Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Więzienne tatuaże sowieckich kryminalistów

184 525  
507   43  
Gdybyś siedział w sowieckim więzieniu jakieś 50 lat temu, na pewno miałbyś tatuaże. Dużo tatuaży. W każdym zakładzie było kilku specjalistów od dziarania, a każdy tatuaż miał swoje znaczenie.


#1. Kościół lub klasztorTatuaż przedstawiający kościół oznaczał, że więzień jest złodziejem. Ilość iglic na kościele mówiła ile razy dany osobnik został skazany.

#2. OczyZatwardziali kryminaliści mieli oczy wytatuowane pod obojczykami. Oznaczało to „obserwuję cię”. Jednak gdy oczy znajdowały się na podbrzuszu znaczyło to, że właściciel takiej dziary jest homoseksualistą.

#3. Statek


Statek to znak złodzieja, który często zmienia miejsce pobytu i w dodatku zamierza uciec z więzienia.

#4. Ośmioramienna gwiazdaDwie gwiazdy widniejące pod obojczykami oznaczały zawodowego przestępcę. A takie same gwiazdy na kolanach to symbol niezłomności: „nie uklęknę przed nikim”.

#5. Tatuaże na dłoniBransoletkę tatuowali sobie więźniowie, którzy spędzili w pierdlu ponad 5 lat. Liczba małych krzyżyków na kłykciach to liczba zsyłek do obozów pracy.

#6. Tatuaże erotyczneAkurat nikt nie chciał mieć takiego tatuażu. Erotycznymi rysuneczkami ozdabiano więźniów, którzy złamali kod honorowy lub współpracowali z władzami.

#7. Czaszka i nóż


Czaszka przebita nożem ozdabiała klatkę piersiową morderców. Jeśli tatuaż taki znalazł się na szyi więźnia, wiadomo było, że jest mordercą do wynajęcia.

#8. Lenin lub Stalin


Te tatuaże pojawiały się zazwyczaj w okolicach serca. Więźniowie byli przekonani, że w razie ucieczki czy innych kłopotów strażnicy będą mieli opory, aby strzelić w twarz wodza narodu.

#9. Kot


Kot oznaczał, że więzień jest podstępnym oszustem i nie wolno mu ufać. Wydziarane słowo „kot” oznaczało „rodowitego rezydenta więziennego”.

#10. Madonna z dzieciątkiemJeden z najbardziej popularnych tatuaży, który miał różne znaczenia. Najczęściej miał przynosić właścicielowi szczęście. Oznaczał też, że osobnik mający taki tatuaż przebywa w więzieniu od dzieciństwa albo oznaczał przynależność do gangu.

Oglądany: 184525x | Komentarzy: 43 | Okejek: 507 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

19.12

18.12

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało