Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

20 miejsc, w których strach spojrzeć w dół

101 768  
345   42  
Jeśli masz lęk wysokości, zapnij pasy i pamiętaj, że jesteś bezpieczny. Co innego gdybyś stanął w jednym z tych miejsc...

#1. Mont Blanc, Alpy - Francja

3
W masywie Mont Blanc znajduje się szczyt Aiguille du Midi, położony na wysokości 3842 metrów nad poziomem morza. Zbudowano tam najwyższy na świecie przezroczysty taras widokowy, z którego podziwiać można znajdujący się zaledwie 8 kilometrów dalej szczyt najwyższej góry w Europie.

1


2


#2. Burdż Chalifa, Dubaj - Zjednoczone Emiraty Arabskie

4

Ze szczytu najwyższego budynku na świecie rozpościera się naprawdę niesamowity widok. Odważni mogą wychylić się i spojrzeć w dół z tarasu, który bez wątpienia sprawia, że nawet największym twardzielom miękną kolana.

5


#3. Grand Canyon Skwalk, USA

6

Niezwykły taras spacerowy z przezroczystą podłogą, przez którą możesz spojrzeć w ponad 200-metrową przepaść. Realizatorem tego pomysłu jest plemię Indian Hualapai.

7


#4. Willis (dawniej Sears) Tower, Chicago - USA

8

Jeśli chcesz rozejrzeć się po Chicago, najlepszy widok znajdziesz na 103. piętrze Willis Tower, gdzie znajduje się "The Ledge". Mimo że podłoga może wytrzymać ciężar 4,5 tony, wielu może odczuwać mdłości patrząc na dachy wieżowców i helikoptery przelatujące daleko pod stopami.

9


10


11


#5. CN Tower, Toronto - Kanada

12

CN Tower do niedawna była najwyższą wolnostojącą budowlą na świecie, została jednak wyprzedzona przez budynek z punktu drugiego. Widok z tarasu zapiera dech w piersiach, a co odważniejsi mogą - z pomocą odpowiednich uprzęży - nachylić się nad krawędzią.

13


14


15


#6. Langkawi Sky Bridge - Malezja

16

Długi na 125 metrów i położony na wysokości 700 metrów nad poziomem morza most przecina malownicze tereny Gunung Mat Cincang, góry na wyspie Langkawi.

17


#7. Blackpool Tower, Anglia

18

Wysoka na 158 metrów wieża w Blackpool dla zwiedzających otwarta została w 1894 roku. Na jej szczycie znajduje się przeszklony taras widokowy, z którego widać wszystkie atrakcje tego malowniczego, wiktoriańskiego miasta.

19


20


#8. Ścieżka wiary - Chiny

21

Ścieżka wiary to szklany chodnik na zboczu Zhangjiajie Tianmen. Na miejsce dojeżdżasz wyciągiem, a później pozostaje już tylko podziwiać niesamowite widoczki. Oczywiście jeśli nie zakręci ci się w głowie...

22


23


#9. Sky Tower, Auckland - Nowa Zelandia

24

Z wieży radiowo-obserwacyjnej o wysokości 328 metrów możemy podziwiać niesamowite widoki... Jeśli jesteś na tyle odważny, możesz z niej nawet skoczyć na bungee.

25


26


#10. AlpspiX - Niemcy

27

Taras zawieszony na wysokości 100 metrów to niezwykła okazja na podziwianie górskiego krajobrazu. Pod tobą znajduje się przepaść.

28


#11. Spinnaker Tower, Portsmouth - Anglia

29

Na szczycie mierzącej 170 metrów wieży widokowej znajduje się najwyższy z trzech tarasów widokowych. Zamiast dachu mamy tu metalową siatkę, co sprawia, że czuć tu siłę hulającego na tej wysokości wiatru, a zwiedzanie w deszczu lub śniegu to bez wątpienia ciekawe doznanie.

30


#12. Trolltunga - Norwegia

31

"Język trolla" to klif, na którym możesz zrobić sobie najpiękniejsze zdjęcie w życiu. Zawieszony na wysokości 700 metrów nad jeziorem Ringedalsvatnet budzi grozę i podziw dla tych, którzy odważyli się stanąć na krawędzi.

32


#13. Most między Petronas Towers, Kuala Lumpur - Malezja

33

Na mniej więcej 1/3 wysokości bliźniaczych wież o wysokości 452 metrów znajduje się most łączący budowle. To wystarczająco dużo, aby podczas przejścia nim ugięły ci się kolana.

34


#14. Dachstein Sky Walk, Austria

35

Jeden z najwyższych mostów na świecie. Jeśli od samego patrzenia na zdjęcia obiektu, pod którym znajduje się 400-metrowa przepaść kręci ci się w głowie, wycieczka tam nie jest chyba dla ciebie.

36


#15. Oriental Pearl Tower - Szanghaj, Chiny

37

Przez dłuższy czas ta wieża telewizyjna była najwyższym budynkiem w Chinach.

38


39


#16. Lion's Head, Kapsztad, RPA

40

669 metrów. Największą atrakcją jest podobno zdobycie tego szczytu podczas pełni Księżyca.

41


#17. Tokyo Skytree - Japonia

42

Najwyższa wieża na świecie. Widok z tarasu przedstawia się następująco:

43


#18. Schody do Nieba - Chiny

44

Przerażająca droga na górę Hua Shan swojej nazwy nie zawdzięcza przypadkowi. Wąska półka z desek i łańcuch to wszystkie zabezpieczenia, na jakie możemy liczyć. Jeśli już przetrwasz drogę, na szczycie możesz odwiedzić lokal znany z najlepszej herbaty na świecie.

45


#19. Basen na dachu hotelu Marina Bay Sands - Singapur

46

Na szczycie 57-piętrowego budynku znajduje się basen z jednym z najlepszych widoków na całym świecie.

47


#20. Harbor Bridge w Sydney - Australia

50

Wysoki na 135 metrów most, po konstrukcji którego można się wspinać na specjalne tarasy widokowe.

51

Oglądany: 101768x | Komentarzy: 42 | Okejek: 345 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

23.06

22.06

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało