Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Ciekawostki o Kaczorze Donaldzie

133 738  
395   77  
Kaczor Donald to jedna z najpopularniejszych postaci Disneya. Złośliwi twierdzą, że musiał być stereotypowym Polakiem – wiecznie zrzędzącą postacią, bez oszczędności, ale w gruncie rzeczy dobrą osobą. Poznajmy prawdziwe oblicze Kaczora Donalda – rasistę, zabójcę, ale także superbohatera i wynalazcę.

Debiut na ekranach

Kaczor Donald zadebiutował na ekranie 9 czerwca 1934 roku w filmie krótkometrażowym „The Wise Little Hen”. Kaczor wystąpił tam jako postać drugoplanowa. Pomimo tego zdobył sympatię widzów i zaczął się pojawiać w innych filmach. Postać Kaczora z czasem odchudzono, zaś jego dziób skrócono. Pierwszy film, w którym wystąpił jako główny bohater to „Don Donald” z 1937 roku.


Donald zabił Goofy'ego?

W 1936 roku ukazał się pewien komiks. Goofy i Donald łowią ryby, ale niezdarny Goofy zdzielił rybą Donalda. Kaczor odrzucił rybę na tyle mocno, że Goofy wpadł do wody. Finał był zaskakujący:


Donald rasista?

W 1988 roku premierę ujrzał film pt. „Kto wrobił królika Rogera?”. W filmie przewinęło się wiele postaci z filmów animowanych – zarówno tych z Disneya, Warner Bros. i innych wytwórni filmowych. W jednej ze scen mamy Donalda i Kaczora Daffy'ego, którzy grają na pianinie utwór „Ink and Paint Club”. Temperament Donalda i błazenada Daffy'ego powoduje, że zagranie utworu jest niemożliwe. Donald sepleni, przez co ciężko zrozumieć, co on mówi. I tak zamiast słowa „nitwit” (przygłup) można usłyszeć „nigger”.

FILM

Donald wynalazca

Poznajmy teraz lepsze oblicze Kaczora. Twórcy komiksów o Donaldzie zadbali o to, aby wynalazł: materiał wybuchowy (Duckmite, który po 20 latach okazał się prawdziwym związkiem chemicznym), miasto w Andach przypominające Minecraft, patent podnoszenia statków z dna za pomocą piłeczek pingpongowych (pomysł ten testowano w programie „Pogromcy mitów”, którzy przyznali, że można podnieść w ten sposób wrak, choć metoda ta jest niepraktyczna). Oprócz tego Donald wraz ze Sknerusem McKwaczem stali się inspiracją do stworzenia anime i mangi.


Superbohater

Kaczor Donald po nocach przebierał się za Superkwęka. Superkwęk bronił mieszkańców Kaczogrodu przed przestępcami oraz często współpracował z policją. Przebieranie się za bohatera może usprawiedliwić częste roztargnienie naszego bohatera. W zależności od źródeł, tylko jedna osoba (oprócz rzecz jasna Donalda) znała tożsamość Superkwęka – mowa o Diodaku, który skonstruował wiele wynalazków dla superbohatera. W którymś z komiksów okazało się, że Diodak zażywa leki na utratę pamięci, przez co nie wie, kim jest Superkwęk.

Kaczor jako autor piramidy finansowej

Wybaczcie wtrącenie polityki do artykułu, ale podczas szukania materiałów natknąłem się na ciekawy materiał. W pewnym komiksie Kaczor Donald zaproponował burmistrzowi Kaczogrodu rozwiązanie problemów z brakiem pieniędzy. Wydawanie zarobionych pieniędzy na zbędne rzeczy oraz stworzenie przez Donalda piramidy finansowej przyniosło problemy całemu miastu. Cały komiks możecie przeczytać w trzech częściach: tu, tam i jeszcze w tym miejscu.

Źródła:
1, 2, 3, 4

Oglądany: 133738x | Komentarzy: 77 | Okejek: 395 osób