Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

12 nietypowych zbiegów okoliczności. One wydarzyły się naprawdę

183 122  
673   87  
Znasz to uczucie, gdy przychodzisz do kumpla opowiedzieć, co przytrafiło ci się w drodze do niego, a w odpowiedzi otrzymujesz „Taaa, jasne”. No cóż, czasem życie podsuwa nam przed oczy takie sceny, że gdyby nie zdjęcie lub film to sami byśmy w niektóre nie uwierzyli.

#1. Muzyczne sąsiedztwo

Legenda rocka Jimie Hendrix i wielki kompozytor George Handel byli sąsiadami (pomijając dwustuletnią różnicę w czasie). Obydwaj mieszkali w Londynie na Brook Street, odpowiednio 23 i 25.

#2. Pamiętliwa kula


Gdy jego siostra popełniła samobójstwo z powodu nieudanego związku, brat obiecał zemścić się na człowieku, który złamał jej serce. A był nim niejaki Henry Zeigland. Pewnego dnia brat próbował zastrzelić Henriego, ale spudłował – kula zakwaterowała się w pobliskim drzewie.
Lata później, gdy Zeigland próbował oczyścić swój kawałek ziemi, do usunięcia drzewa użył dynamitu. Wtedy kula wystrzeliła z ogromną siłą, trafiła swój pierwotny cel i go zabiła.

#3. Zabójcza tama


Zapora Hoovera w dniu ukończenia budowy była największą tamą i największą betonową konstrukcją na świecie. Podczas budowy śmierć poniosło łącznie 96 osób. Choć ciężko w to uwierzyć, to pierwszą osobą, która zginęła był niejaki J.G. Tierney – zmarł 8 lat przed rozpoczęciem budowy w trakcie badań geologicznych. Ostatnią ofiarą tamy był za to... jego syn. Zmarł 1935 roku w wypadku na budowie.

#4. On nie żartował


20 czerwca 1941 roku radzieccy archeolodzy odkryli grobowiec Tamerlana, potomka Czyngis-Chana. Na grobowcu jednak była informacja brzmiąca „Ten, kto otwiera mój grób uwolni najeźdźcę straszniejszego ode mnie. Rosjanie mimo wszystko otworzyli go. I tak Niemcy napadły na związek radziecki dwa dni później.

#5. Tablica rejestracyjna przepowiadająca przyszłość?


Numer rejestracyjny samochodu, który należał do arcyksięcia Franciszka Ferdynanda, i w którym został zamordowany to III 118. Zamach ten jest powszechnie uważany za wydarzenie, które rozpoczęło I wojnę światową, a zakończenie konfliktu nastąpiło 11.11.18.

#6. Gigantyczny problem z zakamuflowanymi statkami


W czasie I wojny światowej armia brytyjska przerobiła statek pasażerski RMS Carmania na krążownik, dokładnie tak samo jak Niemcy zrobili z SMS „Cap Trafalgar”. Aby Niemcy mogli dozbroić statek w Ameryce Południowej musieli prześlizgnąć się przez brytyjską flotę. Usunęli zatem jeden komin (wentylacyjny) i zmienili tym samym sylwetkę statku, aby udawał Carmanię. Operacja udała się. Nie nadążasz? To nie wszystko!

W drodze powrotnej Brytyjczycy przechwycili wiadomość z niemieckiego statku i rozpoczęli poszukiwania, a jednocześnie dorobili sobie trzeci komin, aby upodobnić się do niemieckiego statku i zmylić przeciwnika i nie dać się rozpoznać. Gdy jedni dostrzegli maszty drugich, niezidentyfikowane jeszcze Niemcy, zaczęły przyśpieszać i płynąc w stronę Carmanii. Zanim padły strzały na statkach zapanowała konsternacja dotycząca tego, co za statek się do nich zbliża. Niemiecka załoga płynąc na atak rozpoznała swój statek Cap Trafalgar, a Brytyjczycy będąc przekonani, że to Niemcy ujrzeli własną Carmanię. Ostatecznie bitwę wygrali Brytyjczycy walczący na niemieckim statku, a Brytyjski okręt poszedł na dno razem w Niemcami. Proste, prawda?

#7. Nie zabierajcie jej więcej na pokład!


Violet Jessop była stewardessą na statkach pasażerskich i klątwą w jednej osobie. Pracowała na RMS Olympic tego dnia, gdy zderzył się z HMS Hawke. Była w pracy na Titanicu, gdy ten zderzył się z górą lodową oraz była też na Britannicu w dzień, w którym zatonął. Tak pechowe combo jest mniej prawdopodobne niż „szóstka w totka”.

#8. Podróż w czasie - taksówką


Jest rok 1975, Bermudy. Taksówkarz rozjeżdża i zabija mężczyznę. Niestety pasażer wszystko dokładnie widział. Rok później ten sam taksówkarz wiózł tego samego pasażera, gdy taksówka nagle przejechała i zabiła mężczyznę – brata pierwszej ofiary.

#9. Bliźniacza śmierć


W 2002 roku w Finlandii młody mężczyzna próbował, jadąc na rowerze, przeciąć wszystkie pasy ruchu na autostradzie. Niestety spadł z roweru i zginął pod kołami aut. Dwie godziny później jego brat bliźniak chciał spróbować dokładnie tak samo przeciąć jezdnię na tej samej autostradzie. Również upadł i zginął, tylko 1,5 km dalej.

#10. Czy ubezpieczenie to pokryje?W 1895 roku w całym stanie Ohio były tylko dwa samochody. Samochody te jakimś cudem miały wypadek. Następnie przez dłuższy czas w stanie Ohio nie było żadnych samochodów.

#11. Historia lubi się powtarzaćHitler urodził się 129 lat po Napoleonie. Do władzy doszedł również 129 lat po Napoleonie. Najechał na Rosję 129 lat po Napoleonie i został pokonany 129 lat po Napoleonie.

#12. Gdy zaczynasz potwierdzać własne tezy


Południowoafrykański astronom Danie du Toit w wieku 49 lat prowadził wykład, którego temat dotyczył tego, że śmierć może przyjść do nas w każdej chwili. Na zakończenie wykładów zbyt energicznie wrzucił sobie miętowego cukierka do ust. Zakrztusił się i zmarł.
18

Oglądany: 183122x | Komentarzy: 87 | Okejek: 673 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało