Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Postacie historyczne, które zmarły w żenujący sposób

204 303  
497   65  
Śmierć prędzej czy później przyjdzie po nas wszystkich. Nie zawsze jednak dopadnie nas w taki sposób, jak byśmy tego chcieli. Oto kilka przykładów na to, że kostucha też lubi sobie od czasu do czasu pożartować.

#1. Jack Daniel, potentat whisky

1
Pewnego dnia Jack tak się uniósł, że w przypływie złości kopnął swój sejf. W powstałą w wyniku tego nieprzemyślanego czynu ranę wdało się zakażenie. Po amputacji stopy okazało się, że infekcja rozprzestrzeniła się. Pozbawiono go więc całej kończyny, ostatecznie jednak mimo starań lekarzy w 1911 roku zmarł z powodu zakażenia krwi.

#2. Harry Houdini, iluzjonista

2

W 1926 roku Houdini uznawany był za jednego z najzdolniejszych magików świata. Często przechwalał się tym, że potrafi wytrzymać silne ciosy w brzuch. Kiedy przygotowywał się jednego z występów, przyszedł do niego student, który z zaskoczenia wymierzył wiele ciosów zanim iluzjonista nie zaczął okazywać oznak bólu. Kilka dni później zmarł w szpitalu.

#3. Adolf Fryderyk, król Szwecji

3

W 1771 zmarł w wyniku ataku serca po spożyciu zbyt obfitego posiłku.

#4. Drakon, prawodawca ateński

4

Grecy tak go uwielbiali, że któregoś dnia udusił się pod stertą kapeluszy i innych części garderoby rzucanych na scenę po jednym z jego występów.

#5. Fryderyk Barbarossa, cesarz niemiecki

5

Podczas krucjaty postanowił przeprawić się przez rzekę Salef zamiast tracić czas na dłuższą drogę przez góry. Aby pokazać ludziom, że są w stanie przepłynąć na drugą stronę, sam dziarsko ruszył do wody i utonął kilka minut później.

#6. Ajschylos, grecki filozof

6

Według legendy Ajschylos zmarł około 455 roku przed naszą erą... Kiedy to orzeł upuścił na jego głowę upolowanego wcześniej żółwia.

#7. Bobby Leach, cyrkowiec

7

Bobby lubił życie na krawędzi, a na kartach historii zapisał się jako śmiałek, który jako pierwszy zrealizował pomysł wpłynięcia w wodospad Niagara w beczce. Jego śmierć była jednak o wiele bardziej hardcore'owa - poślizgnąwszy się na skórce od pomarańczy zranił się w nogę. W ranę wdała się gangrena, a kończynę trzeba było amputować. Zmarł dwa miesiące później po powikłaniach.

#8. Francis Bacon, filozof

8

Bacon eksperymentował nad przechowywaniem kurczaka w śniegu, aby ten wolniej się psuł. Niestety, sam przebywał za długo na mrozie, zachorował i po jakimś czasie zmarł.

#9. Kurt Godel, matematyk

9

Godel miał paranoję, bał się bycia otrutym i dlatego jadł tylko to, co przygotowała jego żona. Niestety pewnego razu musiała spędzić jakiś czas w szpitalu, więc wierny jej kuchni mąż umarł z głodu.

#10. Sunandha Kumariratana, królowa Tajlandii

10

Według zasad słudzy nie mogli pod żadnym pozorem dotykać królowej. Właśnie dlatego nikt nie mógł jej pomóc, kiedy tonęła...

#11. Allan Pinkerton, detektyw

11

Słynny założyciel Agencji Pinkertona ugryzł się w język, przez co wdała się gangrena. Zmarł kilka tygodni później.

#12. Tennessee Williams, dramatopisarz

12

Zwłoki uważanego za jednego z czołowych amerykańskich dramatopisarzy XX wieku znaleziono w jednym z nowojorskich hoteli. Zakrztusił się zatyczką buteleczki kropel do oczu.
7

Oglądany: 204303x | Komentarzy: 65 | Okejek: 497 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

24.11

23.11

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało