Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

7 dosadnych ciekawostek na temat naszej codzienności

103 045  
284   64  
Mówią, że istnieje kłamstwo, większe kłamstwo i statystyka. Niemniej jednak statystyki na temat naszego codziennego życia bywają doprawdy zaskakujące. I zastanawiające...

#1.

Przeciętny człowiek w ciągu całego swojego życia spędza aż 3 miesiące siedząc na sedesie. Fizjologia fizjologią, ale to doprawdy... przesrany kwartał. Tym bardziej jeśli weźmie się pod uwagę fakt, że statystyczna osoba spędza w ciągu całego życia zaledwie 2 tygodnie na całowaniu. Nie dotyczy rudych.

#2.


Żebyśmy się jednak nie nasiedzieli zbyt długo - statystycy obliczyli, że przeciętny człowiek robi w życiu niemal 184 miliony kroków, co powinno swobodnie wystarczyć do obejścia Ziemi naokoło pięć razy. Dokąd tak idziemy?!

#3.


Nie wiem, dokąd idziemy, ale wiem, po co się zatrzymujemy. Normalny mężczyzna prawie rok swojego życia przeznacza na gapienie się na płeć przeciwną. Tak, rok bez przerwy - jak w obrazek.

#4.


Z kolei kobiety spędzają przeciętnie cztery lata swojego życia na menstruacji. MENSTRUacji! Doprawdy nie wiem, coś przeczytał ;p.

#5.


Jeśli ktoś ubolewa nad tym, jak krótkie jest życie, swoistym pocieszeniem może być fakt, że spośród wszystkich ludzi, którzy kiedykolwiek w historii dożyli wieku 65 lat, aż dwie trzecie wciąż żyje.

#6.


Co moglibyśmy zrobić, by przedłużyć życie? Jest wiele możliwości, ale o naszej dbałości o higienę nieźle świadczy fakt, że gdyby wszyscy na świecie przykładali się do porządnego mycia rąk, każdego roku umierałoby milion osób mniej.

#7.


Okej, przedłużyć - ale o ile? Prawdopodobieństwo przeżycia 110 lub więcej lat wynosi 1 do 7 milionów, jest więc boleśnie nikłe. Dla porównania szansa na główną wygraną w lotto wynosi 1 do 14 milionów. A to chyba jeszcze bardziej bolesne, w końcu lepiej przeżyć 109 lat z milionami na koncie niż 111 w biedzie...

Źródła: 1, 2, 3
16

Oglądany: 103045x | Komentarzy: 64 | Okejek: 284 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało