Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Czym jest tajemniczy obiekt znaleziony w miejscu pochówku? Specjaliści badający sprawę poprosili o pomoc internautów

108 928  
293   57  
Luksusowy wałek do ciasta, relikwia, a może urządzenie do inseminacji bydła? Pomysłów na określenie funkcji znalezionego w grobie przedmiotu nie brakuje, a zaczęło się z grubej rury - początkowo na miejsce przybyli saperzy, podejrzewając, że mają do czynienia z bombą.

Ważący 8,5 kg pozłacany przedmiot od samego początku robił wrażenie

Odnaleźli go pracownicy Urzędu Starożytności Izraela i od razu spróbowali określić jego pochodzenie. Kiedy zweryfikowano już, że na pewno nie jest to bomba, urzędnicy poszli po pomoc tam, gdzie szuka jej większość z nas - do internetu. Opublikowany na Facebooku post od razu wzbudził detektywistyczne i archeologiczne instynkty internautów.

Po gigantycznej liczbie mniej i bardziej absurdalnych pomysłów, znalazł się wreszcie ktoś, kto precyzyjnie wyjaśnił z czym mamy do czynienia.
Zagadkę rozwikłał internauta Micha Barak, który wyjaśnił, że przedmiot jest... "Projektorem Izydy" ("Isis Beamer"). To znany w środowisku new age przedmiot, którego używa się do nadania pomieszczeniom w domu pozytywnej energii i poprawienia samopoczucia domownikom.

Zaintrygowani sprawą dziennikarze zapytali mężczyznę, skąd zna zastosowanie przedmiotu. Micha przekazał im, że nigdy nie miał z nim do czynienia, po prostu... użył Google. Wpisał kilka losowych fraz opisujących przedmiot i trafił na sklep, w którym można znaleźć takie cudeńka.

Teraz Micha za swój wkład w identyfikację przedmiotu otrzymał zaproszenie do siedziby Urzędu Starożytności Izraela, gdzie będzie mógł odbyć krótką medytację w towarzystwie tego silnego artefaktu.
31

Oglądany: 108928x | Komentarzy: 57 | Okejek: 293 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało