Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Garść ciekawostek o Alfredzie Hitchcocku

58 503  
274   35  
Alfred Hitchcock, genialny reżyser, był jeszcze dziwniejszy, niż mogłeś to wywnioskować po obejrzeniu jego filmów. Oto garść ciekawostek o tym wybitnym człowieku.

#1. Obżartuch

Jako dziecko był ogromnym obżartuchem. Jadł niesamowite ilości smażonych ryb i jeszcze większe bekonu, aby "zbudować ochronny pancerz z tłuszczu". Miał go on bronić przed światem zewnętrznym.

#2. Policja


Od zawsze bał się policji. Gdy był młodym chłopcem, ojciec wysłał go na posterunek policji z karteczką w ręce. Na kartce było napisane, żeby zamknąć Alfreda na pięć minut w celi jako karę za drobne przewinienie.

#3. Jajka


Brzydził się jajek i nigdy ich nie jadł. Mówił, że są obrzydliwą, okrągła rzeczą bez dziur. Obrzydzał go wygląd glutowatego białka i wylewającego się z niego żółtka.

#4. Filmy


Jeszcze jedna rzecz, której się bał - oglądanie własnych filmów. Mówił, że nigdy ich nie widział i nie rozumie, jak ludzie mogli je oglądać.

#5. Psychoza


Próbował wykupić wszystkie istniejące kopie książki „Psychoza”, aby nikt nie mógł jej przeczytać i zepsuć sobie przyjemności z oglądania filmu. Ludzie pracujący przy filmie musieli podpisać klauzulę, że nie puszczą pary z gęby na temat tego, co się dzieje na planie. Plan oczywiście też był zamknięty.

#6. Żona


Alfred pracował z wieloma utalentowanymi osobami, ale najbardziej zaufanym doradcą była jego żona Alma Reville. Alma pracowała jako scenarzystka, pisarka i asystentka przy kręceniu jego pierwszych filmów. Hitchcock niesamowicie cenił jej opinię. Często podczas filmowania odwracał się do niej i upewniał, czy scena została dobrze nakręcona, zanim przeszedł do pracy nad następną.

#7. Nagroda


Odbierając nagrodę za całokształt pracy zażartował, że chyba najwyższy czas umierać. Umarł rok później.

#8. Prezent


Pewnego dnia podarował sześcioletniej Melanie Griffith lalkę, która wyglądała tak jak jej matka. Byłby to fajny prezent, gdyby nie to, że lalka była opakowana w trumnę.

#9. Disney


Alfred chciał kręcić scenę w Disneylandzie, ale Disney się na to nie zgodził. Nie podobało mu się to, że Hitchcock nakręcił „obrzydliwy” film „Psychozę”.

#10. Córka


Patricia, córka reżysera, grała w kilku jego filmach. My możemy ją oglądać tylko w małych rólkach w „Psychozie” i „Nieznajomych z pociągu”. Innych filmów z Patricią nigdy nie pokazywał publicznie.

#11. Dowcipniś


Pewnego razu założył się z jednym z członków ekipy, że ten nie wytrzyma całej nocy w kajdankach na rękach. Osobnik zaakceptował wyzwanie nie wiedząc o tym, że reżyser chwilę przez założeniem kajdanek podał mu w jedzeniu dużą dawkę środka na przeczyszczenie.
2

Oglądany: 58503x | Komentarzy: 35 | Okejek: 274 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

25.11

24.11

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało