Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Firmy IT z Chin zdecydowały się na bardzo kontrowersyjny ruch, aby podnieść wydajność programistów

177 320  
437   69  
Mówią, że jeśli coś jest głupie i działa, to nie jest głupie. W tym wypadku sprawdza się to w 100%, choć dział PR wielkich gigantów informatycznych z pewnością nie ma teraz łatwiej pracy, kiedy wszyscy poznali ten oryginalny sposób na motywację pracowników.

"Cheerleaderka programowania", bo o niej mowa, musi spełnić szereg wyśrubowanych wymagań, zanim będzie mogła współpracować z ekipą programistów - głównie chodzi o kryteria estetyczne

Jej głównym obowiązkiem jest bieganie do sklepu po jedzenie, ucinanie pogawędek w trakcie przerwy oraz oferowanie rozmaitych form spędzania czasu np. wspólną grę w ping-ponga. Jej praca jest nadzorowana przez "starszą cheerleaderkę", a ona sama jest do dyspozycji programistów przez cały dzień.

Fotograf, który uwiecznił zjawisko na zdjęciach, dodaje, że to coraz popularniejszy zwyczaj w dużych firmach

Cheerleaderka została wyszkolona do tego, aby wspierać pracowników bez użycia tradycyjnych form, z jakich jest kojarzona, np. pomponów. Zachęca więc do sportu, proponuje wspólne śpiewanie piosenek czy okazuje zainteresowanie osobowością rozmówcy. I wszystko to działa dokładnie tak jak powinno - przeprowadzone przez pracodawców badania wykazały wyraźny wzrost produktywności.

Fenomen tego zjawiska wyjaśnia szef działu HR jednej z takich firm

Większość programistów to mężczyźni mający problemy z kontaktami z innymi ludźmi. Obecność dziewczyny nie tylko podnosi ich wydajność, ale zwiększa również ich motywację do pracy.

Oczywiście przy tego typu historii musiały pojawić się głosy krytyki

Większość komentarzy w internecie zwracało uwagę na to, że przecież można pozbyć się tego problemu zatrudniając na stanowiska programistów same dziewczyny. Te nie będą potrzebowały zachęt od cheerleaderki, aby pracować. Mimo wszystko pojawiło się też pytanie, czy mogłyby liczyć wówczas na "chłopaka do motywacji".

Dziennikarz portalu RocketNews24, Casey Baseel, zwraca uwagę, że mimo wszystko zjawisko będzie się rozwijać i nie ma w nim nic złego

Mężczyźni bez ładnej kobiety obok siebie robią się zbyt leniwi. Daj im jedną lub dwie, a zobaczysz jak działa ich instynkt samca alfa - dopiero wtedy pokażą do czego są zdolni i jak energicznie mogą pracować

Zgadzacie się z tym?
15

Oglądany: 177320x | Komentarzy: 69 | Okejek: 437 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

23.10

22.10

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało