Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Co ulubione zabawy z dzieciństwa mówią o osobowości?

124 539  
212   77  
Psycholodzy podjęli próbę określenia co ulubiona zabawa waszego dziecka mówi o jego przyszłej osobowości. Trzeba przyznać, wyszło nieco stereotypowo i przewidywalnie, ale może tak faktycznie jest?

#1. Gra w piłkę

Miłośnicy ganiania za piłką nie będą należeć do osób mających w zwyczaju układać długoterminowe plany. Wolą od razu przystąpić do działania i wcielać swoje pomysły w życie. W sporcie i sporach nie chcą być jedynie obserwatorami, chcą brać aktywny udział. Od swoich bliskich oczekują wsparcia oraz doceniania. Ogólnie lubią, gdy się ich docenia.

#2. Robienie zdjęć


Trudno wyobrazić sobie dzieciństwo poprzednich pokoleń z aparatem fotograficznym. Co innego teraz, gdy ceny tych urządzeń spadają i są powszechnie dostępne. Jeśli dziecko uwielbia bawić się aparatem, to znak, że po pierwsze lubi utrwalać wydarzenia ze swojego życia w pamięci, a po drugie, ma tę pamięć fenomenalną. Potrafi przypomnieć sobie najdrobniejsze szczegóły jakiegoś starego zdarzenia. Jest dość silnie uzależnione od oceny otoczenia, trudno jest mu wyrażać emocje.

#3. Zabawa żołnierzykami


Łatwo się domyślić, że ci, którzy uwielbiali bawić się żołnierzykami, teraz są mistrzami strategii, planowania i określania celów. Z czasem w krąg zainteresowań takich dzieci trafią szachy lub komputerowe gry strategiczne. Jako dorośli przed podjęciem decyzji dość długo się zastanawiają, lubią współzawodnictwo, a jeszcze bardziej wygrywać. Szybko przyswajają informacje, ale nie przepadają za praktyką.

#4. Pluszaki


Z miłośników pluszowych misiów wyrastają romantyczni poszukiwacze nowych wrażeń. Zarówno jako dzieci i jako dorośli bardzo źle znoszą monotonię, dlatego ciągle próbują czegoś nowego.

#5. Lepienie z plasteliny


Takie osobowości lubią ciągłe zmiany, dążą do poznawania nowych rzeczy. Już jako dzieci są gotowi do kreowania własnej rzeczywistości. Ze złych cech należy wymienić małą skłonność do kompromisów.

#6. Rysowanie


Dzieci lubiące rysować wyrastają na osoby wrażliwe, umiejące rozmawiać i wyrażać wręcz odcienie emocji. Jeśli takiemu dziecku nie pozwoli się rozwinąć skrzydeł artystycznie, to i w życiu nie osiągnie ono takich umiejętności. Co więcej, może potem przejawiać zachowania agresywne i pesymistyczne. Lepiej więc dać młodemu realizować się twórczo, by wyrósł na kogoś otwartego, kto będzie potrafił cieszyć się życiem.

#7. Kolejka


Dzieci bawiące się kolejką są potem chętne do poznawania nowych osób, zwiedzania innych miast i krajów. Życie takich ludzi to ciąg spotkań i rozstań. Cenią sobie komfort i nie zawahają się wprowadzać daleko idących zmian, gdy coś im się nie spodoba.

#8. Budowanie z klocków


Jeśli dziecko codziennie spędza długie godziny na budowaniu coraz to nowych konstrukcji, to znak, że jest skoncentrowane, nastawione na efekt i uparte, ale w tym dobrym znaczeniu. Trudno jest je przekonać do zejścia z obranej drogi. Cechuje je także nieufność – wszystko musi sprawdzić samemu. Przyciąga je wszystko co nowe, ale ceni sobie rutynę, możliwość przewidywania.

#9. Lalki


Dziecko nierozstające się z lalkami pewnie wyrośnie na człowieka lubiącego nowe znajomości. Co ważne, będzie starało się poznać nieco lepiej nowego kolegę lub koleżankę, ale z drugiej strony ciągle będzie szukało nowych twarzy i historii.

#10. Czytanie książek


Mały czytelnik to przyszły marzyciel i podróżnik (chociaż pewnie nie wyruszy poza próg swojego domu). Jego zdolności poznawcze są ogromne, chce dokopać się do najgłębiej ukrytej prawdy. Życiowe kłopoty nie zajmują go tak bardzo jak innych ludzi. Łatwo ucieka myślami do lektury.
56

Oglądany: 124539x | Komentarzy: 77 | Okejek: 212 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało