Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

8 tajemniczych miejsc na Ziemi

82 299  
271   34  
Ziemia to dziwna planeta. Niby poznaliśmy ją dość dobrze, ale wciąż dzieją się tutaj rzeczy, których w żaden sposób nie możemy wyjaśnić. Oto kilka miejsc owianych mgłą tajemnicy.

#1. Góry zabobonów – Superstition mountains

Z tymi położonymi w amerykańskim stanie Arizona górami wiąże się legenda o pewnym Niemcu (według niektórych źródeł jest on znany jako Jacob Waltz, według innych – Jacob Miller), który w XIX wieku znalazł tutaj złoża złota, ale z nikim nie podzielił się swoją wiedzą. O złożach miał wspomnieć jedynie właścicielce pensjonatu. Plotka jak magnes przyciągała poszukiwaczy złota, którzy zabłądzili i zginęli, a ich duchy do dziś błąkają się po tych górach. Z kolei rdzenni mieszkańcy Ameryki wierzyli, że właśnie tutaj znajduje się wejście do piekieł.

#2. Brazylijska anomalia magnetyczna


Między Afryką a Brazylią znajduje się obszar, na którym naukowcy odnotowali zauważalnie słabsze ziemskie pole magnetyczne, co wpływa na pasy radiacyjne naszej planety. Ponieważ dociera tam więcej promieniowania kosmicznego, samoloty unikają tego obszaru, podobnie jak teleskop Hubble’a i astronauci (nigdy nie wychodzą tam w otwartą przestrzeń). Według badań, w „kosmicznym trójkącie bermudzkim” na wysokości zaledwie 34 kilometrów występuje takie promieniowanie jak w innych miejscach na 300 km. Co ciekawe, dziura w polu magnetycznym się powiększa i stopniowo przesuwa się na wschód.

#3. Jezioro Angikuni


W 1930 roku gruchnęła wieść, że mała wioska Eskimosów nad tym jeziorem nagle zniknęła. Zauważył to traper Joe Labelle, który przybył tam w poszukiwaniu noclegu. Jego oczom ukazał się dziwny widok – wioska wyglądała tak, jakby mieszkańcy po prostu wyparowali. Dookoła leżały pozostawione narzędzia, niedokończone koszule, pokarm przy palenisku, zostawiono nawet broń myśliwską. Najdziwniejsze jest to, że rozkopane były wszystkie groby, a szczątki zabrano. Poszukiwania nie dały żadnego skutku. Według różnych danych w wiosce mieszkało wcześniej od 30 do 2000 mieszkańców.

#4. Morze Diabła


Ten groźnie nazwany obszar znajduje się na Oceanie Spokojnym, w pobliżu wybrzeża Japonii. Obserwowano tutaj anomalie magnetyczne, tajemnicze ognie na niebie i nie mniej tajemnicze zniknięcia. W 1952 roku w ten rejon wysłano ekspedycję badawczą na statku Kayo Maru. Jego zadaniem było zbadanie rzekomych wulkanów na dnie. Według relacji załogi innego statku, Kayo Maru został zatopiony przez nagły wybuch jednego z tych wulkanów.

#5. Point Pleasant


W Wirginii Zachodniej istnieje miasto, które „zasłynęło” dzięki katastrofie mostu Silver Bridge w 1967 roku. Zginęło wtedy 46 osób. Sama katastrofa nie byłaby tak tajemnicza, gdyby nie relacje mieszkańców. Ponoć na kilka tygodni przed tym wydarzeniem wielu z nich było świadkami pojawiania się dwumetrowego „człowieka-ćmy” z czerwonymi oczami i trzymetrowymi skrzydłami.

#6. Trójkąt w Michigan


Pośrodku ogromnego Jeziora Michigan znajduje się obszar, gdzie w tajemniczych okolicznościach giną samoloty i statki. Najsłynniejszy przypadek dotyczy zniknięcia kapitana Georga Donnera 28 stycznia 1937 roku. W trakcie rejsu miał on poprosić załogę, by obudzono go, gdy dopłyną do Port Washington, po czym udał się do swojej kajuty. Gdy statek dopływał do celu załoga odkryła, że kapitana nie ma ani w kajucie ani nigdzie na statku. Wsiąkł jak kamień w wodę.

#7. Dolina San Luis


Ta dolina leżąca na południu stanu Colorado jest pewnie źródłem opowieści o krowach porywanych przez kosmitów. Według miłośników zjawisk paranormalnych od 2000 roku zaobserwowano tam 50 przypadków tajemniczych obiektów latających. Typowym widokiem w San Louis ma być też idealnie oczyszczony szkielet bydła lub porzucone truchła ze śladami precyzyjnych nacięć.

#8. Trójkąt benningtoński


70 lat temu w amerykańskim stanie Vermont doszło do serii tajemniczych zaginięć ludzi. Zaginął tutaj między innymi doświadczony przewodnik (12 listopada 1945), studentka, która  wędrowała po górach (1 grudnia 1946), a dokładnie trzy lata później zaginął niejaki James Telford. Krewni odprowadzili mężczyznę do autobusu, ale ten nigdy z niego nie wysiadł. Co więcej, inni pasażerowie potwierdzali jego obecność aż do ostatniego przystanku przed miastem. Później ślad się urywa. 12 października 1950 roku w tajemniczych okolicznościach z tylnego siedzenia samochodu zniknął 8-letni chłopiec – matka zostawiła go samego tylko na chwilę. Łącznie odnotowano od 5 do 9 zniknięć w ciągu 5 lat. Po 1950 zdarzenia te ustały, a jedynym odnalezionym ciałem były szczątki 53-letniej Freidy Langer. Odnaleziono je w maju następnego roku po zaginięciu na otwartej polanie. Niemożliwym jest, żeby przegapiono to miejsce w czasie akcji poszukiwawczej.

Źródła: 1, 2, 3, 4
7

Oglądany: 82299x | Komentarzy: 34 | Okejek: 271 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

06.05

05.05

04.05

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało