Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Klątwy wiszące na siedmioma rodzinnymi dynastiami

106 783  
210   22  
Mają wszystko - urodę, sławę, wpływy i pieniądze. Mają też więcej - klątwę. Racjonalnie myśląc, nie ma czegoś takiego jak klątwa. Ale w tych rodzinach, dużo częściej niż w innych, przytrafiały się dziwne i niewytłumaczalne rzeczy.

#1. Klątwa Grimaldich

3- grimaldi
Gdyby podsumować klątwę Grimaldich jednym zdaniem, brzmiałaby ona: „..i żyli (nie)długo i nieszczęśliwie”. Klątwę ród zawdzięcza dwóm dupkom. Pierwszy to Francesco Grimaldi, który przebrawszy się za mnicha podstępnie zdobył panowanie nad maleńkim państwem, drugi to Rainer I, który porwał i zgwałcił piękną dziewicę. Wkurzona kobieta została wiedźmą i ogłosiła, że nikt z rodu Grimaldich nie zazna szczęścia w małżeństwie. Klątwa dotknęła między innymi Grace Kelly, żonę Księcia Rainera III. Kelly zginęła w wypadku samochodowym. Dzieci Grace i Rainera również nie mają szczęścia w miłości. Księżniczka Karolina rozwiodła się z pierwszym mężem, drugi umarł, a z trzecim ma same problemy. Księżniczka Stefania rzuca się w wir romansów z bardzo dziwnymi facetami, wśród których jest między innymi jej ochroniarz, treser słoni, akrobata cyrkowy i inni oraz ma trójkę dzieci z nieprawego łoża. Ich brat póki co trwa w związku małżeńskim, ale przed samym ślubem wybuchł skandal dotyczący bujnej przeszłości księcia, co spowodowało, że Charlene Wittstock o mało nie odwołała ślubu.

#2. Klątwa Kennedych

2- kennedy

O klątwie Kennedych napisano już wiele. Jednak czy wiecie, gdzie miała początki? Są dwie wersje. Pierwsza mówi o tym, że pradziadek J.F. Kennedy’ego znalazł skrzynię złotych monet w irlandzkiej wiosce i uciekł z nią do Bostonu. Złoto to było przeklęte, wioska, z której je ukradł wkrótce została zniszczona, a Thomas Fitzgerald założył biznes i szybko stał się obrzydliwie bogaty. I nieszczęśliwy.
Druga wersja za klątwę obwinia ojca J.F.K., który podobno nakazał milczenie Żydom, którzy modlili się na statku pasażerskim. Wkurzony rabin rzucił klątwę na potomków nieuprzejmego Josepha Kennedy'ego, prosząc Boga, aby cała rodzina nigdy nie zaznała szczęścia. Inna wersja utrzymuje, że inny rabin rzucił klątwę, ponieważ Joseph odmówił pomocy w zorganizowaniu ucieczki syna rabina z obozu koncentracyjnego. A kolejna, że ród został przeklęty przez cała wioskę żydowską po tym, jak odkryli, że Kennedy dostarczał broń nazistom. Joseph najwyraźniej podpadł Żydom.

#3. Klątwa Smoka

1- bruce

Wokół przedwczesnej i tajemniczej śmierci legend sztuk walki Bruce’a Lee i jego syna Brandona narosło wiele mitów i teorii spiskowych. Oprócz całkowicie bezsensownych, takich jak to, że zostali zabici przez triady czy siłą woli przez mnichów klasztoru Shaolin, pojawił się również wątek klątwy rodzinnej. Ojciec Bruce’a, Lee Hoi Chuen, wkurzył kiedyś grupkę chińskich kupców. Rzucili oni klątwę na ród, zgodnie z którą synowie Lee Hoi Chuena mieli umierać młodo. Rodzice Bruce’a wzięli klątwę na poważnie, gdy ich pierwszy syn zmarł niedługo po urodzeniu. Żeby oszukać klątwę, Bruce dostał żeńskie imię - Sai Fon. Duchy nie dały się nabrać i Bruce zmarł w wieku 33 lat, a dwadzieścia lat później jego syn Brandon zginął na planie filmowym mając zaledwie 28 lat.

#4. Rodzina królewska Nepalu

4- nepal

W 2001 roku cały świat obiegła przerażająca wiadomość - książę Dipendra otworzył ogień i zabił swoich rodziców oraz siedmiu członków rodziny. Następnie skierował broń na siebie. Podczas trzydniowej śpiączki Dipendra został mianowany królem Nepalu (zanim zmarł). Po jego śmierci wuj szaleńca rządził Nepalem przez kilka lat, zanim abdykował w 2008 roku i oddał władzę demokratom. Cały świat był w szoku, ale wielu mieszkańców Nepalu wcale nie było zdziwionych tym co się stało. Koniec rodu królewskiego został bowiem przewidziany już 200 lat wcześniej. Zgodnie z legendą, pierwszy król Nepalu podał joginowi o imieniu Gorakhnath zsiadłe mleko. Jogin wypił mleko, zwymiotował i rzygami poczęstował króla. Obrzydzony król oczywiście odmówił. Wkurzony jogin powiedział, że rządy potomków króla skończą się na dziesiątym pokoleniu. Jak to przewidziano, Dipendra był z dziesiątego pokolenia i przy okazji zabił wszystkich, którzy mogliby dać życie kolejnemu pokoleniu.

#5. Klątwa Habsburgów

6- hapsburg

Habsburgowie, jeden z najbardziej wpływowych rodów Europy, klątwę zawdzięczał krukom. Mówi się, że jej początki były związane z tym, że jeden z Habsburgów kazał zabić wszystkie kruki zamieszkujące rodowy zamek. Od tej pory podczas nagłych i nieprzewidzianych zgonów członków rodziny zawsze pojawiały się nadprzyrodzone kruku, które nazywano Turnfalken. To nie jedyna klątwa, która prześladowała ród Habsburgów. Księżna Karolyi rzuciła klątwę na Franciszka Józefa, który skazał jej syna na śmierć. Od tej pory rodzinie władcy zaczęły się przytrafiać same nieszczęścia. Mimo że on uniknął zamachu, jego żona nie miała tyle szczęścia. Jego syn rzucił się w ramiona prostytutek i w końcu popełnił samobójstwo, zabijając uprzednio swoją kochankę. Pech nie opuszczał rodziny, byli oni mordowani, ranieni albo wpadali w obłęd. Koniec wielkości Habsburgów nastąpił wraz z zabójstwem arcyksięcia Franciszka Ferdynanda i wybuchem pierwszej wojny światowej.

#6. Klątwa Onassisów

8- onassis

Czy możliwe jest zarażenie klątwą? Grecy wierzą, że tak właśnie się stało w przypadku Arystotelesa Onassisa. Według nich Jackie Kennedy, wychodząc za mąż za greckiego armatora, przywlekła ze sobą klątwę Kennedych. Skutkiem klątwy była śmierć jedynego syna Onassisa, Aleksandra, który zginął w katastrofie samolotu w 1973. I od tej pory klątwa nie odpuszcza żadnemu członkowi rodziny. Matka Aleksandra popełniła samobójstwo słysząc o śmierci syna, Arystoteles zmarł kilka lat później z powodu wyniszczającej depresji, siostra Aleksandra, Christina, zmarła na atak serca - również na skutek depresji. Całą fortunę odziedziczyła córka Christiny, Atena, której do niedawna udawało się unikać klątwy. Jednak zło nie śpi, była partnerka obecnego męża Ateny popełniła samobójstwo wyskakując z okna apartamentu w Sao Paulo. Za jej śmierć obwiniano Atenę, ponieważ dziewczyna zostawiła list pożegnalny, w którym napisała, że Atena zabrała jej męża i dzieci. Po ujawnieniu listu samobójczego modelki Atena wpadła w głęboką depresję.

#7. Klątwa Guinnessów

9- guinness

Również słynny z produkcji irlandzkiego piwa ród Guinnessów miał pecha przez wiele lat. Jest to bardzo liczna rodzina i nieszczęścia przytrafiające się jej członkom można by było przypisać średniej statystycznej. Ale liczby są za duże. Patriarcha rodu i założyciel browaru Arthur Guinness stracił 10 z 21 potomków podczas budowania imperium. Po jego śmierci wielu członków rodziny traciło majątek, rozum lub wpadało w alkoholizm. Podczas drugiej wojny światowej dwóch rodzinnych notabli zostało zabitych. Jeden przez żydowskiego terrorystę, drugi w bitwie, która miała miejsce na parę tygodni przed zakończeniem wojny. Po wojnie zmienił się repertuar śmierci członków klanu. Od wypadków samochodowych przez samobójstwa aż do utonięcia w wannie po uderzeniu głową w kibel i straceniu przytomności. Nawet zwierzęta nie były bezpieczne. Najsłynniejszy koń wyścigowy, będący własnością rodziny G, został porwany przez IRA i ślad po nim zaginął.
7

Oglądany: 106783x | Komentarzy: 22 | Okejek: 210 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

15.05

14.05

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało