Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

James May też kiedyś wyleciał z pracy - mniej znana historia jego trollowania

124 712  
928   37  
Na długo zanim narodził się "Kapitan Powolny" z Top Gear, James May pracował jako redaktor w czasopiśmie "Autocar", brytyjskim tygodniku o motoryzacji, który istniał na rynku od bardzo dawna. W 1992 roku redaktor naczelny powierzył mu niewdzięczne zadanie zestawienia "Rocznych testów drogowych" - specjalnego wydania, będącego kompilacją artykułów z całego roku. Nuda, ale...

Projekt na wiele miesięcy monotonnej i nużącej pracy. Redaktor znalazł sposób na przedstawienie w pasywnie agresywny sposób swojego niezadowolenia.

Każdy artykuł zaczynał się inicjałem - powiększoną pierwszą literą pierwszego akapitu, ale nikt z redakcji nie widział w tym nic niezwykłego.Dopiero kiedy spostrzegawczy czytelnicy zaczęli dzwonić do redakcji z informacją, że rozwiązali zagadkę i dopytywali się o nagrodę wyszło na jaw, że inicjały z poszczególnych artykułów układały się w zdania:

"Więc myślicie, że to takie fajne? Sami spróbujcie wymyślać to cholerstwo, to jest prawdziwy ból w dupie."


W ten sposób May stracił pracę i ponownie stał się wolnym strzelcem, dzięki czemu już 10 lat później mógł się pojawić jako jeden z prowadzących Top Gear.

6

Oglądany: 124712x | Komentarzy: 37 | Okejek: 928 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

13.05

12.05

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało