Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

13 dziwnych ludzi z Rosji

215 628  
416   90  
Rosja kojarzy nam się ze zjawiskami, które czasem ciężko zrozumieć. Jak pisał słynny rosyjski poeta Fiodor Tiutczew, Rosji nie da się zrozumieć, w nią można tylko wierzyć. Trudno nie wierzyć w kraj, którego mieszkańcy zadziwiają umiejętnościami, zainteresowaniami lub wybieraniem diabła za patrona dziecka.

#1. Dziewczyna z tatuażem na twarzy

Rosyjski tatuażysta Rusłan Tumanjanc z Sarańska (niewielka 300-tysięczna miejscowość w republice Mordowii) zyskał specyficzną sławę po tym, jak wytatuował na twarzy pewnej belgijskiej nastolatki 56 gwiazd. Teraz znalazł sobie nową ofiarę – swoją dziewczynę Lesię. Dziewczyna pozwoliła mu zrobić tatuaż na swojej twarzy zaledwie dzień po spotkaniu (warto dopowiedzieć, że poznali się na fejsie). Mężczyzna wytatuował jej na obu stronach twarzy ogromny napis „Rusłan”. Lesia twierdzi, że zrobiła to z miłości i oddania.

#2. Śnieżynka z nadwołżańskiego Togliatti


Patrząc z oddali na Galinę Kutieriewą można dać jej jakieś 20 lat – zgrabna figura i długie włosy, które dopiero przy bliższym spojrzeniu okazują się siwe. Prawdziwy szok przychodzi dopiero, gdy widzi się jak ta filigranowa kobieta przedziera się przez śnieżne zaspy w letniej sukience i klapkach. Wiele kierowców zatrzymuje się i proponuje jej ogrzanie się w samochodzie lub podwózkę, a piesi chcą jej pożyczyć swoją kurtkę. Galina jednak zawsze odpowiada, że zimą jest jej ciepło, a latem nie gorąco.
W dzieciństwie kobiecie doskwierała alergia na mróz, a z biegiem lat pojawiła się cała masa chorób od bóli stawów do raka. Galina nie zamierzała się poddać – zapisała się do szkoły długowieczności, leczyła się, polewała wodą, ćwiczyła stawy i dziś czuje się znakomicie. No i oszczędza na ubraniach, bo przecież nie potrzebuje palta lub futra, co najwyżej ciepły sweter z angory.

#3. Dozorca-artysta z Iżewska


52-letni obecnie Semion Bucharin w swoim życiu był już strażakiem i górnikiem, a odkąd odszedł na emeryturę dorabia jako dozorca w miejscowej szkole. Kto by pomyślał, że to właśnie w takiej pracy emeryt odnajdzie swoje spełnienie, wszak z wykształcenia jest artystą dekoratorem. Idea tworzenia na śniegu zrodziła się niespodziewanie. Jak sam zapewnia, dzieci są wdzięczną widownią i robi to wyłącznie dla nich, nie dla sławy.

#4. Magnetyczny chłopiec


Nikolaj, uczeń drugiej klasy z oddalonej 160 kilometrów od Omska wsi Wodianowo, został niedawno bohaterem rosyjskiego internetu. Do chłopca „przyklejają” się monety, łyżki oraz inne metalowe przedmioty. Po raz pierwszy jego super moc dała o sobie znać, gdy Nikołaj obchodził 4 urodziny – bawił się łyżkami i jedna z nich przykleiła mu się do nosa.

#5. Sobowtór Lady Gagi z Samary


Teraz Sasza Gusiewa nie przypomina chłopca – ma długie proste włosy, szczupłą figurę i wyraźny biust. Taką stworzyli ją chirurdzy. W wieku 17 lat Gusiewa zmieniła płeć. Operacja kosztowała ją aż 900 tysięcy rubli, a doliczyć do tego należy kurację hormonalną, rehabilitację oraz kolejne zabiegi korygujące twarz i ciało. Po całym procesie przylgnęło do niej miano Lady Gagi, i całkiem zasłużenie. Kobieta bierze udział w konkursach sobowtórów, a dzięki odniesionym tam sukcesom i sławie zarabia na życie występując na imprezach zamkniętych, np. integracyjnych dla firm. Co ciekawe, aktywnie pomaga jej w tym mama – kostiumy używane przez Lady Gagę z Samary są jej autorstwa.

#6. Rusłan Tumanjanc


Pewnie niektórzy z was zaczęli się zastanawiać, jak wygląda i kim jest ten facet, skoro praktycznie obca laska dała mu… się wytatuować. No może nie taka znowu obca. Zanim się spotkali, rozmawiali na fejsie przez aż miesiąc. Ale dlaczego na twarzy?! Przecież tatuowanie imion ukochanej osoby nie jest czymś specjalnie nadzwyczajnym, pod warunkiem, że zrobi się to gdzieś w mniej widocznym miejscu. Dziewczyna na takie pytania odpowiada krótko: „Chciałam pokazać to, co jest najważniejsze w moim życiu – miłość i imię najważniejszego dla mnie człowieka. Z dumą noszę jego imię na twarzy!”.

#7. 83-letni siłacz z Dagestanu


Abdurahman Abdulazirow ustanowił światowy rekord podnosząc włosami ciężar 81,5 kg. To o 30 kilogramów więcej, niż wynosił poprzedni rekord ustanowiony przez… Polkę Joannę Sawicką w 2011 roku.

#8. Przypakowana laleczka


Duże oczy, wyraźne usta i kręcone włosy – tak można opisać buzię Julii Wins. W sumie nic nadzwyczajnego. Ale gdy spojrzymy niżej… Dziewczyna z Saratowa może unieść nad głową dorosłego faceta, a w porywach i dwóch. Na siłce wyciska 100 kg na klatę, a w martwym ciągu nawet 180 kg, w przysiadzie – 170 kg. Sama waży zaledwie 64 kg i ma 18 lat! Julia zaczęła zajmować się sportem, gdyż była wyzywana w szkole. Teraz ma tysiące fanów na całym świecie.

#9. Permski Lucyfer


W Permie młode małżeństwo nazwało swojego syna imieniem Lucyfer. „Mąż chciał tak go nazwać, a dla mnie ten wybór był z początku zbyt śmiały. Ale poród był bardzo ciężki, dziecko urodziło się podduszone i dobę spędził pod respiratorem. Wtedy zwróciłam się o pomoc do Lucyfera. Obiecałam mu, że jeśli mały przeżyje, to nazwę go na jego cześć. W ten sposób Lucyfer został patronem naszego syna”.

#10. Król kopiejek


60-letni emeryt z Nowosybirska Jurij Babin jest słynną postacią w swoim mieście. Już w latach 90. zaczął zbierać monety o najmniejszym nominale. Tak go wciągnęło to zajęcie, że szybko jego dom został zawalony monetami – są wszędzie: na podłodze, półkach i doniczkach. Szacuje się, że łącznie uzbierało się już około siedmiu ton. Babin został nawet zaproszony na kongres cudaków do Nowego Jorku, ale… musiał odmówić ze względów finansowych. Ostatnio mężczyzna próbuje zmienić swoje nazwisko na „Prezydent-Wielkiej-Rosji-Babin”. Urząd oczywiście odmówił, ale emeryt się nie poddaje i walczy o nowe nazwisko w sądzie.

#11. Kominiarz z Kaliningradu


Aleksandr Lwowicz Smirnow (nazywany tutaj po prostu Lwowiczem) od lat nie przepuszcza żadnej miejskiej imprezy. Przychodzi na nie, a właściwie przyjeżdża, w przebraniu kominiarza. Jego dom przypomina twierdzę i jest wciąż rozbudowywany o nowe elementy i dekoracje. W jego wnętrzu znajduje się coś w rodzaju teatru, a mężczyzna oprócz odwiedzania imprez zajmuje się też tworzeniem kostiumów ze śmieci i pianki montażowej. Jakby tego było mało, Lwowicz planuje nakręcić film, w którym zagrają nimfy – dziewczyny w dziwacznych strojach, które wszędzie za nim podążają. Tak, nawet on ma swoje fanki.

#12. Dawniej żołnierz, dziś Julia


Jurij, były żołnierz wojsk desantowych, ojciec dwójki dzieci, zażarty piłkarz i znany dziennikarz sportowy nagle postanowił zmienić płeć. Zaczął brać leki hormonalne, które zmieniają jego męskie rysy. Wojskowe spodnie zamienił na różowe spódnice. W końcu poprosił znajomych, by nazywali go Julią. Nikt nie wie, co się stało, że dwukrotnie rozwiedziony bawidamek niespodziewanie przeszedł na drugą stronę.

#13. Na naukę nigdy nie jest za późno


78-letni emeryt Aleksandr Trusow jest obecnie na drugim roku studiów. Nie jest to jego pierwszy kierunek – ma już trzy dyplomy uniwersyteckie, a teraz dąży do zdobycia wykształcenia technicznego. Mężczyzna w ogóle nie uważa, że robi coś nadzwyczajnego, nie uważa się za jakiegoś dziwaka. Do pozostałych studentów odnosi się jak dziadek do wnuków.
35

Oglądany: 215628x | Komentarzy: 90 | Okejek: 416 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

04.04

03.04

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało