Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

9 książek, od których ciężko się oderwać

286 920  
737   263  
Ile można oglądać koty i cycki w galerii. Czasem warto zrobić chwilę przerwy i sięgnąć po inspirującą lekturę.

#1. John Fowles - Kolekcjoner

Samotny młody mężczyzna niespodziewanie wygrywa dużą ilość pieniędzy. Co z nią zrobi, jeśli weźmiemy pod uwagę jego zamiłowanie do zbierania motyli i skrytą miłość do miejscowej piękności? W historii maniaka i ofiary Fowles widzi odwieczną walkę dobra ze złem oraz przeciwstawienie: prymitywa i artysty, miłości, śmierci i piękna.

#2. Jane Austen - Duma i uprzedzenie


To powieść w tradycyjnym rozumieniu tego słowa - ani "babska", ani romantyczna. Po prostu klasyczna. Ciężko potem wrócić z dawnej Anglii, z jej przytulnymi wnętrzami i manierami, do naszego hałaśliwego świata. Chciałoby się zostać tam już na zawsze.

#3. Daniel Keyes - Billy Milligan


Billy budzi się i zdaje sobie sprawę, że jest w więziennej celi, oskarżony o gwałt i kradzież. Jak to możliwe? Przecież on nie zrobił niczego złego! Ostatnie, co pamięta, to to, że stał na dachu szkoły i chciał rzucić się w dół. Inni uświadamiają go, że od tamtego zdarzenia minęło siedem lat...

#4. Gabriel García Márquez - Rzecz o mych smutnych dziwkach


To jedna z tych książek, które wyrzucają was za nawias rzeczywistości i zmuszają do powtarzania pytania "Co to było?!" Przejmująca, smutna, ale klimatyczna historia życia i miłości... Miłości przypadkowej, nieprawdziwej, późnej, ostatniej, która pozwala człowiekowi chociaż na chwilę zobaczyć świat takim, jakim on naprawdę jest.

#5. Stephen King - Skazani na Shawshank


Jeśli zwątpicie w siłę ludzkiego ducha, sięgnijcie po opowiadanie o niewinnym człowieku skazanym na piekło dożywotniego więzienia. To historia o przeżyciu w miejscu, gdzie nie da się żyć, ale także o ucieczce i wybawieniu.

#6. Ian McEwan - Amsterdam


Dwóch przyjaciół - odnoszący sukcesy redaktor naczelny popularnej gazety i słynny kompozytor pracujący nad "Symfonią tysiąclecia" zawiera umowę o eutanazji. Jeśli jeden z nich wpadnie w stan nieprzytomności i przestanie się kontrolować, drugi zobowiązuje się do zabicia go... Powieść o tym, jak łatwo możemy zniszczyć wszystko dookoła nas.

#7. Diane Setterfield - Trzynasta opowieść


Gotycka historia, w której jest mroczna rezydencja, rodzinne tajemnice, zjawy, chytre zrządzenie losu i wrażenie niedopowiedzenia łapią nas i nie puszczają dopóki nie przeczytamy ostatniej strony. W tej powieści jest wszystko - fabuła, atmosfera, bohaterowie, język i wyszukany styl. Bezsenna noc gwarantowana.

#8. Douglas Adams - Autostopem przez galaktykę


Książka, która zaskakuje z pierwszych stron. Pewnie właśnie taką powinna być prawdziwa podróż przez galaktykę - z niewiarygodnymi przygodami, toną humoru i sarkazmu. Coś na zbliżające się wakacje.

#9. Wiktor Pielewin - Omon Ra


Historia o tym, jak krwawy radziecki reżim wysyłał ludzi w kosmos i przeprowadzał próby nuklearne będące w rzeczywistości podskokami milionów więźniów politycznych. Ten niewielki tekst nikogo nie zostawi obojętnym.
42

Oglądany: 286920x | Komentarzy: 263 | Okejek: 737 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

15.06

14.06

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało