Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Mężczyzna od 6 lat nie przychodził do pracy. Zauważyli to dopiero, kiedy chcieli mu wręczyć nagrodę...

179 533  
616   54  
...za lojalną pracę! Mężczyzna od 2010 roku nadzorował budowę elektrowni wodnej - do pracy nie przyszedł ani razu. Teraz życie zawodowe 69-letniego Joaquina Garcia legło w gruzach, ale mężczyzna z całą pewnością wygrał internety!

To niewątpliwy talent, aby niezauważenie nie przychodzić do pracy i jeszcze zgarnąć za to nagrodę

Gdyby nie fakt, że burmistrz hiszpańskiego miasteczka chciał wynagrodzić pracę leciwego urzędnika, ten mógłby "nadzorować" budowę jeszcze przez kolejne lata.
"Pomyślałem sobie, gdzie jest ten człowiek? W ogóle gdzieś tu jest? Może odszedł na emeryturę? A może umarł?" - miał powiedzieć zastępca burmistrza, kiedy przybył do zakładu pracy, aby wynagrodzić kierownika za jego wkład w rozwój miasta

Ale mężczyzna w tym czasie znajdował się w domu i spędzał całe dnie na analizie twórczości Barucha Spinozy - holenderskiego filozofa, którego dzieła, swoją drogą, wydano dopiero po jego śmierci

69-latek miał na to mnóstwo czasu, a w dodatku nie musiał się o nic martwić, ponieważ co miesiąc regularnie dostawał wysoką pensję - jak na tak odpowiedzialne stanowisko przystało.
Koniec końców dla Joaquina nadszedł kres sielanki i teraz został dyscyplinarnie zwolniony - może w końcu przejść na godziwą emeryturę. Najbliższe lata spędzi jednak na spłacaniu kary, którą wymierzył mu sąd - prawie 27 tys. euro.

Jeśli zastanawialiście się jak to możliwe, że przez tak długi czas nikt nie zauważył go przy biurku, to sprawa wyjaśniła się dopiero podczas rozprawy. Przedsiębiorstwo związane z elektrownią było przekonane, że mężczyzna pracuje w ratuszu, a urząd miasta, że znajduje się w biurze na terenie elektrowni.

Sam autor zamieszania skomentował to krótkim stwierdzeniem, że wybrał taką pracę, ponieważ jest to w zgodzie z jego socjalistycznym duchem.
7

Oglądany: 179533x | Komentarzy: 54 | Okejek: 616 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało