Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

5 przykładów pokazujących, że są na świecie dobrzy ludzie

143 864  
544   51  
Oglądając wiadomości można czasem dojść do wniosku, że na świecie zostali jedynie źli ludzie, a Ziemia to ogólnie ponure miejsce. Jednak ludzie opisani poniżej doskonale przeczą tej pesymistycznej teorii.

#1. Zach Galifianakis i staruszka z pralni

Popularny obecnie aktor w 1994 roku, czyli na początku swojej kariery, poznał 89-letnią obecnie Mimi Heist, która pracowała w pralni. Pracowała to może dużo powiedziane, gdyż za pomoc klientom otrzymywała jedynie napiwki. Po sukcesie filmu „Kac Vegas” w 2009 roku życie Zacha bardzo się zmieniło i aktor stracił kontakt ze staruszką, ale nigdy o niej nie zapomniał. Świadczy o tym fakt, iż kiedy dowiedział się, że kobieta straciła swój dom i pomieszkuje w pralni, aktor wynajął jej nowe mieszkanie oraz płaci za nią czynsz. Jakby tego było mało, Zach zapoznał starszą panią z Renee Zellweger, która pomogła jej urządzić nowe mieszkanie oraz… robi dla niej zakupy. Mimi Heist towarzyszyła aktorowi na premierze filmów „Kac Vegas w Bangkoku”, „Kac Vegas III” i „Wyborcze jaja”.


#2. Wujek Sasza


Dzieciaki z rosyjskiego Krasnodaru nad Morzem Czarnym padły ofiarą przepychanek między miejscowymi szkołami a władzami miasta. Szkoły przestały zapewniać transport dzieci powyżej piątej klasy na lekcje i do domu, gdyż - jak uzasadniają dyrekcje - autobusy są stare, a drogi w złym stanie. Ma to zmusić władze miejskie do kupna dla szkół nowych autobusów. Sprawa zbulwersowała Aleksandra Kaszircewa – kierowcę busa, który regularnie zaczął widywać dzieci maszerujące na mrozie poboczem drogi (a wszyscy wiemy, jakie zwyczaje panują na rosyjskich drogach). Mężczyzna postanowił zaproponować uczniom zniżki za korzystanie z jego linii.


(Tylko na tej linii)
BONUS DLA UCZNIÓW od Wujka Saszy!
CENA PRZEJAZDU
Przy okazaniu dzienniczka
ocena 4 - 10 rubli
ocena 5 - przejazd bezpłatny!
Uczcie się dobrze i ustępujcie miejsca starszym!
Przy wejściu do pojazdu uczeń musi pokazać dzienniczek. Za „czwórkę” dostaje 50% zniżki na przejazd, a za „piątkę” jedzie za darmo. Dzieciaki zaczęły ścigać się na oceny i próbować zaoszczędzić jak najwięcej pieniędzy na przejazdach. Kierowca nie martwi się stratami finansowymi. „Straty? Zyskuję o wiele więcej, niż tracę. Uwierzcie mi. Pieniądze to nie wszystko”. Aleksandr codziennie przewozi około 500 pasażerów, z czego około 100 to uczniowie.

#3. Strzyżenie za czytanie


Fryzjer z amerykańskiego stanu Iowa Courtney Holmes zaoferował dzieciom darmowe strzyżenie w zamian za czytanie na głos i streszczenie przeczytanego tekstu. Fryzjer służył pomocą przy czytaniu trudniejszych, nieznanych im jeszcze wyrazów. Wszystko miało miejsce na lokalnym, corocznym zebraniu rodziców i dzieci przed nowym rokiem szkolnym. W wydarzeniu brało udział około 100 dzieci.

#4. Uprzejmi kierowcy

https://www.youtube.com/watch?t=309&v=dlclUzzuFCQ

Rosyjscy kierowcy to nie tylko chamy i bezmózgi w samochodach bez hamulców.

#5. Oszczędności dla zwierząt


„Szanowny Dyrektorze Parku zoologicznego!
Ja, Jegor Łukanin, uczeń klasy 2B ze szkoły numer 154, uzbierałem 300 hrywien na smartfona, o którym marzyłem. Mama powiedziała mi, że w zoo od głodu umierają zwierzęta. Bardzo lubię zwierzęta i myślę, że życie zwierząt jest ważniejsze od telefonu. Dlatego oddaję wszystkie swoje pieniądze na zwierzęta!
Jegor Łukanin, 8 lat"

Źródło:
1, 2, 3
6

Oglądany: 143864x | Komentarzy: 51 | Okejek: 544 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

30.03

29.03

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało