Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

12 powodów, dla których dziecko powinno wychowywać się z psem

192 116  
800   124  
Chcesz, by twoje dziecko wyrosło na wartościowego człowieka, było zdrowe i umiało żyć w społeczeństwie? Wystarczy przygarnąć psa, a on włoży ogromny wkład w wychowanie małego obywatela, którego nie zastąpi żadna szkoła lub niania.

#1. Dzieci, które mieszkają z psem rzadziej chorują


Badania dowodzą, że dzieci, które wychowują się w otoczeniu psa rzadziej przechodzą choroby dróg oddechowych i inne infekcje. Wiele rodziców błędnie próbuje izolować swoje potomstwo od wszelkich drobnoustrojów poprzez wychowywanie ich w jak najbardziej sterylnych warunkach, co osłabia dziecięcy system odpornościowy. Drobnoustroje żyjące w psie stymulują ten układ do wydajniejszej pracy i tym samym wzmacniają go.

#2. Pies dodaje pewności siebie


Dziecko, które cierpi na brak pewności siebie może pozbyć się tej cechy dzięki psu. Odpowiedzialność za zwierzaka dodaje dziecku wiary we własne siły oraz kształci jego charakter – staje się silniejsze i poczuje, że jest ważne, przecież od niego zależy życie zwierzęcia. Dobrym sposobem na naukę czytania jest zachęcenie, by dziecko robiło to z psem. Niektóre dzieciaki wstydzą się czytać na głos przy innych ludziach, ale czy będzie wstydzić się swojego psa? Raczej nie.

#3. Walka z alergią i astmą


Obecność psa pomaga także w walce z alergią i astmą. Dzieje się tak za sprawą wzmocnienia układu immunologicznego, o którym była mowa wcześniej.

#4. Zdrowe serce


Właściciele psów, w tym i dzieci, są mniej narażeni na stres. Zwierze uspokaja i oddala lęki. Poprzez głaskanie psa człowiek wzmacnia swój układ naczyniowo-sercowy dzięki obniżeniu ciśnienia krwi. Warto wspomnieć również, że kontakt z psem pozwala odpocząć naszemu systemowi nerwowemu.

#5. Aktywny tryb życia


Pies sprzyja zaszczepieniu dziecku miłości do sportu i bardziej aktywnego trybu życia. Spacery i zabawa z psem na świeżym powietrzu to bezcenny wkład w rozwój fizyczny każdego dziecka (zwłaszcza w dobie fali zwolnień z WF-u).

#6. Najlepszy przyjaciel dzieci z autyzmem


Pies wycisza lęki i stwarza przyjazną atmosferę nawet dzieciom z autyzmem. Hiperaktywnym dzieciakom pomaga natomiast w walce z nieumiejętnością skupienia uwagi.

#7. Pies wzmacnia rodzinę


Poprzez wspólną opiekę nad psem członkowie rodziny stają się sobie bliżsi, wzmacniają się rodzinne więzi. Miłość do zwierzaka zbliża wszystkich – braci, siostry i małżonków.

#8. Rozkład dnia


Dzięki konieczności wychodzenia psem o poranku, dziecko przyzwyczaja się do rozkładu dnia. Wraz z pojawieniem się w domu zwierzaka pojawia się także dyscyplina.

#9. Nauka życia w społeczeństwie


Poprzez kontakt z psem dziecko uczy się komunikacji z innymi ludźmi.

#10. Prawdziwy przyjaciel


Każdy, kto ma psa wie, że ten zwierzak kocha bezinteresownie. Dzięki temu mały człowiek czuje się kochany i potrzebny. Dzięki temu w dorosłym życiu będzie potrafił obdarzyć uczuciem innych, a umiejętność ta wcale nie jest tak oczywista, jak nam się wydaje.

#11. Miłość do pracy


Pracowitość należy zaszczepiać od dziecka, a pies może w tym bardzo pomóc. Opieka nad psem wymaga nieco wysiłku, warto przerzucić to na młodego, by nauczył się z chęcią pracować dla dobra swojego psa. Na tym fundamencie dziecko wyrośnie na pracowitego i energicznego człowieka.

#12. Szczęście


Dziecko będzie przeszczęśliwe dzięki zabawie ze swoim wesołym czworonogiem. Tylko tyle i aż tyle.
15

Oglądany: 192116x | Komentarzy: 124 | Okejek: 800 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

18.08

17.08

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało