Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Gify i zdjęcia, które pokazują jak dzisiaj lekarze mogą zaglądać w głąb ciała

76 745  
247   29  
Tomografia komputerowa, często stosowana podczas diagnostyki chorób wewnętrznych pacjentów weszła właśnie na wyższy poziom. Dotychczas, aby skan był wyraźny i czytelny pacjent przez dłuższy czas musiał leżeć nieruchomo. Dzięki General Electric te czasy minęły, a ich nowe urządzenie Revolution CT otwiera przed lekarzami nowe możliwości.

#1.

Klasyczny CT wykonuje serię zdjęć rentgenowskich, z których następnie budowana jest prezentacja trójwymiarowa. Zależnie od tego jak duża część ciała jest skanowana, proces ten może trwać nawet pół godziny. Revolution CT jest w stanie wykonać obrazowanie w mniej niż sekundę i zużywa na to 82% mniej promieniowania jonizującego. Dodatkowo do zrobienia takiego skanu można użyć znacznie mniej kontrastu niż dotychczas, co również pozytywnie wpłynie na zdrowie pacjentów.

Revolution CT został wyposażony w system stabilizacji obrazu, podobny do tego używanego w aparatach fotograficznych i kamerach, dzięki czemu pacjent nie musi leżeć całkowicie nieruchomo, a zdjęcia poruszających się części ciała są dużo wyraźniejsze.

Naukowcy po raz pierwszy mieli okazję wypróbować maszynę już pod koniec roku 2013, szpital West Kendall Baptist w Miami był pierwszą placówką, która zakupiła taką maszynę.

Nie dość, że badanie trwa niewiarygodnie szybko, jest mniej męczące dla pacjenta, to uzyskane zdjęcia i modele są niesamowicie dokładne.

#2. Czaszka

#3.

#4.

#5. Miednica i aorta

#6. Aorta

#7. Rzut strzałkowy klatki piersiowej i serca

#8. Serce ze stentami - niewielkimi "sprężynkami" umieszczanymi wewnątrz naczynia krwionośnego w celu przywrócenia drożności naczynia

#9. Staw skokowy złożony operacyjnie za pomocą śrub i płytek

#10. Stopa ze śrubą w pięcie

12

Oglądany: 76745x | Komentarzy: 29 | Okejek: 247 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

13.12

12.12

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało