Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Kilka cech, dzięki którym jesteś bardziej pociągający dla innych

137 496  
219   52  
Jedni twierdzą, że wygląd nie ma znaczenia, a liczy się charakter. Inni z kolei sądzą, że to właśnie okładka jest w książce najważniejsza. Jak to jest naprawdę? Jest sporo cech, które zwiększają twoje szanse na przyciągnięcie płci przeciwnej.

#1. Jeśli jesteś wysoki

1
Wysocy ludzie, szczególnie faceci zyskują więcej niż osoby niższe. Badania przeprowadzone na grupie 594 osób dowiodły, że "wysocy mężczyźni odczuwają przewagę jeśli chodzi o randkowanie". Z pracy psychologa Wayne'a E. Hensleya wynika, że niscy mają o wiele trudniejsze zadanie.

#2. Jeśli potrafisz rozgrzać partnera

2

Psycholog z Yale, John Bargh, przeprowadził eksperyment, w którym osoby trzymające w ręku na zmianę ciepłe i zimne napoje miały za zadanie ocenić jako "ciepła" lub "zimna" osobowość innych osób, których wcześniej nie znały. Osoby trzymające cieplejsze szklanki miały tendencję do pozytywniejszego odbierania innych.

#3. Jeśli się dużo uśmiechasz

3

Szwajcarscy badacze przeprowadzili dwa oddzielne eksperymenty dotyczące związku pomiędzy byciem szczęśliwym i byciem atrakcyjnym. Okazało się, że postrzeganie atrakcyjności mocno związane jest z intensywnością uśmiechu. W niektórych przypadkach szczęśliwy wyraz twarzy rekompensował innym wygląd normalnie postrzegany jako mało interesujący.

#4. Jeśli mieszkasz blisko

4

To ważne, by być blisko kogoś w sensie emocjonalnym, ale fizyczna bliskość też jest bardzo ważna. Według wyników eksperymentu przeprowadzonego przez MIT, bliskość pokojów w akademiku tej uczelni miała duży wpływ na uczucia jakim darzą się nawzajem studenci. Jest to efekt czystej ekspozycji, który zakłada, że coś, co dobrze znamy ma większe szanse na to, by nam się podobać.

#5. Jeśli ładnie pachniesz

5

Według badań USC, kobietom w trakcie owulacji bardziej podoba się zapach koszulek mężczyzn z wysokim poziomem testosteronu.

#6. Jeśli robisz coś ekscytującego

6

W 1974 roku Donald Dutton i Arthur Aron chcieli zbadać związek między lękiem a pociągiem seksualnym. Podzielili kilku mężczyzn na dwie grupy. Pierwszy przechodzili przez rozchwiany, wysoki most, a drudzy po niskim i stabilnym. Na końcu każdego z nich czekała na nich kobieta. Zadawała im kilka pytań i "na wszelki wypadek" dawała im swój numer telefonu.

Mężczyźni przechodzący po wyższym moście korzystali z numeru znacznie częściej. Okazuje się bowiem, że wysoki most wywołał uczucie lęku, które wiąże się z podnieceniem. Faceci mylnie przypisali tę ekscytację spotkaniem z kobietą. Właśnie dlatego najlepszym sposobem na udaną randkę jest zrobienie czegoś ciekawego, na przykład przejechania się kolejką górską.

#7. Jeśli nie polubi cię przy pierwszym spotkaniu

7

Zakochanie się w kimś, kogo na początku się nie lubiło jest bardziej prawdopodobne niż w przypadku osoby, za którą zawsze się przepadało. Badania na ten temat w 1972 roku przeprowadził Jerome Tognoli i Robert Keisner.

#8. Jeśli wasze tempo chodzenia jest jednakowe

8

Według badań ludzie, którzy chodzą z podobną prędkością wykazują oznaki romantycznego zainteresowania sobą nawzajem. Dla ludzi, których szybkość chodu była różna, wynik był odwrotny.

#9. Jeśli tworzysz muzykę

9

Francuscy naukowcy ustalili, że gra na instrumencie wiąże się z seksualną selekcją. Podczas eksperymentu facet trzymający albo futerał do gitary, albo torbę sportową pytał 300 dziewcząt o numer telefonu. Kiedy trzymał futerał, kobiety chętniej się zgadzały.

#10. Jeśli masz otwartą pozycję ciała

10

Eksperci od mowy ciała zgodnie twierdzą, że twoje gesty mówią o wiele więcej niż słowa. Jeśli włożysz dłonie do kieszeni i skulisz ramiona pokazujesz, że nie jesteś zainteresowany. Jeśli podczas rozmowy gestykulujesz i stoisz w otwartej pozycji, jesteś na dobrej drodze.

#11. Jeśli ubierasz się na czerwono

11

W trakcie badań przeprowadzonych na Słowacji, kobiety ubrane na czerwono odnosiły większe sukcesy w ćwiczeniach odgrywania ról polegających na dobieraniu się w pary. Może być to związanie z tym, że czerwony kolor postrzegany jest przez mężczyzn jako jednoznaczny sygnał.

#12. Jeśli żyjesz w ładnym domu

12

W badaniu przeprowadzonym przez Cardiff Metropolitan University mężczyznę sfotografowano w luksusowym apartamencie i w zwykłym mieszkaniu. Kobiety postrzegały go jako bardziej atrakcyjnego w tym bogatszym otoczeniu. Naukowcy stwierdzili, że stworzona iluzja bogactwa związanego z ładniejszym domem ma duży wpływ na pociąganie i ten kontekst ma ogromne znaczenie w doborze potencjalnego partnera.

#13. Masz odpowiedni rodzaj zarostu

13

W australijskim eksperymencie dowiedziono, że kobiety zwykle uważają kilkudniowy zarost lub krótką bródkę za bardziej pociągające niż pełniejsze czy gęste brody. Oprócz waloru estetycznego, broda pełni też rolę wskaźnika pokazującego płodność, umiejętności rodzicielskie i zdrowie.

#14. Jeśli wyglądasz jak rodzic płci przeciwnej osoby, o którą się starasz

14

David Perett wraz z kolegami z University St. Andrews odkryli, że ludzi przyciągają osoby o takim samym kolorze oczu lub włosów. Ważny jest też wiek, w którym byli rodzice kiedy dziecko się urodziło. "Dowiedzieliśmy się, że kobiety urodzone przez 'starszych' (po 30-tce) rodziców nie czują pociągu do młodszych mężczyzn, w porównaniu do dzieci 'młodszych' (przed 30-tką) rodziców, bardziej podobają im się za to twarze z delikatnymi zmarszczkami. Jeśli chodzi o mężczyzn, wpływ ma wiek matki, a nie ojca, ale tylko jeśli bierzemy pod uwagę długotrwałe związki". - twierdzą autorzy pracy naukowej.

#15. Jeśli masz wyższy - lub niższy - głos

15

Twój głos sygnalizuje twoje zainteresowanie. Kobiecy głos staje się wyższy kiedy ktoś im się podoba. W przypadku mężczyzn głos staje się niższy.

#16. Jeśli jesteście do siebie podobni

16

Wbrew temu co się mówi, przeciwieństwa niekoniecznie się przyciągają. Gian Gonzaga, główny autor pracy na temat osób, które poznały się na e-Harmony twierdzi, że osoby, które są do siebie podobne w kwestii osobowości, w życiu codziennym czują się ze sobą lepiej. Według niego pozwala to na o wiele lepsze wzajemne zrozumienie.

#17. Jeśli patrzycie sobie w oczy przez dwie minuty

17

Joan Kellerman, psycholog z University of Massachussetts dobrał w pary 72 niezwiązane ze sobą osoby i poprosił je o wpatrywanie się sobie nawzajem w oczy przez dwie minuty. Obiekty badania twierdziły potem, że zaczęli żywić do nich uczucia namiętności i zauroczenia drugą osobą. Okazuje się, że długi kontakt wzrokowy może rozpalić u kogoś żar miłości do osoby, której nawet nie znają.

#18. Jeśli posiadacie psa

18

Posiadanie zwierzęcia pobudza instynkt macierzyński i zdaje się być czynnikiem prowadzącym do większych zobowiązań.
37

Oglądany: 137496x | Komentarzy: 52 | Okejek: 219 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

14.04

13.04

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało