Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Szachista z 51 366 miejsca światowego rankingu niemal wygrał międzynarodowy turniej, zanim sędziowie wykryli jego szpiegowski przekręt

200 728  
648   47  
Włoski pszczelarz Archangel Ricciardi jest również szachistą amatorem i ku zdumieniu sędziów jak burza przechodził kolejne etapy międzynarodowych zawodów, które być może by wygrał, gdyby nie odkryto jego sekretu.

Pan Ricciardi był wielkim zaskoczeniem zawodów 57. International Chess Festival w Imperii w północnych Włoszech. Zaskoczeni sędziowie i widzowie obserwowali jak w kolejnych meczach pszczelarz pokonuje arcymistrza Francji oraz słowackiego wysoce utytułowanego gracza.Jeden z sędziów, Jean Coquerat, zaczął podejrzewać jakiś przekręt, ale mimo uważnej obserwacji nie mógł spostrzec na czym polega oszustwo. Inni sędziowie także zaczęli zwracać na gracza baczniejszą uwagę i zauważyli kilka niezwykłych zachowań. Pan Ricciardi nigdy nie wstawał, mimo że mecze mogą trwać wiele godzin i zawodnicy mogą rozprostować kości, Włoch siedział na krześle jak przykuty. Następnie zauważyli, że zawodnik w dziwny i nienaturalny sposób... mruga.

Sędziowie zorientowali się, że Ricciardi nadaje wiadomości alfabetem Morse'a, prawdopodobnie do kogoś siedzącego na sali. Zauważono również, że zawodnik często popija wodę i pociera brew, co było prawdopodobnie sygnałem do pośpiechu dla kogoś kto nadawał do niego.

Kiedy sędziowie chcieli zweryfikować swoje podejrzenia gracz odmówił współpracy, nie pozwolił się przeszukać ani nie chciał odpowiadać na pytania.

Organizatorzy turnieju przygotowali plan i przed kolejnym dniem zawodów potajemnie zainstalowali przy wejściu bramkę z wykrywaczem metali. Kiedy pan Ricciardi wchodził na salę włączył się alarm i musiał się on poddać kontroli. Znaleziono przy nim mały wisiorek, który miał być amuletem przynoszącym szczęście, a w rzeczywistości krył... małą bezprzewodową kamerę. Dalsza kontrola pozwoliła odkryć więcej sprzętu elektronicznego, w tym nadajnik ukryty pod pachą i dużą ilość przewodów. Pan Ricciardi został zdyskwalifikowany tuż przed meczem z zawodnikiem, który ostatecznie zwyciężył w zawodach, i zostanie oskarżony o oszustwo sportowe.


PS Jako ciekawostka: jak wygląda takie mruganie Morse'em można się dowiedzieć z tego ciekawego nagrania. Widać na nim Jeremiaha Dentona, który był oficerem marynarki wojennej USA i w czasie wojny w Wietnamie został zestrzelony i dostał się do niewoli. Wietnamczycy chcieli go wykorzystać w filmie propagandowym i nakręcili z nim wywiad. Nie zauważyli na nagraniu nic podejrzanego i rozpowszechnili film w telewizji. Okazało się, że oficer w czasie całego wywiadu mrugał oczami w alfabecie Morse'a słowo "tortury", co było pierwszym potwierdzeniem podejrzeń amerykańskich wojskowych, że jeńcy w Wietnamie Północnym są torturowani.


Źródła: 1, 2.
6

Oglądany: 200728x | Komentarzy: 47 | Okejek: 648 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało