Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Jak powinni wyglądać bohaterowie "Gry o tron" zgodnie z opisem z książki

252 880  
505   35  
Każdy miłośnik literatury wie, że nawet najlepszy film nie zastąpi książki - zbyt dużo w nim zmian, uproszczeń i skrótów. Tak samo jest z serialem "Gra o tron", tym razem przyjrzyjmy się jak od książki do telewizji zmienił się wygląd bohaterów.

#1. Syrio Forel powinien być łysy

Niewielki człowiek z łysą głową i wielkim nosem wysunął się z cienia trzymając dwa smukłe drewniane miecze. - "Gra o tron"

#2. Tywin Lannister również powinien być łysy a do tego posiadać bokobrody


Władca Casterly Rock był szczupły jakby miał dwadzieścia lat mniej, nawet przystojny w pewien ascetyczny sposób. Gęste blond bokobrody pokrywały jego policzki, obramowując surową twarz, łysą głowę, zaciśnięte usta. - "Nawałnica mieczy"

#3. Daenerys Targaryen powinna mieć fioletowe oczy


Ubrali ją w odzienie, które przysłał kupiec Illyrio, a następnie suknię z głęboko śliwkowego jedwabiu, aby wydobyć fiolet z jej oczu. - "Gra o tron"

#4. Daario Naharis powinien być dużo bardziej ekstrawagancki


Daario Naharis był ekstrawagancki nawet jak na Tyroshi. Jego broda przycięta w trzy kły i pofarbowana na niebiesko, w kolorze jego oczu i skręconych włosów, które opadały aż do kołnierza. Jego spiczaste wąsy były pofarbowane na złoto. Jego szaty były we wszystkich odcieniach żółtego... - "Nawałnica mieczy"

#5. Ygritte nie byłaby taka ładna


Włosy Ygritte były w takim nieładzie, że Jon miał ochotę zapytać, czy czesze je tylko co pół roku. Wiedział, że na dworze dziewczyna nigdy by nie została uznana za nic poza przeciętną. Miała krągłą twarz chłopki, płaski nos i lekko krzywe zęby, a jej oczy były zbyt szeroko rozstawione. - "Nawałnica mieczy"

#6. Sandor Clegane wyglądałby dużo bardziej obrzydliwie


Lewa strona jego twarzy była ruiną. Ucho było całkowicie spalone, nie było nic poza dziurą. Oko było nadal sprawne, ale wszystko wokół niego było jedną wielką blizną, czarnym błyszczącym mięsem twardym jak skóra, naznaczona kraterami i popękana głębokimi rysami, które błyszczały czerwienią i wilgocią, kiedy się poruszał. Przy szczęce było widać kawałek kości, w miejscu gdzie ciało zostało wypalone. - "Gra o tron"

#7. Ser Jorah Mormont nie byłby tak klasycznie przystojny


Ser Jorah nie był przystojnym mężczyzną. Miał kark i ramiona byka, a gęste czarne włosy pokrywały jego ramiona i pierś tak gęsto, że zabrakło ich na głowę. - "Gra o tron"

#8. Tyrion Lannister byłby dużo bardziej naznaczony przebytymi bitwami


Palce Tyrona przesunęły się po głębokiej bliźnie, która zaczynała się nad jednym okiem i przechodziła do szczęki, przecinając to co zostało z jego nosa. Odsłonięte ciało było nadal surowe i ciepłe w dotyku. - "Nawałnica mieczy"

Jedno oko zielone, jedno czarne spoglądało spod opadającej grzywki. - "Gra o tron"

Oglądany: 252880x | Komentarzy: 35 | Okejek: 505 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

18.06

17.06

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało