Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Celebryci, którzy spędzili trochę czasu w psychiatryku

176 173  
241   66  
Sławni i bogaci cierpią na zaburzenia psychiczne dokładnie tak samo jak zwykli ludzie. Niektórzy radzą sobie z problemami z pomocą terapeuty, a inni muszą poddać się leczeniu w szpitalach psychiatrycznych.

#1. Catherine Zeta-Jones

Catherine Zeta-Jones
Ta piękna, bogata i utalentowana aktorka cierpi na cyklofrenię. Catherine przy pomocy terapeuty i leków kontrolowała swoją chorobę. Ale rok 2010 był dla niej szczególnie stresujący i kobieta doszła do wniosku, że potrzebuje bardziej agresywnych form leczenia i w kwietniu 2011 roku sama zgłosiła się do szpitala Connecticut’s Silver Hill.

#2. James Taylor

James Taylor

Słynny muzyk i kompozytor, który napisał wiele przebojów dla Carole King czy Carly Simon cierpi na depresję. Artysta ten zdobył kilka nagród Grammy, a w 2000 roku został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame. Depresja pojawiła się u niego, gdy był nastolatkiem. Chłopak tracił kontakt z rzeczywistością i przesypiał 20 godzin dziennie. Rodzice zdecydowali się na umieszczenie syna w słynnym McLean Hospital. Tam spędził 9 miesięcy i dzięki leczeniu mógł prowadzić w miarę normalne życie. Oczywiście nie wyleczył się z depresji, którą uważa za część swojej osobowości, ale potrafi zmusić się do pracy.

#3. Roseanne Barr

Rosanne Barr

Aktorka komediowa znana najbardziej z serialu „Roseanne” od wczesnego dzieciństwa cierpiała na różne nerwice. Rodzice wysłali ją do psychiatry, a gdy dziewczyna skończyła 16 lat zamknięto ją w psychiatryku. Po wyjściu poczekała spokojnie aż skończy 18 lat i wyprowadziła się z domu. Roseanne jeszcze parę razy lądowała w szpitalach psychiatrycznych. Na swoim blogu szczerze pisze o problemach, zaburzeniu osobowości i pomocy grupy wsparcia.

#4. Britney Spears

Britney Spears

Kiedyś popularna piosenkarka, skandalistka i celebrytka, dziś tylko sporadycznie pojawia się na łamach plotkarskich magazynów. Britney trafiła do szpitala psychiatrycznego po tym, jak sąd odebrał jej prawa rodzicielskie. Gwiazda wpadła w szał, zamknęła się w domu z dziećmi i nie chciała ich oddać policji. Prawdopodobnie była pod wpływem środków odurzających. W szpitalu spędziła niecały tydzień, gdzie zdiagnozowano u niej rozdwojenie jaźni.

#5. Steven Tyler

Steven Tyler

W szpitalach psychiatrycznych zamyka się nie tylko osoby z zaburzeniami, ale również osoby uzależnione. Steven Tyler, koneser wszelkich dostępnych i niedostępnych narkotyków na świecie, po interwencji kolegów z zespołu zdecydował się na odwyk w 1986 roku. Po leczeniu dosyć długo był czysty, ale niestety uzależnił się od środków przeciwbólowych i w 2009 roku ponownie trafił do szpitala. Obecnie nie zażywa żadnych nielegalnych substancji i mówi, że udaje mu się unikać pokus dzięki wsparciu rodziny i terapeutów.

#6. Carrie Fisher

Carrie Fisher

Carrie Fisher, niezapomniana księżniczka Leia, scenarzystka i pisarka, walczy od lat z chorobą. Gdy miała 25 lat zdiagnozowano u niej depresję dwubiegunową. Zaczęła sama się leczyć alkoholem i przypadkowymi medykamentami. Kilka razy trafiała do szpitali psychiatrycznych, gdzie poddawała się leczeniu. Do dziś gwiazda w szpitalach leczy się elektrowstrząsami, a w domu medytuje, co bardzo pomaga jej w walce z chorobą.

#7. David Foster Wallace

David Foster Wallace


Niektóre historie walki z depresją nie mają szczęśliwego zakończenia. David Foster Wallace całe życie zmagał się depresją i niemocą twórczą. Porzucał literaturę i wracał do niej, zażywał i odstawiał leki, zgłaszał się na leczenie i opuszczał szpitale. Depresja dopadła go na dobre w 2008 roku i popełnił samobójstwo. Uważany jest za Kurta Cobaina literatury i w niektórych kręgach jest otaczany kultem.

#8. Eminem

via foodworldnews.com

Eminem został zatrzymany na obserwacji psychiatrycznej dwa razy, za pierwszym razem po próbie samobójczej. W 1996 roku Eminem targnął się na swoje życie po tym, jak został wyrzucony z pracy, zostawiła go żona, a pierwszy album bardzo słabo się sprzedawał. Drugi raz wylądował na oddziale zamkniętym w 2005 roku, kiedy trafił na terapię odwykową. Był uzależniony od środków nasennych.
16

Oglądany: 176173x | Komentarzy: 66 | Okejek: 241 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

27.02

26.02

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało