Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Niemiecki kolekcjoner, który w piwnicy trzymał czołg i torpedę

115 185  
317   56  
Zwykle kiedy polska policja z dumą ogłasza przejęcie "arsenału", na zdjęciach możemy zobaczyć garść łusek, wiatrówki i w najlepszym razie jakiś pistolet hukowy. U naszych zachodnich sąsiadów nikt się w drobnicę nie bawi, wczoraj wieczorem policja z pewnego domu wywiozła między innymi czołg, działo przeciwlotnicze i torpedę.

Akcja zaczęła się wczoraj w godzinach popołudniowych i przeciągnęła się do nocy. Prokuratura w asyście policji wkroczyła w Heikendorf (powiat Plön) do domu pewnego pana, podejrzewając go o łamanie przepisów dotyczących broni. To co znaleźli na miejscu zmusiło ich do wezwania na pomoc wojska i ciężkiego sprzętu.


W sumie na miejscu pracowało 50 przedstawicieli prawa. Pod budynkiem odkryto bunkier, w którym kolekcjoner prawdopodobnie stworzył sobie prywatne muzeum. Wśród znalezisk znalazł się oryginalny drugowojenny niemiecki czołg średni Panzerkampfwagen V Pantera, działo przeciwlotnicze 8,8 cm Flak 18 na podwoziu kołowym oraz torpeda. Poza tym znaleziono szereg innych pomniejszych egzemplarzy broni. Prawnik reprezentujący właściciela kolekcji zapewnia, że broń (łącznie z czołgiem) została pozbawiona możliwości strzelania i nie podlega pod przepisy o broni palnej.


Przepytywani przez policję sąsiedzi wspominali, że faktycznie 30 lat temu na ulicy widzieli jakiś czołg, który tak szybko jak się pojawił, tak zniknął i nikt się nie interesował jego losem.

 
4

Oglądany: 115185x | Komentarzy: 56 | Okejek: 317 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

18.01

17.01

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało