Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

To nie fotoszopka. Ten dziwny owczarek to Quasimodo, jeden z 13 takich psów na całym świecie

161 467  
322   70  
W schronisku dla zwierząt w Minnesocie przebywa obecnie owczarek niemiecki o wdzięcznym imieniu Quasimodo. Nie wzięło się ono znikąd - pies cierpi na rzadką wadę zwaną syndromem krótkiego kręgosłupa. Wiadomo jedynie o 13 takich przypadkach na całym świecie.

#1.

Za jego stan odpowiada defekt genetyczny, który spowodował, że jego kręgi są zrośnięte i w żaden sposób nie można go wyleczyć, ale poza niecodziennym wyglądem jest to zdrowy i wesoły pies.

#2.


Psa znaleziono w grudniu 2015 roku na ulicy w jednym z miast w stanie Kentucky i wtedy trafił do schroniska Secondhand Hounds Eden Prairie w Minnesocie, a jego pracownicy postawili sobie za cel znalezienie mu nowego domu. Dzisiaj najlepszym sposobem na przykucie uwagi dużej ilości osób są media społecznościowe i akcja wiralowa. Profil Quasimodo na Facebooku zebrał już ponad 50 tysięcy fanów i miejmy nadzieję, że już wkrótce pies znajdzie nowy dom i kochających właścicieli.

#3.


Pies został znaleziony ze zbyt małą obrożą wrzynającą się w szyję. Początkowo wolontariusze ze schroniska podejrzewali, że jest to przypadek znęcania się nad zwierzęciem, a jego stan spowodowany zmuszaniem do stałego przebywania w ciasnej przestrzeni, na przykład w szufladzie. Badania weterynaryjne wykazały jednak, że jest to wrodzona wada genetyczna, której towarzyszą inne problemy, w tym skręcony jak korkociąg ogon i problemy z genitaliami. Syndrom krótkiego kręgosłupa często spowodowany jest chowem wsobnym.

#4.#5.#6.#7.#8.#9.#10.#11.#12.
8

Oglądany: 161467x | Komentarzy: 70 | Okejek: 322 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało