Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Jak ludzie mogą nas ocenić w 10 sekund

310 120  
573   93  
Powszechnie mówi się, że pierwsze wrażenie jest niezwykle ważne. Nic dziwnego, skoro zerknięcie na kogoś pozwala nam zaskakująco trafnie ocenić drugą osobę.

#1. Można ci ufać?

To zależy gdzie patrzysz. Aby rozmówca zechciał ci zaufać należy przynajmniej przez siedem na dziesięć sekund patrzeć mu w oczy. Ludzie, którzy podczas rozmowy podziwiają swoje Conversy albo oglądają wnętrze pomieszczenia nie są uważani za godnych zaufania. Z drugiej strony, ciągłe patrzenie w oczy może wystraszyć i wprawić w zakłopotanie.

#2. Na ile jesteś szczery


Tę informację „wyda” uśmiech. Ludzie, którzy od progu szczerzą się jak w reklamie pasty do zębów wydają się fałszywi. „No i z czego się tak cieszysz? Już usnułeś jakąś intrygę?” – myślimy. Aby uśmiech wyglądał na prawdziwy, spójrz w oczy swojemu rozmówcy, policz do trzech i dopiero wtedy się uśmiechnij. Dzięki temu rozmówca uzna, że twoja radość jest spowodowana kontaktem z nim.

#3. Twoja orientacja seksualna


Gej-radar naprawdę działa i jest na wyposażeniu prawie każdego z nas. Określić orientację drugiego człowieka możemy w sekundę i w 65% przypadków nasze typowanie będzie trafne. Przecież każdy facet pod koniec lat 90. już wiedział, że Ricky Martin gra w innej drużynie, zanim ten się oficjalnie do tego przyznał.

#4. Filary moralne


Wmawiaj sobie co chcesz, ale tatuaż w widocznym miejscu w oczach wielu ludzi od razu szufladkuje cię jako przedstawiciela społeczności, w której liczą się seks, prochy i rock’n’roll, nawet jeśli jesteś wielokrotnie odznaczonym prezesem stowarzyszenia „Trzeźwość i odpowiedzialne rodzicielstwo”. A o skaryfikacji na gębie to już nawet nie ma co mówić.

#5. Potencjał


70% mężczyzn ocenia kobiety o ciemnych włosach jako odpowiednią kandydatkę na żonę, matkę i boginię domowego ogniska.

#6. Pracowitość


Ludzie (przede wszystkim kobiety), którzy noszą rozmiar XL są postrzegani jako bardziej leniwi i apatyczni, niż szczuplejsi przedstawiciele ludzkiej rasy. Dlaczego? Może podświadomie doszukujemy się przyczyn ich nadwagi w braku chęci do uprawiania sportu i dbania do siebie, a więc braku pracowitości, poświęcenia i wytrwałego dążenia do celu? Oczywiście mowa tu nie o dobrze zbudowanych ludziach, którym rozmiar mniejszy niż XL wchodzi co najwyżej na nogę.

#7. Optymizm


Przygarbiona postura świadczą o zależności, pokorze w przyjmowaniu ciosów od losu i ogólnie melancholicznym charakterze. I, niestety, tego wrażenia nie zatrze nawet najszerszy uśmiech. Z kolei postawa baletnicy sugeruje, że ma się do czynienia z kimś, kto jest gotów wpław przepłynąć morze, byleby osiągnąć to, czego chce i nic nie jest w stanie go wybić z równowagi.

#8. Kompetencja


Głos jak dzwoneczek może jest miły dla ucha, ale podświadomie łączymy go z młodością i małym doświadczeniem. Niski, potężny tembr nadaje każdej, nawet największej głupocie, status eksperckiej opinii. Dlatego dajemy się oszukać kiepskim merytorycznie przemowom, ale za to świetnie wygłoszonym.

#9. Zrównoważenie


Chudzi też mają ciężko. Taki człowiek nie zdąży się nawet przywitać, a reszta szanownego grona myśli sobie „o, histeryczka przyszła”. Solidniej zbudowani ludzie z kolei mogą być uważani za nerwowych, podejrzliwych i kąśliwych. No nie dogodzisz.

#10. Status społeczny


Tu zasada jest prosta – im krótsza spódniczka, tym mniejsze wpływy. „Bardziej ubrani” ludzie wyglądają na odnoszących sukcesy, poważniejszych i bogatszych, niż na wpół rozebrane panienki szukające tego, kto je utrzyma. Podobnie jest z facetami – gość w krótkich spodenkach nigdy nie będzie odebrany jako poważny mężczyzna.
61

Oglądany: 310120x | Komentarzy: 93 | Okejek: 573 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało