Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Najbardziej bezsensowne wynalazki, które zostały opatentowane

185 370  
249   35  
Nie uwierzysz, ale te wynalazki są w 100% prawdziwe i opatentowane. Każdy z nich jest oryginalny i funkcjonalny na swój sposób. Ale jednocześnie absurdalność tych arcydzieł inżynierii jest po prostu niesamowita.

#1. Strzemiona dla taty

Patent został wydany w 2002 roku. Autor sugeruje, że to urządzenie zdecydowanie pomoże nam w przenoszeniu nie tylko niemowląt, ale także starszych ludzi. A może i żony?

#2. Pancerny wózek

Patent został wydany w 1947 roku. Wózek ten stworzony został po to, byśmy mogli uwolnić nasze dzieci od odczuwania każdej połamanej płyty chodnikowej i wysokich krawężników. Pomóc w tym mają oczywiście gąsienice. Zapewniają one cichą i komfortową jazdę po niemal każdej powierzchni. Na wyposażeniu wózka znajduje się oczywiście także hamulec ręczny, który pomoże uniknąć zmiażdżenia nieostrożnych przechodniów.

#3. Obuwie plażowe

Patent udzielony w 1998 roku. To nie są zwykłe rolki na plażę, to mechaniczne rolki! Każdy but ma ukryty w swojej podeszwie mini-silnik. Wkładasz buty, zaczynasz iść i tym samym włączasz silnik, który napędza w butach najprostsze gąsienice. Pod ciężarem ciała gąsienice pomagają przekopać się przez piasek i ułatwią chodzenie po nim. Mogą również sprawić, że się przewrócimy, wszystko zależy od nas.

#4. Czapka na wysokie fryzury

Patent z roku 1962. Nakrycie zakłada się na swoją bujną fryzurę i chroni to ją przed wszelkim złem.

#5. Uciszający smoczek

Opatentowany w 2000 roku w celu zapobiegania wypluwania przez dziecko smoczka. Urządzenie ma odpowiednie ramiączka, które zakładamy na małe uszka dziecka, by smoczek na pewno nie wypadł. Co z bezpieczeństwem, zdrowiem, zakrztuszeniem? Ten wynalazek jest dla osób, które chcą by dziecko było cicho.

#6. Czapko-lornetka

Patent przyznany w 1992 roku. Idealny gadżet dla tych, którzy nie chcą lub nie mogą trzymać lornetki w ręki, na przykład w operze lub teatrze.

#7. Zatykacz ust

Opatentowany w 1989 roku wynalazek był stosowany jako mechaniczna i emocjonalna bariera dla żywności, jednocześnie umożliwiając normalną mowę i uśmiechanie się. Można było dołączyć samoprzylepne poduszki (10a i 10b na rysunku) na kąciki ust.

#8. Spadochron i buty ewakuacyjne

Patent z 1879 roku. Wynalazek otrzymał patent przed ustaleniem przepisów bezpieczeństwa pożarowego. Według wynalazcy: „… ludzie mogą bezpiecznie wyskoczyć przez okno z płonącego budynku z dowolnej wysokości na ziemię z małymi lub bez żadnych obrażeń.” Spadochron jako nakrycie głowy wykonane jest z woskowanego materiału, buty mają bezpieczną podeszwę z gęstą pianą zmiękczającą lądowanie.

#9. Torba na cielę

Ten wynalazek, któremu patent przyznano w 1992 roku powinni docenić starzy rolnicy. Dzięki dobremu mocowaniu „worka” do ludzkiego ciała można przenieść cielaka lub inne zwierzę mają wolne ręce!! Dzięki temu możemy wziąć inne torby lub co więcej – inne zwierzęta. Mieszkańcy obszarów wiejskich musieliby ocenić przydatność lub nieprzydatność tego wynalazku…

#10. Tylny kask

Opatentowany w 1979 roku. Kask został zaprojektowany tak, aby chronić tyłki słabych skaterów podczas upadków.

#11. Pułapka na ptaki dla kotów

Patent przyznany został w 1971 roku. Urządzenie pozwala złapać wszystkie ptaki w ptaszarni, ale dla kotów zostaną tylko wróble – mniejsze ptaki są w stanie uciec na czas. Według obliczeń twórców wynalazek ten jest w stanie złapać wystarczającą ilość ptaków, by nakarmić nie tylko naszego kota, ale również zwierzaka naszych sąsiadów.
12

Oglądany: 185370x | Komentarzy: 35 | Okejek: 249 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało