Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

11 psychologicznych lifehacków w kontaktach z ludźmi

150 345  
492   36  
Na nasze relacje z innymi ludźmi w ogromny sposób wpływają sygnały, które rejestrujemy tylko podświadomie. Warto wiedzieć co nieco o pewnych zjawiskach.

#1.

Gdy śmieje się grupa ludzi, każdy instynktownie patrzy na tego, kto najbardziej mu się podoba.

#2.Jeśli podczas rozmowy człowiek pokazuje ci swoje ręce i dłonie, to znaczy, że ci ufa.

#3.


Jeśli rozmawiając z kimś będziesz kiwać głową i zadawać pytania, to rozmówca będzie przychylniej do ciebie nastawiony.

#4.


Jeśli kłamiesz, dodaj do swojej opowieści jakiś zawstydzający element. To doda jej wiarygodności.

#5.


Jeśli zadałeś pytanie, ale rozmówca nie udzielił pełnej odpowiedzi, to pomilcz przez chwilę. To zmusi go do kontynuowania.

#6.


Jakaś piosenka utkwiła wam w głowie i za żadne skarby nie chce z niej wyjść? Poznajcie efekt Zeigarnik - niewykonane zadania (lub te, których wykonanie nam przerwano) pamiętamy lepiej niż zakończone. Aby pozbyć się z głowy irytującej piosenki wystarczy "odtwarzać" jej ostatnie wersy.

#7.


Guma do żucia pomaga w zmaganiach ze stresem. Warto ją mieć podczas egzaminu (o ile wolno) lub w każdej innej stresującej sytuacji.

#8.


Rozmawiając z ludźmi zwróćcie uwagę na ich stopy. Jeśli ich czubki są zwrócone do was, to znaczy, że wasz rozmówca jest zainteresowany kontaktem z wami. Jeśli ułożone są w bok - chce jak najszybciej się od was uwolnić.

#9.


Masz problemy z zapamiętywaniem imion? Starajcie się używać imienia nowo poznanej osoby w każdy możliwy sposób i przy każdej okazji. Pytajcie np., "Co słychać, Zefiryno?" albo "Czym się interesujesz, Jaromirze?". Dzięki temu łatwiej wbijecie sobie do głowy kto jak się nazywa.

#10.


Jeśli przy spotkaniu z człowiekiem okazujecie radość z tego faktu, to najprawdopodobniej i on będzie się cieszył na wasz widok.

#11.


Last but not least. W trakcie rozmowy starajcie się utrzymywać przez 80% czasu kontakt wzrokowy z rozmówcą i uśmiechajcie się. To buduje zaufanie bez uczucia narzucania się.
16

Oglądany: 150345x | Komentarzy: 36 | Okejek: 492 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

27.07

26.07

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało