Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

25 ciekawych historii ukradzionych rzeczy

111 268  
556   69  
Każda z tych skradzionych rzeczy ma swoją historię. Niektóre przedmioty związane są z tragedią ludzką, inne z głupotą, a pozostałe po prostu są śmieszne, ciekawe i intrygujące...

#1. Jeżeli kupiłeś lub wypożyczyłeś legalny film DVD, to przed rozpoczęciem projekcji zmuszony byłeś do obejrzenia spotu reklamowego na temat piractwa fonograficznego. Niedawno okazało się, że muzyka, która leciała w tle spotu, była umieszczona na nagraniu bez zgody twórców...

Kliknij i zobacz więcej!

#2. Podczas wyprawy na polowanie przyszłemu prezydentowi USA Teodorowi Rooseveltowi nieznani złodzieje ukradli łódź, którą poruszali się myśliwi. Nie zważając na zimno, Teddy i przyjaciele zrobili tratwę, spłynęli nią w dół rzeki i dopadli złodziei.

Kliknij i zobacz więcej!


#3. Obraz "Płacząca kobieta" Pabla Picassa został skradziony z galerii w Australii 2 sierpnia 1986 roku. Złodzieje jako okupu zażądali... zwiększenia rządowych dotacji na sztukę. Obraz odnalazł się 17 dni później w skrytce na dworcu kolejowym.

Kliknij i zobacz więcej!


#4. Tuż przed śmiercią mało znany nowojorski skrzypek Julian Altman przyznał się swojej żonie, że przez całe życie grał na skradzionych skrzypcach Stradivariusa wykonanych w 1713 roku.

Kliknij i zobacz więcej!


#5. Pistolet kalibru 45, którym Carl Panzram zabił w USA kilka osób, został uprzednio skradziony prezydentowi Williamowi Taftowi.

Kliknij i zobacz więcej!


#6. Po handlu narkotykami i bronią, handel kradzionymi rzeczami to kolejny najbardziej dochodowy sektor czarnego rynku na świecie.

Kliknij i zobacz więcej!


#7. Według Interpolu gang Różowe Pantery to grupa ludzi odpowiedzialna za najbardziej zuchwałe i najbardziej precyzyjne napady na sklepy jubilerskie w Stanach Zjednoczonych. Jeden ze śledczych użył nawet określenia "artyści w swoim fachu".

Kliknij i zobacz więcej!


#8. Władze Malezji były zaskoczone falą kradzieży publicznych aparatów telefonicznych, dopóki nie okazało się, że za zaginięcia odpowiadają... miejscowi rybacy.

Kliknij i zobacz więcej!
Rybacy odcinali słuchawki i podłączali je do generatorów, następnie zanurzali słuchawki w wodzie. Słuchawka emitowała dźwięk o częstotliwości, która wabiła ryby prosto do sieci rybaków.

#9. W 2003 roku Boeing 727 należący do firmy Aerospace Sales and Leasing został skradziony z lotniska w Angoli i nikt już go nigdy więcej nie zobaczył...

Kliknij i zobacz więcej!


#10. Samochód Pana Rogera (osobowość telewizyjna w USA) został skradziony przez nieznanego sprawcę, ale szybko się "odnalazł", gdy złodziej dowiedział się komu ukradł auto.

Kliknij i zobacz więcej!


#11. Prezes firmy LifeLock, zajmującej się ochroną danych osobowych, był tak pewny swojego produktu, że upublicznił swój numer ubezpieczenia społecznego. Od tamtej chwili jego tożsamość została już 13 razy skradziona, a on sam musiał zapłacić 12 milionów dolarów odszkodowania za fałszywą reklamę.

Kliknij i zobacz więcej!


#12. W 1847 roku proteza meksykańskiego generała Santa Any została skradziona w bitwie przez żołnierzy 4. Pułku Piechoty Illinois i do dziś znajduje się na wystawie w Stanowym Muzeum Militariów w Illinois. Władze Meksyku wielokrotnie już żądały zwrotu sztucznej nogi, ale muzeum konsekwentnie odmawia.

Kliknij i zobacz więcej!


#13. Badanie DNA przeprowadzone po napadzie na jubilera wskazało niemieckiej policji winnych - bliźniaków Hassana i Abbasa O. Obaj zgodnie zaprzeczyli udziału w napadzie, a że policja nie była w stanie dowieść, który z nich jest winny, a który niewinny, obaj zostali wypuszczeni na wolność.

Kliknij i zobacz więcej!


#14. Słupek milowy 420 na drodze międzystanowej nr 70 został zastąpiony przez słupek milowy 419,99, ponieważ ten z numerem 420 był notorycznie kradziony.

Kliknij i zobacz więcej!


#15. W Stanach Zjednoczonych skradzione rzeczy oraz pieniądze zarobione na handlu narkotykami podlegają opodatkowaniu.

Kliknij i zobacz więcej!


#16. Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej przyznała, że w ciągu ostatniej dekady doszło do 18 kradzieży wysoko wzbogaconego uranu i plutonu.

Kliknij i zobacz więcej!


#17. W 1995 roku sfrustrowany weteran wojenny cierpiący na depresję, Shawn Nelson, ukradł czołg i jeździł nim ulicami San Diego, dopóki nie został zastrzelony przez lokalną policję.

Kliknij i zobacz więcej!


#18. Największy napad na bank miał miejsce w Iraku, gdzie z Banku Centralnego zginęło miliard dolarów. Wszystko to miało miejsce na dzień przed początkiem amerykańskich nalotów.

Kliknij i zobacz więcej!


#19. W 1978 roku złodzieje wykopali ciało Charliego Chaplina i zażądali okupu za jego zwrot. Wdowa po aktorze, Oona, odmówiła zapłaty, gdyż jak stwierdziła: "Charlie uznałby to za śmieszne".

Kliknij i zobacz więcej!


#20. Księga rekordów Guinnessa jest najczęściej kradzioną książką z bibliotek na całym świecie.

Kliknij i zobacz więcej!


#21. W 1911 roku ukradziono z Luwru obraz "Mona Lisa". Podczas śledztwa aresztowano i przesłuchano nawet Pabla Picassa.

Kliknij i zobacz więcej!


#22. Sztuczki magiczne nie są chronione prawem. Można je legalnie kraść.

Kliknij i zobacz więcej!


#23. Na Kubie jest pomnik Johna Lennona, którego strzeże ochroniarz. Na życzenie turystów zakłada i ściąga okulary z głowy muzyka, gdyż w przeszłości były one nagminnie kradzione.

Kliknij i zobacz więcej!


#24. W 2008 roku w ciągu jednej nocy zginęła cała plaża na Jamajce - nieznani sprawcy wywieźli ponad 500 ciężarówek z piaskiem.

Kliknij i zobacz więcej!


#25. W 1987 roku małe radioaktywne urządzenie zostało ukradzione z brazylijskiego szpitala. Niestety, złodzieje nie mieli pojęcia o radioaktywności. W rezultacie cztery osoby zmarły (wszyscy złodzieje), a 200 innych uległo zatruciu.

Kliknij i zobacz więcej!


2

Oglądany: 111268x | Komentarzy: 69 | Okejek: 556 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

28.03

27.03

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało