Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

6 dziwnych świąt, które wymknęły się wszelkim schematom

89 580  
164   11  
Mówi się, że nasze święta są smutne, a jedyne, co obchodzimy, to rocznice mniej lub bardziej spektakularnych militarnych porażek. Być może coś w tym jest. Zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę poniższe święta, które zdecydowanie wykraczają poza znane nam schematy i standardy. Oto co jeszcze można świętować!

#1. Dzień publicznego sikania

Każda okazja, by bezkarnie odlać się w miejscu publicznym, jest dla Amerykanów na wagę złota. I taka okazja zdarza się co roku w drugą sobotę marca w Princeton w New Jersey, kiedy to Amerykanie wspominają wygnanie brytyjskich żołnierzy z miasta. Wygnanie o tyle upokarzające, że uciekinierzy zostali dosłownie olani przez Amerykanów. I dzisiaj, co roku, połowa New Jersey wybiega na Nassau Street i inne ulice, by beztrosko i bezpardonowo odlać się ku chwale historii.

#2. Ciche dni

Każdego roku w okolicach 21 marca na Bali rozpoczyna się święto nieznane nigdzie indziej. To cichy dzień poświęcony zadumie i refleksji nad samym sobą. W tym dniu nikt nie pracuje, nie bawi się, nie rozmawia, nawet nie je. Wszystko po to, by od 6 rano do 6 po południu całe Bali pochłonięte było w idealnej ciszy, przerywanej jedynie odgłosami natury. Ulice puste, lotniska zamknięte, a ludzie w domach, z jedyną w swoim rodzaju okazją, by odpocząć od zgiełku pozostałych 364 dni roku.

#3. Święto żelaznego fallusa

Bogactwo i zaawansowanie technologiczne Japończyków to nic przy ich… obyczajach. Prawdopodobnie najbardziej perwersyjny naród świata w pierwszym tygodniu kwietnia obchodzi święto żelaznego penisa. Zwyczaj Kanamara Matsuri powstał ponoć w XVII wieku, kiedy japońskie damy do towarzystwa prosiły bóstwa o ochronę przed chorobami wenerycznymi. Dzisiaj całe Kawasaki w Japonii wylega na ulice, by otaczać się gadżetami w jedynym słusznym kształcie. Jest też wielka zbiórka pieniędzy, które przeznaczane są na badania nad wirusem HIV.

#4. Święto bermudów

Na Bermudach obchodzi się rzecz jasna dzień bermudów – i mała litera nie jest tu literówką, bo rzecz idzie nie o wyspy, a o… spodnie. 24 maja przypada narodowe święto Bermudów, podczas obchodów którego ludzie bawią się na ulicach odziani w obowiązkowe krótkie spodenki. 24 maja to też jedyny dzień, kiedy każdy – niezależnie od zajmowanego stanowiska – może przyjść do pracy w bermudach i nie narazić się szefowi.

#5. Światowy dzień własnego sedesu

Ponieważ 2,5 miliarda ludzi żyje w nieodpowiednich warunkach higienicznych, a nawet miliard osób załatwia potrzeby na dworze – dlatego Światowa Organizacja Toalet postanowiła powołać Światowy Dzień Toalet. 19 listopada w dwudziestu krajach świata w różny sposób obchodzi się święto, organizuje wystawy, spotkania, mecze piłkarskie, a wszystko to w radosnej atmosferze, której przyświeca szczytna idea komfortowej defekacji dla wszystkich.

#6. La Tomatina po włosku

We włoskim Piemoncie w pierwszym tygodniu lutego organizowana jest bitwa podobna do tej, która odbywa się w Buñol w Hiszpanii. Tutaj jednak zamiast pomidorami w innych ciska się pomarańczami, choć oryginalnie wykorzystywano w tym celu fasolki. Być może skutki były zbyt mało spektakularne i przerzucono się na większe owoce. Wielka bitwa w Piemoncie odbywa się, by upamiętnić zdarzenie z 1194 roku, kiedy Rainieri di Biandrate, lokalny hrabia, stracił głowę z ręki Mugnai, córki młynarza.
5

Oglądany: 89580x | Komentarzy: 11 | Okejek: 164 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

17.11

16.11

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało