Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Przyszłość techniki w 7 zupełnie nowych gadżetach i technologiach

142 513  
376   154  
Podobno mężczyźni całe życie pozostają dziećmi - zmienia się tylko cena ich zabawek. Coś w tym, cholera, jest...

#1. Zwijany wyświetlacz OLED

Zwijany w rolkę wyświetlacz OLED, czyli tylko kwestia czasu, aż nasze telewizory zaczną powiewać na wietrze. Nowe materiały zastosowane w miejscu tradycyjnego już plastiku sprawiły, że nowy wyświetlacz LG jest niezwykle giętki i może dosłownie zostać zwinięty w rolkę. Ma to być ogromna rewolucja w świecie urządzeń elektronicznych, ale w jaki sposób wykorzystać ten wynalazek?

#2. Aromabudzik


Jak znienawidzić jakąś piosenkę? Wystarczy ustawić ją sobie jako sygnał budzika. A tych, którzy mają już dość porannego dzwonienia, może zainteresować Sensorwake - zamknięty w eleganckiej obudowie zegarek, który o ustalonej godzinie emituje wybrany aromat - na przykład świeżo zaparzonej kawy, mięty albo... pieniędzy. Poranne wstawanie powinno być dzięki temu znacznie łatwiejsze.

#3. Automatyczna lodówka


Czego jeszcze można wymagać od lodówki? Na przykład tego, żeby sama przygotowywała drinki? Dobrze by było... Póki co jednak firma LG postanowiła uraczyć nas zautomatyzowaną lodówką. Wystarczy zastukać w szybę w drzwiach, by wewnątrz zapaliło się światło. To daje podgląd zawartości bez konieczności otwierania drzwi. Aha - drzwi też nie ma potrzeby samemu otwierać. Wystarczy podstawić nogę w odpowiednim miejscu i drzwi lodówki LG Signature otworzą się same - coś jak bagażnik w niektórych nowych samochodach.

#4. Wykrywacz glutenu


Nagle okazało się, że jedna połowa świata nie toleruje glutenu, druga połowa nie toleruje laktozy - a trzecia połowa;) nie toleruje wymysłów dwóch pierwszych grup... Pierwsza z grup od dzisiaj ma łatwiej. Nima sensor pozwala w dwie minuty przeanalizować próbkę jedzenia pod kątem zawartości glutenu. Jeśli go znajdzie, wyświetli smutny ryj, jeśli nie - wesoły. W dalszej przyszłości urządzenie ma być również zdolne do wykrywania innych alergenów.

#5. iStetoskop


Rozwój technologii nierozłącznie wiąże się z postępem w medycynie. Jedną z ciekawostek ostatnich miesięcy jest "inteligentny" stetoskop, który rejestruje pracę serca osłuchiwanego pacjenta, a następnie nagranie umieszcza w chmurze, skąd można je pobrać na telefon. Co więcej, przy każdym kolejnym badaniu dołączone oprogramowanie porównuje nowe nagranie ze wzorcowym, doszukując się wszelkich nieprawidłowości, które mogły umknąć lekarskiemu uchu.

#6. Kamera do wyprzedzania ciężarówki


Wyprzedzanie ciężarówek bywa trudne ze względu na to, że mocno ograniczają one widoczność. Ktoś wpadł więc na pomysł, by na tylnej ścianie naczepy montować ekrany wyświetlające obraz rejestrowany przez kamerę umieszczoną z przodu ciągnika. Tym samym kierowcy jadący za ciężarówką widzieliby bez przeszkód, co dzieje się przed ciężarówką i czy można wyprzedzać, czy lepiej się wstrzymać.

#7. Instrument dla niezdecydowanych


Chcesz nauczyć się grać na gitarze? A może jednak na pianinie? Hm... a może by tak perkusja? Takie rozważania kończą się zwykle w jeden sposób - rezygnacją z nauki gry na jakimkolwiek instrumencie. Ale Artiphon może to zmienić. Urządzenie emuluje różne instrumenty - nie tylko brzmieniem, ale również sposobem wydawania dźwięków. Można w nim "szarpać struny" jak na gitarze, wciskać klawisze jak na pianinie albo tłuc je jak perkusję. Tylko ile ma to wspólnego z grą na instrumencie - trzeba odpowiedzieć sobie samemu.

Źródła: 1, 2, 3
20

Oglądany: 142513x | Komentarzy: 154 | Okejek: 376 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało