Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Nie pracuj ciężko, tylko inteligentnie? Wydawało ci się tylko, że ten obrazek ma sens

105 701  
490   68  
Na pewno natknęliście się kiedyś na ten demotywator, inspirujący do ruszenia mózgownicy i oszczędzenia sobie trudów ciężkiej pracy. Działa na wyobraźnię, ale chwilka, momencik... Jaki jest tu właściwie przekaz? Że należy sabotować pracę dla własnej wygody? Dokonajmy szczegółowej analizy.

Pracownik pchający kulę właśnie usunął 47,64% materiału z obiektu, który miał transportować! Gdyby któryś z jego kolegów również usunął z sześcianu 47,64% materiału, ale tworząc w ten sposób mniejszy sześcian, też poruszałby się szybciej. I zapewne zostałby zwolniony.

Skoro już zaczął rzeźbić w tej kostce, to czemu nie wyrzeźbił walca? Turlałoby się go również całkiem nieźle, a straciłby wówczas tylko 21,46% materiału. No i rzeźbienie zajęłoby mniej czasu.

A skoro już o tym... ile czasu zajęło mu wyrzeźbienie kuli z sześcianu? Z obrazka wynika, że zbyt wielkiej przewagi koledzy w tym czasie nie zdobyli. Poza tym wycinał ją jakimś śmiesznym nożykiem? Serio? Wiecie jak trudne jest wycięcie idealnej kuli z sześcianu? Toż to jakiś Maniek Złota Rączka.

Jeśli celem było dostarczenie całej kostki, to pracownik zawalił. Jeśli celem było dostarczenie jak największej ilości materiału w jak najkrótszym czasie, to pracownik również zawalił - powinien uciąć 4 krawędzie sześcianu (tracąc tylko 17,16% materiału). Taki wielościan można już turlać całkiem wygodnie, a traci się mniej materiału i oszczędza czas.

Ale możemy zakładać, że w miejscu docelowym należy złożyć te wszystkie elementy. W takim wypadku nasz tzw. inteligentny pracownik dostarczy obiekt, który nie będzie pasował do reszty. Brawo, inteligentny pracowniku! Brawo!
75

Oglądany: 105701x | Komentarzy: 68 | Okejek: 490 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

28.11

27.11

26.11

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało