Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Dziecięcy samochód marzeń. Z wizytą w miejscu, gdzie powstają te małe, jeżdżące cuda

78 689  
482   34  
Własny gokart czy quad to marzenie wielu chłopców, ale niektórzy z nich idą ze swoimi wymysłami dalej, pożądając miniatury "prawdziwego" samochodu. Oto jak w wyspecjalizowanym warsztacie powstają takie cuda, nawet jeśli to Wołga.

#1. Dawca

Samochodzik będzie napędzany silnikiem spalinowym z elektrycznym rozrusznikiem (z rozruchem na pilota), a jego konstrukcja oprze się na ramie przestrzennej, na której zostanie zainstalowana plastikowa karoseria. Dawcą napędu i części zawieszenia został nieduży dziecięcy czterokołowiec.

#2. Początki powstawania ramy, całe zawieszenie musi zostać przebudowane, ponieważ samochód będzie znacznie większy od quada#3. Rama została obudowana sklejką, która z grubsza ma nadać kształt pojazdowi, to dopiero pierwszy etap pracy nad karoserią#4. Na taki podkład nakładana jest gruba warstwa pianki montażowej, która zostanie uformowana w zamierzony kształt#5. Dzięki stalowej ramie nad modelem i laserowym poziomicom będzie można osiągnąć idealną symetrię#6. Teraz czas na czasochłonne, precyzyjne formowanie kształtu karoserii#7. Ostatnie przymiarki i korekcja symetrii#8. W międzyczasie, w innej części warsztatu trwają prace nad zawieszeniem#9. Już widać, że całość będzie dwa razy większa od quada#10. Ostateczne korekty linii nadwozia#11. Pianka zostaje pokryta warstwą środka, dzięki któremu formy nie będą przywierały#12.#13. Zgrywanie układu przeniesienia napędu#14. Na tak przygotowany model nadwozia zostają nałożone płaty włókna, które po stwardnieniu utworzą formę odlewniczą#15. Gotowa forma zdjęta z modelu#16. Model jest już niepotrzebny, można go odstawić pod ścianę, może przyda się do produkcji kolejnego egzemplarza#17. Forma połączona w całość i gotowa do wypełnienia materiałem, z którego powstanie właściwa karoseria#18. Zdejmowanie formy z gotowego odlewu#19. No, zaczyna to jakoś wyglądać#20. Pierwsze przymiarki#21. Porównanie do wzoru#22. Komora lakiernicza#23. Polerowanie nadwozia#24. Czas na detale wykończenia wnętrza#25.#26. Tapicer bierze się za przygotowanie kanapy#27.#28. Na pewno będzie wygodna#29. Idealnie wpasowana do wnętrza#30. Efekt końcowy jest niesamowity#31. Ozdóbka na maskę#32.#33. Przygotowanie grilla#34. Nowy grill na miejscu#35. Czas na chromy#36.#37.#38. Czym byłby samochód bez systemu audio#39.#40.#41.#42. Piękna limuzyna, która być może uszczęśliwi jakieś dziecko#43.#44. Miejsce takiego cuda jest w salonie samochodowym#45.6

Oglądany: 78689x | Komentarzy: 34 | Okejek: 482 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

19.06

18.06

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało