Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

O tym, jak amerykański popularyzator nauki wywołał wojenkę w czasie świąt Bożego Narodzenia

146 753  
730   106  
Neil deGrasse Tyson jest w USA postacią tak kultową, jak u nas dawniej Kurek i Kamińskie ze słynnej telewizyjnej Sondy. W sprawach nauki oraz tłumaczenia jej zawiłości to chyba największy autorytet. W czasie świąt Bożego Narodzenia pozwolił sobie na mały żarcik.
Tego dnia, dawno temu, urodziło się dziecko, które zanim skończyło 30 lat zmieniło świat. Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin, Izaaku Newtonie, urodzony 25 grudnia 1642

W normalnym kraju dla normalnych ludzi byłby to zwykły fakt... podany z dobrym tajmingiem, fajnie przedstawiony. Neil chwilę później popełnił kolejnego tweeta:


Wesołych Świat dla wszystkich! Pogańskie święto (BC) staje się świętem religijnym (AD). Które potem staje się świętem zakupów (USA)

...i rozpoczęło się małe piekiełko. Zaczęło się od delikatnych uwag:Hej @neiltyson, trollowanie chrześcijan 25 grudnia jest TAK prowokacyjne. Daj znać kiedy będziesz trollować muzułmanów podczas ramadanu. Wesołych Świąt!

...po dużo mocniejsze żądania przeprosin:@ccni @neiltyson Bóg jest usuwany z niemal każdej części naszego życia. Ludzie mają tgo dośćć! Jesteś winien chrześcijanom przeprosiny za swoją niewrażliwość

Jak rzadko kiedy na Twitterze rozpętała się burza i polemika na wielką skalę. Z jednej strony ludzie uważający się za wierzących chrześcijan obrażonych żartem Tysona, z drugiej ludzie, którzy uważali, że chrześcijanom dokopał.

I tu jednym zdaniem zamknął usta fanatykom obu stron – okazał się być zwolennikiem zdrowego rozsądku:


Wyobraźcie sobie świat, w którym obiektywne prawdy zamiast nas obrażać, wszystkich nas wzbogacają duchowo (oświecają).
69

Oglądany: 146753x | Komentarzy: 106 | Okejek: 730 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało