Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Billy Milligan - człowiek o 24 osobowościach

204 550  
426   80  
William Stanley Milligan urodził się w 1955 roku w Miami Beach i jest osobą, o której piszą we wszystkich podręcznikach psychiatrii. Wewnątrz Billy'ego Milligana zgromadziło się bowiem aż 24 osobowości i każda z nich żyła swym unikalnym życiem. Wyglądało to tak, jakby w jednym ciele osiedliło się wiele dusz.

Kliknij i zobacz więcej!
W 1975 roku Billy Milligan trafił do więzienia za gwałt i napaść z bronią w ręku. Zwolniony warunkowo w 1977 roku dopuścił się kolejnych 3 gwałtów. W trakcie przygotowań do sprawy sądowej Milligana poddano badaniom psychiatrycznym. Wtedy to psycholog stwierdził u oskarżonego wielorakość osobowości i skierował na dalsze badania do szpitala stanowego.

Kliknij i zobacz więcej!
W pierwszej kolejności psychologowie zdiagnozowali "osobowości pożądane" mieszkające w ciele Billy'ego. Było ich 10. Łącznie odkryto 24 osobowości Milligana.

Kliknij i zobacz więcej!
Oto 10 osobowości, których Ragen i Arthur nie uznali za niepożądane:

1. Pierwsza i podstawowa osobowość to sam Billy, lat 26, stale stara się popełnić samobójstwo. Wzrost 183 cm, waga 86 kg. Niebieskie oczy, brązowe włosy. Rzucił szkołę. W wieku 16 lat próbował skoczyć z dachu, ale inne osobowości powstrzymały go i "uśpiły" na kilka lat, tylko czasami pozwalając "wyjść na świat". Każde takie przebudzenie było dla Billy'ego szokiem, bo wierzył, że nie żyje; ze strachu próbował popełnić samobójstwo na wszelkie możliwe sposoby.

2.
Arthur, 22 lata. Elegancki, wykształcony, wyważony, rozsądny Anglik. Mówi z brytyjskim akcentem. Większość swojego czasu spędza w bibliotece. Ekspert w dziedzinie nauki i medycyny, ze szczególnym naciskiem na hematologię. Biegle czyta i pisze po arabsku. Wyjaśnił, że nie jest sam w ciele Milligana i przedstawił inne osobowości. Ustala zasady postępowania dla pozostałych "członków rodziny". W sytuacjach bezpiecznych jest osobowością dominującą, decyduje, która osobowość pojawia się w każdym przypadku i włada świadomością Milligana. Nosi okulary.

3. Ragen Vadascovinich, 23 lata, Jugosłowianin, mówi po angielsku z silnym akcentem słowiańskim.
Czyta i pisze po serbsko-chorwacku. Waga 95 kg. Ma bardzo duże, silne ręce, długie czarne włosy i zwisające wąsy. Rysuje czarno-białe szkice, cierpi na daltonizm. Wyśmienity strzelec, karateka, niewiarygodnie silny, posiada zdolności do kontrolowania przepływu adrenaliny. Słabym punktem Ragena są kobiety i dzieci. Nie waha się, aby pomóc im, jeśli są w kłopotach, włącznie z kradzieżą żywności i rzeczy dla nich. Kiedy Billy dostał się do więzienia, Ragen stał się dominującą osobowością.


Kliknij i zobacz więcej!

4. Allen, 18 lat. Oszust i manipulator, potrafi świetnie się wypowiadać, co wyciągało go z różnych opresji. Gra na perkusji, maluje portrety. Ma dobre relacje z matką Billy'ego. Wzrost taki sam jak Billy'ego, niższa waga (75 kg). Włosy czesze na prawą stronę.Tylko on jeden pali papierosy i jest praworęczny.

5. Tommy, 16 lat - sztukmistrz. Samouk, poznał zasady działania wielu urządzeń elektronicznych i mechanicznych, może otworzyć każdy zamek, kocha japońskie samochody. Nauczył się kontrolować mięśnie i stawy, potrafi uwolnić się z kajdanek. Gra na saksofonie, maluje pejzaże. Agresywny i nietowarzyski. Jasnobrązowe włosy, oczy koloru ciemnego bursztynu.

6. Danny, 14 lat. Boi się ludzi, zwłaszcza mężczyzn. Rysuje tylko martwe natury, dlatego, że boi się ziemi w jakiejkolwiek formie - ojczym kiedyś kazał mu wykopać grób i pochował go w nim, pozostawiając mu tylko otwór do oddychania. Blond włosy do ramion, niebieskie oczy, niewysoki i chudawy.

7. Dawid, lat 8. Bierze na siebie ból i cierpienie wszystkich osobowości. Bardzo wrażliwy i spostrzegawczy. Przez większość czasu jest cały w nerwach, bo nie wie, dlaczego został ukarany. Ciemne rudo-brązowe włosy, niebieskie oczy, niewielki wzrost.


Kliknij i zobacz więcej!
8. Christine, 3 lata - "dziecko do kąta." Nazwana tak dlatego, że w szkole i w domu stawiano ją "do kąta". Inteligentna mała Angielka, potrafi czytać i pisać drukowane litery, ale cierpi na zaburzenia mowy. Lubi rysować i malować obrazy z motylami i kwiatami. Blond włosy do ramion, niebieskie oczy. Ulubienica "rodziny".

9. Christopher, 13 lat. Brat Christine. Mówi z brytyjskim akcentem. Posłuszne, ale również bardzo niegrzeczne dziecko. Gra na harmonijce. Ma jasne włosy, jak Christine, ale krótsze.

10. Adalana, 19 lat. Lesbijka. Nieśmiała i skryta, pisze wiersze, gotuje i zajmuje się gospodarstwem. Ma długie proste czarne włosy. Czasem mimowolnie porusza oczami z boku na bok z powodu oczopląsu, dlatego mówią o niej, że jej oczy tańczą.

Kliknij i zobacz więcej!

Kolejne
13 osobowości były określane jako "niepożądane" i Artur oraz Ragen zabronili im "wychodzić". Nie przestrzegały zasad ustanowionych przez Arthura i Ragena i nie mają sumienia.

11. Phil, przestępca z brooklińskim akcentem.
12. Kevin to strateg, opracowuje plany przestępstw.
13. Walter, Australijczyk, obserwator i myśliwy.
14. April - prostytutka.
15. Samuel jest Żydem, sprzedawał obrazy innych osobowości. Jedyna religijna osobowość.
16. Mark, określany mianem woła roboczego. Potrafi wpaść w stan stagnacji i godzinami wpatrywać się w ściany.
17. Steve - oszust. Parodysta, potrafił rozśmieszyć ludzi.
18. Lee - psotnik i figlarz, pakuje "rodzinę" w kłopoty. Przez niego Billy trafił do izolatki.
19. Jason - "zawór ciśnienia" rodziny. Rozładowywał napięcie u reszty osobowości, ale swym zachowaniem sprawiał kłopoty, więc ostatecznie trafił do grupy niepożądanych.
20. Bobby to marzyciel pozbawiony jakichkolwiek ambicji.
21. Shawn - osobowość głucha, jedna z pierwszych osobowości Billy'ego.
22. Martin jest snobem z Nowego Jorku.
23. Timothy pracuje w sklepie jako sprzedawca kwiatów, zetknął się tu z homoseksualistą, który z nim flirtował. Po tym zdarzeniu Timothy zaczął żyć w swym własnym świecie.

24. osobowość w Billym Milliganie to nauczyciel, który po raz pierwszy pojawił się podczas leczenia Billy'ego w Centrum Zdrowia Psychicznego w
Atenach. Nauczyciel nie jest osobą niepożądaną, jest jakby sumą wszystkich osobowości, bazą danych.

Kliknij i zobacz więcej!

W 1988 roku, po 10 latach intensywnego leczenia Billy Milligan został uznany za wyleczonego i wypuszczony na wolność. Interesował się programowaniem, fizyką i matematyką. Jeszcze przez trzy lata pozostawał pod obserwacją. W 1996 roku mieszkał w Kalifornii, gdzie posiadał własną firmę "Stormy Life Productions" i zamierzał nakręcić film krótkometrażowy (który ostatecznie nie powstał). Następnie zniknął i przez długi czas miejsce jego pobytu pozostawało nieznane, a znajomi i rodzina nie mieli z nim kontaktu.

Kliknij i zobacz więcej!

Billy Milligan zmarł w domu opieki w Columbus, w stanie Ohio, 12 grudnia 2014 roku w wieku 59 lat.

Źródła:
1, 2, 3, 4
4

Oglądany: 204550x | Komentarzy: 80 | Okejek: 426 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

17.04

16.04

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało