Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Produkty, których nie wolno dawać psom, jeśli zależy ci na ich zdrowiu (i życiu!)

165 857  
347   113  
Nie wiem, czy wiesz, jak wiele produktów, które spożywamy na co dzień może wyrządzić psu sporą krzywdę.

#1. Awokado

1
Każda część awokado zawiera toksynę - persin. Po jej zjedzeniu mogą wystąpić trudności z oddychaniem, nagromadzenie płynów w klatce piersiowej i rozstrój żołądka. Śliska pestka jest najbardziej niebezpieczna, bowiem połknięcie jej spowodować może silne zaburzenia funkcjonowania układu pokarmowego.

#2. Czekolada

2

Czekolada jest produktem, który prawdopodobnie najczęściej szkodzi psom. Zawiera kofeinę i teobrominę, które powodują takie objawy jak wymioty, odwodnienie, bóle brzucha, mocny niepokój, dreszcze, nieregularny rytm serca, gorączka, a nawet śmierć. Biała czekolada zawiera mniej szkodliwych dla zwierząt substancji, dlatego jest dla nich mniej trująca. Właśnie dlatego mawia się, że "im czekolada ciemniejsza, tym groźniejsza".

#3. Ciasto drożdżowe

3

Zjedzone przez zwierzę ciasto będzie fermentować, co spowoduje wytworzenie alkoholu i dużej ilości gazu, który będzie rozpierał żołądek. Może to wywołać silny ból, a nawet doprowadzić do pęknięcia niektórych części przewodu pokarmowego.

#4. Mleko

5

Owszem, szczeniaki po urodzeniu piją mleko od matki, ale nie oznacza to, że wskazane jest jego konsumowanie w późniejszym okresie. Psy nie posiadają odpowiednich enzymów, które rozbiłyby cukry zawarte w mleku. Prowadzi to do wymiotów, biegunki i innych problemów żołądkowo-jelitowych.

#5. Ser

6

Do pary z wspomnianymi wyżej cukrami zawartymi w mleku, ser zawiera też ciężkostrawne tłuszcze. Jeśli pies zje za dużo sera, wystąpią takie objawy jak gazy, biegunka i wymioty.

#6. Winogrona

7

Składniki trujące dla psów nadal są nieznane. Jeśli pies zje winogrona lub rodzynki, nastąpi niewydolność nerek. Mogą także wystąpić wymioty, biegunka, odwodnienie i brak apetytu. W ostrzejszych przypadkach w ciągu trzech do pięciu dni zwierzę może zdechnąć.

#7. Kawa

8

Kawa i zawarta w niej kofeina stymuluje system nerwowy psów prowadząc do wymiotów, palpitacji serca, a nawet śmierci.

#8. Ogryzki jabłek

9

Ogryzki jabłek (podobnie jak nasiona śliwek, brzoskwiń, gruszek i moreli) zawierają glikozydy cyjanogenne. Po ich połknięciu pies doświadczyć może zawrotów głowy, hiperwentylacji i szoku.

#9. Orzechy makadamia

10

Toksyczne dla psów substancje zawarte w tych orzechach są wciąż nieznane. Zjedzone powodują osłabienie tylnych łap, wymioty, drgawki i hipotermię.

#10. Bekon

11

Bekon i inne bardzo tłuste produkty mogą prowadzić do groźnego zapalenia trzustki.

#11. Cebula

12

Zjedzenie cebuli może doprowadzić do uszkodzenia czerwonych krwinek. Osłabia je to, przez co są mniej ruchliwe. Po zjedzeniu dużej ilości tego warzywa może być konieczna transfuzja krwi.

#12. Czosnek

13

Czosnek może być groźniejszy od cebuli, zatrucie można rozpoznać po moczu, który zmienia kolor na ciemnoczerwony. W tym przypadku również może być konieczna transfuzja.
21

Oglądany: 165857x | Komentarzy: 113 | Okejek: 347 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

20.10

19.10

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało