Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Jak dziś wyglądają aktorzy i jak powstały efekty specjalne w "Terminatorze 2"

97 725  
398   44  
Aż trudno uwierzyć, że od premiery "Terminatora 2" minęło już ćwierć wieku. Tak, to było w 1991 roku! Jak się zmienili aktorzy wcielający się w główne postacie? Przy okazji odsłonimy trochę kulis z powstania tego filmu.

#1. Arnold Schwarzenegger (68 lat) - Terminator (T-800)


Film ten był jednym z pierwszych, w których zastosowano na dużą skalę animację komputerową. W samym filmie efekty komputerowe trwają 4 minuty (co dziś wydaje się śmieszne, ale to był 1990 rok!), a ich produkcja zajęła 8 miesięcy. Na potrzeby tych scen napisano 100 000 linii kodu specjalistycznego oprogramowania do animacji 3D. Z kolei do animacji T-1000 w stanie ciekłym wykorzystano oprogramowanie stworzone na potrzeby "Otchłani".

#2. Linda Hamilton (59 lat) - Sarah Connor


Zdjęcia do filmu zaczęto 9 października 1990 roku i zajęły one 200-osobowej ekipie Camerona 103 dni. Pierwszego "Terminatora" nakręcono w 48 dni. Do pracy nad efektami specjalnymi zatrudniono 4 duże studia i kilka mniejszych.

#3. Edward Furlong (38 lat) - John Connor


Przestrzeliny robione w T-1000 powstały dzięki ukrytym pod ubraniem Roberta Patrica środkom pirotechnicznym, które po naciśnięciu przycisku pilota przez koordynatora efektów specjalnych wybuchały i otwierały sztuczną "ranę" jak kwitnący kwiat. Następnie tak nagrany materiał był poddawany obróbce komputerowej, w której dodawano między innymi prześwity na wylot.

#4. Robert Patrick (57 lat) - Terminator (T-1000)


W scenie pościgu, w której grany przez Schwarzeneggera uciekający na motocyklu T-800 skacze z mostu do kanału, motocykl był podwieszony na specjalnej uprzęży i w kontrolowany sposób został opuszczony na dno. W postprodukcji liny asekuracyjne zostały wymazane. W ten sam sposób nakręcono scenę skoku T-1000 na motocyklu z biurowca na wiszący w powietrzu śmigłowiec.

#5. Joe Morton (68 lat) - Miles Bennett Dyson


Końcowe sceny filmu nagrano w nieczynnej hucie w Los Angeles. Jako surówka hutnicza posłużyły syrop cukrowy, olej i plexiglas podświetlany od spodu. W tej scenie cały pot ściekający po skórze aktorów jest efektem pracy makijażystów, ponieważ w hali było raczej zimno. Sceny wyszły na tyle przekonująco, że byli pracownicy huty po obejrzeniu filmu sądzili, że fabrykę ponownie uruchomiono.

#6. Jenette Goldstein (55 lat) - Janelle Voight


Odtwarzanie się rozbitego na drobne kawałki T-1000 i łączenie się kropelek ciekłego metalu w coraz większe kałuże zrobiono przy użyciu rtęci.

#7. Xander Berkeley (60 lat) - Todd Voight


Widowiskowy wybuch biurowca Cyberdyne Systems nakręcono w skali 1:1 w jednym ujęciu i użyto do tego 11 kamer, z tym że... Nie było tam żadnej eksplozji. Przy oknach wokół piętra, które miało wybuchnąć, umieszczono beczki ze środkami pirotechnicznymi i gruzem, który miał zostać wyrzucony na zewnątrz. Całość została odpalona równocześnie bez większych szkód dla samego budynku, który po skończonych zdjęciach bez większych problemów został przywrócony do stanu używalności.

A tak wyglądał trailer Terminatora 2

https://www.youtube.com/watch?v=eajuMYNYtuY
3

Oglądany: 97725x | Komentarzy: 44 | Okejek: 398 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

27.01

26.01

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało